Pfizer Shots، عفونت قبلی ممکن است از Omicron بهتر محافظت کند: دانشمندان

Pfizer Shots، عفونت قبلی ممکن است از Omicron بهتر محافظت کند: دانشمندان

دانشمندان مؤسسه تحقیقات بهداشت آفریقا در آفریقای جنوبی گفتند که دوره دو دوز واکسن کووید-19 شرکت فایزر و BioNTech SE و همچنین عفونت قبلی با این بیماری ممکن است محافظت قوی تری در برابر نوع omicron ایجاد کند.

دانشمندان به سرپرستی الکس سیگال در یک پیش چاپ منتشر شده گفتند که آزمایش های آزمایشگاهی با پلاسمای خون آنها را به تخمین تخمین زدند که 73٪ محافظت در برابر بیماری علامت دار از omicron و 95٪ در برابر عفونت های شدید برای افرادی که واکسینه شده اند و قبلاً آلوده شده اند وجود دارد. در روز چهارشنبه یک پیش چاپ بازبینی نشده است.

دانشمندان 35 درصد محافظت در برابر بیماری های علامت دار و 77 درصد محافظت در برابر عفونت شدید را برای افرادی که فقط واکسینه شده بودند برآورد کردند. آنها گفتند که این هنوز نشان دهنده “حفاظت قابل توجه” است.

این مطالعه یافته‌های اولیه Discovery Health Ltd.، بزرگترین ارائه‌دهنده بیمه پزشکی آفریقای جنوبی با 3.7 میلیون مشتری را که نتایجی از سوابق بهداشتی به دست آورده است، منعکس می‌کند. همچنین منعکس کننده مطالعات انجام شده توسط خود فایزر است.

c60nhgeg

با این حال، نگرانی‌هایی وجود دارد که کاهش تعداد بستری‌ها و مرگ‌ومیرها در آفریقای جنوبی، حتی در شرایطی که موارد روزانه به رکوردی در روز چهارشنبه رسید، ممکن است به دلیل سطح عفونت‌های قبلی باشد. یک بررسی اخیر آنتی بادی نشان داد که در استان گوتنگ، مرکز شیوع اومیکرون، 72 درصد از مردم قبلاً به کووید-19 آلوده شده بودند. کشورهای دیگر که موج‌های عفونت با شدت کمتری داشته‌اند، ممکن است تجربه متفاوتی داشته باشند.

نتایج برای زمان جمع‌آوری نمونه بلافاصله پس از واکسیناسیون به حساب نمی‌آیند، و بنابراین ممکن است کاهش ظرفیت خنثی‌سازی را نشان ندهند، که کارایی واکسن را در طول زمان کاهش می‌دهد. با این حال، ایمنی طولانی مدت سلول های T در برابر انواع بتا و دلتا نشان می دهد که یک پاسخ ایمنی کامل تر احتمالاً به محافظت در برابر بیماری شدید ناشی از عفونت omicron کمک می کند و ممکن است اثرات پاسخ آنتی بادی اولیه پایین تر را متعادل کند.

کشف نوع omicron توسط دانشمندان آفریقای جنوبی و بوتسوانا، که به سرعت در حال گسترش در سراسر جهان است، در 25 نوامبر اعلام شد. تیم سیگال اولین نفری بود که نشان داد این گونه می تواند تا حد زیادی، اما نه به طور کامل، از آنتی بادی های تولید شده توسط واکسن فایزر

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)