Omicron Covid Variant، Omicron Coronavirus Variant، Omicron Variant News: “فهرست جهش هایی که هرگز نخواستیم ببینیم”: Omicron در مقابل سازندگان واکسن

نوع Omicron Covid: در سال 2020، مدرنا 42 روز طول کشید تا واکسن اصلی کووید را تولید کند.

در کارخانه ای واقع در امتداد بزرگراهی در 20 مایلی شمال بوستون، صدها کارگر شرکت فایزر در حال آماده شدن برای تولید میلیون ها دوز از یک واکسن جدید هستند که بیشتر و بیشتر شبیه مرحله بعدی مبارزه با کووید-19 است.

کار بر روی این پروژه یک روز پس از عید شکرگزاری در تأسیسات 70 هکتاری در آندوور، ماساچوست، درست زمانی که سازمان بهداشت جهانی یک سویه جدید کروناویروس به نام omicron را تعیین کرد، که یک نوع نگرانی است، آغاز شد. هدف این تلاش: در کمتر از 100 روز، یک شات تقویت کننده به صورت سفارشی در برابر ویروس بسیار جهش یافته ایجاد کنید.

هنوز هیچ کس نمی داند که omicron چقدر گسترش می یابد، عفونت های آن چقدر جدی خواهد بود یا حتی اینکه آیا تزریق های جدید ضروری است یا خیر. آنتونی فائوچی، مشاور ارشد پزشکی کاخ سفید، گفته است که گزارش‌ها در مورد شدت تا کنون «دلگرم‌کننده» بوده است. اما اگر داده‌های آزمایشگاهی از سراسر جهان قابل اعتماد باشد، این سویه بهتر از واکسن‌های موجود می‌تواند از واکسن‌های موجود دور بزند.

از 43 عفونت Omicron ایالات متحده که توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها تجزیه و تحلیل شد، چهار پنجم مربوط به افراد کاملاً واکسینه شده بود، اگرچه تقریباً همه موارد نسبتاً خفیف بودند. مقامات بهداشتی بریتانیا انتظار دارند که omicron در عرض چند روز از دلتا به عنوان سویه غالب در آنجا پیشی بگیرد.

محققان از حدود 30 جهش در سنبله omicron، پروتئینی که ورود ویروس کرونا به سلول ها را تسهیل می کند، نگران هستند. تغییر در ظاهر آن، یافتن و از بین بردن نوع آن را برای آنتی بادی ها سخت تر می کند. این امر باعث شد فایزر، شریک آن BioNTech SE و رقیب پیام رسان RNA آنها Moderna Inc. تلاش کنند تا مستقیماً آن را هدف قرار دهند.

استفن هوگ، رئیس شرکت مدرنا، که ریاست عملیات علمی این شرکت را بر عهده دارد، گفت: «این لیستی از جهش‌هایی بود که هرگز نمی‌خواستیم ببینیم. سازنده واکسن، که کارخانه mRNA آن تنها در 40 مایلی فایزر قرار دارد، از سه‌شنبه قبل از عید شکرگزاری کار روی omicron را آغاز کرد و جلسات مستقیماً در طول تعطیلات ادامه داشت. هوگ گفت که بسیاری از کارمندان “روز شکرگزاری آنها توسط omicron خراب شد”.

داده های اولیه آزمایشگاهی نشان می دهد که سه دوز از واکسن های mRNA موجود در برابر omicron محافظت می کند. آنچه کمتر واضح است این است که این محافظت چقدر طول می کشد، زیرا دیده شده است که آنتی بادی های کووید به مرور زمان از بین می روند. فایزر امیدوار است تا قبل از پایان سال، اولین داده‌های اثربخشی واقعی را در مورد نحوه عملکرد واکسن موجود خود در برابر نوع آن داشته باشد.

در حالی که شرکت‌ها در مورد جزئیات دقیقاً جایی که ایستاده‌اند سخت‌گیرانه صحبت می‌کنند، هر دو تمایل دارند سریع پاسخ دهند. زمانی که اخبار مربوط به این نوع از آفریقای جنوبی منتشر شد، آلبرت بورلا، مدیرعامل فایزر، تقریباً بلافاصله تصمیم گرفت تولید در مقیاس بزرگ یک شات مخصوص Omicron را آغاز کند. کار آنقدر سریع افزایش یافت که فایزر هزینه های آن را محاسبه نکرده است.

مایک مک‌درموت، رئیس زنجیره تامین جهانی فایزر که به‌روزرسانی‌های منظم بورلا در مورد پیشرفت را ارائه می‌دهد، گفت: «در حال حاضر نمی‌توانم شماره‌ای را به شما بدهم؛ حتی مطمئن نیستم که در مورد آن صحبت کرده باشیم. او گفت که بسیار غیرمعمول است که یک شرکت دارویی شروع به تولید در مقیاس بزرگ روی محصولی کند که ممکن است نیازی نباشد.

