Wargame ضعف کلیدی ایالات متحده در جنگ احتمالی تایوان را نشان می دهد – RT World News

یک اندیشکده دریافته است که واشنگتن قادر نخواهد بود در صورت تهاجم چین به جزیره با تسلیحات مجدد تامین کند.

یک تمرین مدل سازی جنگی که به دستور کمیته کنگره ایالات متحده انجام شد، نشان داد که پس از تهاجم چین به جزیره خودگردان، تامین مجدد سلاح و تجهیزات تایوان برای واشنگتن غیرممکن است.

این تمرین این هفته توسط کمیته منتخب مجلس نمایندگان آمریکا در حزب کمونیست چین و با کمک اندیشکده مرکز امنیت جدید آمریکا در واشنگتن انجام شد. مایک گالاگر، نماینده ایالات متحده، «ما در آستانه حداکثر خطر برای تهاجم حزب کمونیست چین به تایوان هستیم و بازی جنگی دیروز بر نیاز به اقدام برای جلوگیری از تهاجم ح‌ک‌چ و مسلح کردن تایوان تا بن دندان قبل از شروع هر بحرانی تأکید کرد». یک جمهوری خواه از ویسکانسین که ریاست کمیته را بر عهده دارد، روز پنجشنبه در بیانیه ای گفت.

رویترز به نقل از یک فرد ناشناس آگاه با مدل سازی گزارش داد، این رزمایش نشان داد که اگر پنتاگون ذخایر موشک های دوربرد خود را تقویت نکند و در مورد استفاده از پایگاه های نظامی بیشتر در منطقه آسیا و اقیانوسیه مذاکره نکند، نیروهای آمریکایی متحمل خسارات سنگینی خواهند شد. نتایج. این درگیری باعث می‌شود بازارهای مالی جهان وارد بازار شوند “تارهای مطلق.”


حمام خون تایوان ممکن است مناسب تصمیم گیرندگان ایالات متحده باشد

جامعه تجاری تهدید بحران تایوان را به اندازه کافی جدی نمی گیرد. گالاگر گفت و هشدار داد که نگرش سست در این مورد “در آستانه تخطی از امانتداری است.”

تنش‌ها در تنگه تایوان در سال گذشته تشدید شده است و شی جین‌پینگ، رئیس‌جمهور چین قول داده است که سرزمین اصلی را با استان جدا شده خود – در صورت لزوم با زور – متحد کند و جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا مکرراً اشاره کرد که در صورت حمله چین، واشنگتن مداخله نظامی خواهد کرد. پکن در آگوست گذشته، پس از آن که نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان وقت، هشدارهای مقامات چینی را کنار گذاشت و به تایپه رفت، روابط امنیتی و اقلیمی با ایالات متحده را قطع کرد.

در اوایل سال جاری، یکی دیگر از اندیشکده‌های واشنگتن، مرکز مطالعات استراتژیک و بین‌المللی (CSIS)، 24 سناریو جنگی مختلف را برای درگیری آمریکا و چین بر سر تایوان اجرا کرد. این مطالعه نشان داد که ایالات متحده و ژاپن پیروز خواهند شد اما ده ها کشتی جنگی، صدها هواپیما و هزاران سرباز را از دست خواهند داد. CSIS گفت تایوان ویران خواهد شد، در حالی که چین صدها کشتی و هواپیما و همچنین ده ها هزار سرباز را از دست خواهد داد.

گالاگر گفت، با توجه به مشکل عرضه مجدد، واشنگتن باید تحویل 19 میلیارد دلار تسلیحات آمریکایی را که تایوان سفارش داده است، تسریع بخشد. وی همچنین خواستار تمرینات آموزشی مشترک بیشتر، تقویت تاسیسات نظامی آمریکا در منطقه و افزایش تولید موشک شد.

بیشتر بخوانید:
وزیر خارجه تایوان جدول زمانی درگیری با چین را پیش بینی کرد

البته هدف این است که چین را از آغاز تهاجم بازدارد. گالاگر در مصاحبه ای با فاکس نیوز قبل از بازی جنگی چهارشنبه گفت. «یکی از درس‌های آشکار شکست بازدارندگی در اوکراین این است که وقتی خراب می‌شود، از نظر جان، خون و گنج بسیار پرهزینه است. بنابراین ما این جنگ را برای جلوگیری از جنگ انجام می دهیم.»

گالاگر افزود که صلح تنها از طریق قدرت حاصل می شود، به ویژه از آنجایی که به نظر می رسد شی جین پینگ کشورش را برای جنگ آماده می کند. من مطمئن هستم که او ترجیح می دهد فتح بدون جنگ داشته باشد. ما باید آماده باشیم و به اندازه کافی سریع حرکت نمی کنیم.»