WHO می گوید هنوز گزارشی از مرگ و میر Omicron Covid وجود ندارد

WHO می گوید هنوز گزارشی از مرگ و میر Omicron Covid وجود ندارد

با گسترش Omicron، اطلاعاتی از کشورهای مختلف در حال ظهور است. (فایل)

ژنو:

سازمان بهداشت جهانی روز جمعه اعلام کرد هیچ گزارشی مبنی بر مرگ و میر مربوط به نوع جدید Omicron کووید-19 مشاهده نکرده است.

WHO گفت که در حال جمع آوری شواهدی در مورد نوع نگرانی (VOC) است، زیرا کشورهای سراسر جهان در تلاش برای جلوگیری از گسترش آن هستند.

اما با وجود تعداد فزاینده ای از کشورهایی که عفونت را با نوع جدید ثبت می کنند، هنوز هیچ مورد مرگی به آژانس بهداشت سازمان ملل گزارش نشده است.

کریستین لیندمایر، سخنگوی سازمان بهداشت جهانی در ژنو به خبرنگاران گفت: «من هنوز گزارشی از مرگ‌های مرتبط با Omicron ندیده‌ام.

ما در حال جمع‌آوری همه شواهد هستیم و با پیش‌روی، شواهد بسیار بیشتری پیدا خواهیم کرد.

هر چه کشورهای بیشتر… به آزمایش افراد ادامه دهند، و به طور خاص به نوع Omicron نگاه کنیم، موارد بیشتر، اطلاعات بیشتر و، امیدواریم که نه، اما احتمالاً مرگ و میر نیز پیدا کنیم.»

در حالی که Omicron جهان را به لرزه درآورده است، لیندمایر همچنین از مردم خواست که مراقب نوع دلتا باشند، که 99.8 درصد از توالی های آپلود شده در ابتکار علمی جهانی GISAID با نمونه های جمع آوری شده در 60 روز گذشته را تشکیل می دهد.

او تأکید کرد: «امیکرون ممکن است در حال افزایش باشد و ممکن است به نقطه‌ای برسیم که نسخه غالب باشد، اما در این مرحله، نوع غالب دلتا باقی می‌ماند».

لیندمایر افزود: «محدودیت‌هایی که فقط دو هفته پیش در بسیاری از کشورها اعمال شد – بسته شدن مجدد اقتصادی، قرنطینه در برخی مناطق، تعطیلی بازارهای کریسمس در بخش‌هایی از اروپا – این کار قبل از Omicron به دلیل افزایش دلتا انجام شد. این موارد را از دست ندهیم.”

این سخنگوی از مردم خواست تا از اقدامات اثبات شده خود در برابر دلتا – و در نتیجه در برابر Omicron – محافظت کنند.

WHO گفته است که چندین هفته طول می کشد تا تصویر کاملی از قابلیت انتقال و شدت بیماری Omicron بدست آید و ارزیابی شود که چگونه واکسن ها، آزمایش ها و درمان ها در برابر نوع جدید مقاومت می کنند.

با گسترش Omicron، اطلاعاتی از کشورهای مختلف در حال ظهور است.

“کاری که ما باید انجام دهیم این است که باید همه این مشاهدات، ارزیابی‌ها و آزمایش‌ها را انجام دهیم و این اطلاعات را با هم جمع کنیم و سپس از کارشناسان بخواهیم آنها را بررسی کنند، به دقت آن‌ها را بسنجیم و به ارزیابی برسیم. این کار هنوز کمی طول خواهد کشید.” لیندمایر گفت.

“داده های اولیه نشان می دهد که قابلیت انتقال بالاتری وجود دارد. اما اساساً این تنها چیزی است که تا کنون داریم.”

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)