Rishi Sunak تحت “فشار زیاد” پس از گرفتن هلیکوپتر برای سفر کوتاه

ریشی سوناک تحت

ریشی سوناک پس از جلسه کابینه سوار هلیکوپتر شد.

ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا، از هلیکوپتر برای پرواز به ساوتهمپتون از لندن و بازگشت استفاده کرد، سفری که با قطار کمی بیش از یک ساعت طول می کشد. روزنامه گاردین گفت این آخرین نمونه از علاقه آقای سوناک به سفرهای هوایی کوتاه مدت است که قبلاً به دلیل انجام پروازهای دولتی در سراسر کشور با انتقادهایی روبرو شده بود. نخست وزیر سوار هلیکوپتر شد تا از داروخانه ای در ساوتهمپتون بازدید کند تا یکی از سیاست های بهداشتی خود را تبلیغ کند. داونینگ استریت تایید کرد که این پرواز از پول مالیات دهندگان تامین شده است اما از این اقدام دفاع کرد.

روزنامه گاردین گفت که آقای سوناک به جای استفاده از قطار از ایستگاه واترلو برای سفر رفت و برگشت 160 مایلی (257 کیلومتری) که 30 پوند (3105 روپیه) هزینه داشت، ترجیح داد با هواپیما سفر کند. این رسانه گفت که یک پرواز در همان مسیر 6000 پوند (6.21 میلیون روپیه) هزینه خواهد داشت.

این سفر با هلیکوپتر احتمالاً به تصور عمومی اضافه می کند که نخست وزیر انگلیس که دارایی خالص 730 میلیون پوند (7556 کرور) است، با مسائل مردم ارتباط ندارد.

سیاسی به نقل از سخنگوی آقای سوناک گفت که “فشار زیادی” روی او وجود دارد پس از اینکه او سوار هلیکوپتر شد به جای انتخاب با قطار.

سخنگوی نخست وزیر در صحبت با خبرنگاران گفت که نخست وزیر بعدازظهر “یک سری جلسات” داشت که باید در آن شرکت کند و گفت که برنامه های حمل و نقل او “بسته به زمان او و جایی که او از زمان خود بهترین استفاده را می کند متفاوت خواهد بود.” و به نفع مؤدی».

دیدار بالگرد آقای سوناک یک هفته پس از از دست دادن بیش از 1000 کرسی شورا در انتخابات محلی توسط حزب محافظه کار انجام شد. نخست وزیر هنگام صحبت در این باره به خبرنگاران گفته بود که نتایج “بدیهی است ناامید کننده” هستند اما تاکید کرد که اولویت های او برای کشور مناسب است.

در ماه های اخیر، آقای سوناک چندین سفر با هلیکوپتر به حوزه انتخابیه خود در یورکشایر شمالی انجام داده است، اگرچه این سفرها به صورت خصوصی تامین شده است.