مک درموت گفت که روند تولید در Andover هر روز ممکن است شروع شود. کارگران منتظر هستند تا محققان شرکت در چسترفیلد، میسوری، یک خط سلولی اصلی حاوی یک توالی ژنتیکی را که در واکسن مورد نظر استفاده خواهد شد، نهایی و تحویل دهند.

کارخانه آندوور فایزر که در سال 2009 با خرید 68 میلیارد دلاری واکسن ساز Wyeth خریداری شد، در محصولات بیولوژیکی تخصص دارد. برای واکسن کووید، دو مرحله اولیه انجام می‌شود: تولید مقادیر زیادی الگوی DNA برای واکسن از رده سلولی، و سپس تبدیل آن به mRNA که هسته واکسن را تشکیل می‌دهد.

mRNA به یکی دیگر از تأسیسات فایزر در کالامازو، میشیگان ارسال خواهد شد. این تسهیلات نانوذرات لیپیدی را می‌سازد که mRNA را می‌پوشاند و از آن در برابر آنزیم‌هایی در بدن که آن را تجزیه می‌کنند محافظت می‌کند. کالامازو همچنین دارای عملیات پر کردن ویال واکسن است.

در جنوب بوستون، مرکز مدرنا نوروود، ماساچوست دارای مجموعه‌های اتاق تمیز برای ساخت mRNA و نانوذرات لیپیدی است که مواد ژنتیکی شکننده را می‌پوشاند. این کارخانه که قبلاً متعلق به پولاروید بود، اولین کارخانه سازنده واکسن است و از زمان شروع همه‌گیری به سرعت در حال افزایش است.

در سال 2020، مدرنا 42 روز طول کشید تا دسته‌هایی از واکسن اصلی کووید خود را تولید کند و 63 روز طول کشید تا آزمایش‌های انسانی را با محققان دولتی آغاز کند. هوگ، رئیس مدرنا، گفت: با omicron، “هدف ما این است که مطمئناً به چنین جدول زمانی دست پیدا کنیم.”

یکی از دلایلی که فایزر و مدرنا می‌توانند به سرعت با omicron حرکت کنند این است که آنها این فرآیند را با واکسن‌های اصلی و همچنین واکسن‌های گونه‌های بتا و دلتا که شرکت‌ها در اوایل امسال تولید کردند، بهبود بخشیده‌اند. در حالی که ممکن است به واکسن‌های نوع دلتا و بتا نیازی نباشد، اما یک دوره خشک برای omicron فراهم کرد.

حتی پس از پر شدن و تکمیل ویال‌های واکسن، عدم قطعیت‌ها با شروع آزمایش‌های انسانی توسط تنظیم‌کننده‌ها، در صورت وجود، آغاز می‌شود. دستورالعمل فعلی FDA، که آژانس در ایمیلی تکرار کرد، خواستار آزمایش‌های ایمنی‌زایی برای مقایسه پاسخ ایمنی انسان به انواع ویروس‌های ناشی از واکسن اصلاح‌شده در مقابل پاسخ به واکسن مجاز است.

اما Mikael Dolsten، رئیس تحقیقات Pfizer می‌گوید که این شرکت در حال بررسی است که آیا در مواقع اضطراری می‌تواند بدون آزمایش‌های خاص Omicron مجوز دریافت کند یا خیر. این آژانس ممکن است به داروسازان اجازه دهد تا داده‌های انسانی را از سایر واکسن‌های خاص ارائه کنند که نشان می‌دهد رویکرد آن احتمالاً موفقیت‌آمیز است.

FDA از اظهار نظر در مورد بحث‌های محرمانه با سازندگان واکسن خودداری کرد.» این سازمان می‌گوید که آنها را تشویق می‌کند تا زودتر به این موضوع برسند و اغلب درباره داده‌های بالینی مورد نیاز برای واکسن‌های جدید برای کمک به مبارزه با کووید بحث کنند.

Moderna’s Hoge گفت، اگر آزمایشات جدیدی برای پاسخ ایمنی به تقویت کننده مورد نیاز باشد، احتمالاً چند صد نفر را شامل می شود و تکمیل آن چند ماه طول می کشد. او گفت: “در نهایت، FDA باید به ما بگوید که آنها چه می خواهند.”

سوال دیگر این است که Omicron با چه سرعتی در خارج از آفریقای جنوبی گسترش می یابد. این فشار در زمانی ظاهر شد که حجم پرونده کشور بسیار کم بود — رقابت چندانی با سایر انواع وجود نداشت. در بهترین سناریو، سویه جدید ممکن است توسط دلتا در اکثر کشورها پخش شود و به تدریج محو شود.

با این حال، در این میان، داروسازان نمی‌توانند از این احتمال استفاده کنند. Dolsten گفت که Pfizer قصد دارد دوزهای جدید را تا فوریه یا اوایل مارس آماده کند.