PM باند هند و استرالیا را در رویداد سیدنی فهرست می کند

او خطاب به مخاطبان مشتاق، چندین نقطه عطف را که هند به دست آورده است، برجسته کرد.

دهلی نو:

نارندرا مودی، نخست‌وزیر امروز سه‌شنبه در یک گردهمایی در یکی از بزرگترین میدان‌های ورزشی سیدنی خطاب به جامعه هندی گفت که پیوند هند و استرالیا فراتر از کریکت است که از لحاظ تاریخی ما را به هم متصل کرده است. با تشویق شدید بیش از 20000 مخاطب خروشان، نخست‌وزیر از برنامه تلویزیونی آشپزی «مسترشف»، یوگا، تنیس، فیلم‌ها و جامعه هندی با فرهنگ متنوع به عنوان نمونه‌هایی از تقویت پیوند بین دو کشور نام برد. او گفت که هند در مسیر تبدیل شدن به یک کشور توسعه یافته در 25 سال آینده است و همچنین اعلام کرد که هند به زودی کنسولگری جدیدی در بریزبن افتتاح خواهد کرد.

کریکت چیزی است که ما را برای قرن ها به هم متصل نگه داشته است… و اکنون تنیس و فیلم پل های ارتباطی دیگری را تشکیل می دهند. زمانی بود که 3Cs روابط بین هند و استرالیا را تعریف می کرد، این سه عبارت بودند از کشورهای مشترک المنافع، کریکت و کاری. پس از آن. ، سه بعدی بود.. دموکراسی، دیاسپورا و کافی. وقتی 3Es شد، همه چیز در مورد انرژی، اقتصاد و آموزش بود. اما حقیقت این است که عمق واقعی روابط هند و استرالیا از این C، D، E فراتر می‌رود و قوی‌ترین و بزرگترین پایه‌های این رابطه اعتماد متقابل و احترام متقابل است که فقط به روابط دیپلماتیک محدود نمی‌شود. ، اما به خاطر هر سرخپوستی که در استرالیا زندگی می کند.

نخست وزیر مودی گفت: “دوستی ما در خارج از میدان نیز بسیار عمیق است. سال گذشته وقتی شین وارنر درگذشت، صدها هندی نیز عزادار بودند. ما احساس می کردیم یکی از نزدیکان خود را از دست داده ایم.”

وی با یادآوری سفر سال 2014 خود بلافاصله پس از اولین دوره نخست وزیری خود، گفت که پس از آن به مردم قول داده است که برای دیدار نخست وزیر هند 28 سال منتظر نخواهند بود. او گفت: “اینجا من دوباره با شما هستم.”

نخست وزیر مودی همچنین با استناد به نهادهای بزرگ اقتصادی جهانی تاکید کرد که اقتصاد هند به طور پیوسته در حال رشد است. “صندوق بین المللی پول هند را نقطه روشن اقتصاد جهانی می داند. طبق گزارش بانک جهانی، اگر کشوری وجود داشته باشد که در برابر بادهای مخالف جهانی مقاومت کند، آن هند است. هند حتی در چالش برانگیزترین زمان ها نیز رکورد صادرات داشته است. سیستم بانکی در مشکل است. بسیاری از کشورها، اما قدرت سیستم بانکی هند در همه جا مورد ستایش قرار می گیرد.”

او خطاب به مخاطبان مشتاق، چندین نقطه عطف را که هند به دست آورده است، برجسته کرد.

او گفت که هند سریع‌ترین اقتصاد بزرگ در جهان است و افزود که این کشور سریع‌ترین کمپین واکسیناسیون را در طول کووید اجرا کرد. او گفت که هند از نظر تعداد مصرف کنندگان داده های گوشی های هوشمند، پذیرش فین تک و تولید شیر “شماره یک” است.

نخست وزیر مودی همچنین خاطرنشان کرد که هند از نظر تعداد کاربران اینترنت، تولید تلفن همراه، برنج، گندم، تولید نیشکر و تولید میوه و سبزیجات در رتبه دوم قرار دارد. او گفت که هند سومین اکوسیستم بزرگ استارت آپی در جهان است و سومین بازار بزرگ خودرو و هوانوردی غیرنظامی در سطح جهان است.

آنتونی آلبانیز، نخست وزیر استرالیا، گفت که همتای هندی او هر جا که می رود با استقبال از “دوست عزیز” خود “از ستاره های راک” استقبال می کند و او را با بروس اسپرینگستین خواننده آمریکایی مقایسه می کند.

آقای آلبانیز در این مراسم گفت: “آخرین باری که کسی را روی این صحنه دیدم، بروس اسپرینگستین بود، و از او استقبالی که نخست وزیر مودی شده بود، نشد. نخست وزیر مودی رئیس است.”

ABC News محلی گزارش داد که یک پرواز چارتر کانتاس با نام تجاری “Modi Airways” طرفداران خود را از ملبورن آورد، در حالی که “Modi Express” از کوئینزلند چارتر شده بود.

سفر نخست وزیر مودی به استرالیا پس از دیدار وی با آقای آلبانیز، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده و فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن، در حاشیه اجلاس سران گروه هفت در هیروشیما در آخر هفته انجام شد.

در یک نشست دوجانبه در روز چهارشنبه، دو رهبر در مورد تجارت و سرمایه گذاری، انرژی های تجدیدپذیر و همکاری های دفاعی و امنیتی گفتگو خواهند کرد.