Omicron 2020 “مرکز همه گیری جهانی” کابوس نیویورک را احیا می کند

Omicron کابوس نیویورک را

نوع Omicron در ایالات متحده: روز شنبه، نیویورک رکورد تعداد موارد روزانه را اعلام کرد.

نیویورک:

با بسته شدن سریع رستوران‌های بروکلین و تعداد صف‌های مراکز آزمایش کووید-19 که روز به روز افزایش می‌یابد، ترس از بازگشت به کابوس سال 2020، زمانی که شهر مرکز جهانی همه‌گیری بود، در نیویورک افزایش می‌یابد.

روز شنبه، ایالت نیویورک برای دومین روز متوالی رکورد تعداد مبتلایان روزانه را با تقریبا 22000 نتیجه مثبت اعلام کرد.

تنها در محله گرین‌پوینت بروکلین، بیش از ده‌ها بار و رستوران مجبور شده‌اند به‌دلیل افزایش اخیر عفونت‌ها در میان کارگران و مشتریان خود، موقتاً تعطیل شوند.

در نزدیکی پارک محبوب مک‌کارن، حدود 30 نفر در یک ون پزشکی صف کشیده بودند که آزمایش‌های سریع را ارائه می‌داد.

و در 30 راکفلر پلازا در منهتن، برنامه تلویزیونی اسکچ محبوب “Saturday Night Live” اعلام کرد که در مقابل تماشاچیان زنده فیلمبرداری نخواهد کرد و بازیگران و گروه محدودی دارد. مهمان موسیقی آن Charli XCX گفت که دیگر اجرا نخواهد کرد.

اسپنسر رایتر، ساکن بروکلین 27 ساله که در امور مالی کار می کند، گفت: “این احساس بسیار یادآور مارس 2020 است.”

او و دوستش کتی کانولی، دانش آموزی که او نیز 27 سال دارد، پس از مثبت شدن آزمایش دوستان برای آزمایش آمده بودند.

رایتر گفت: «با دیدن این خطوط… به نوعی برمی گردد به جایی که شروع کردیم.

کانولی هم قبول کرد و گفت: “قطعاً وهم انگیز است.”

خیابان های خالی

موج اول همه‌گیری، نیویورک را در بهار 2020 به زانو درآورد.

این کلانشهر 8.5 میلیون نفری که مدت‌ها به عنوان «شهری که هرگز نمی‌خوابد» شناخته می‌شد، برای هفته‌ها تقریباً خلوت احساس می‌شد، خیابان‌های خالی آن شبیه چیزی از یک فیلم علمی تخیلی درباره دنیای پسا آخرالزمانی است.

به نظر می‌رسید تنها صدایی که در خیابان‌های وسیع منهتن شنیده می‌شد، ناله‌های استرس‌زای آژیر آمبولانس‌ها بود، در حالی که بیمارستان‌ها بیش از ظرفیت کار می‌کردند و سردخانه‌ها مجبور بودند کامیون‌های یخچال‌دار را برای رسیدگی به هجوم عظیم قربانیان کووید وارد کنند.

این بیماری از بهار سال 2020 تاکنون جان حداقل 34000 نفر را در شهر نیویورک گرفته است و این شهر – به ویژه منهتن – هرگز به طور کامل زرق و برق و انرژی افسانه ای روزهای قبل از کووید را بازی نکرده است.

‘بسیار ترسناک’

جولانتا زرلانیس، ساکن 54 ساله بروکلین، گفت: “ما در واقع دوباره در آغاز هستیم، یا شاید حتی بدتر.” او پس از احساس علائم احتمالی کووید برای آزمایش آمده بود.

Czerlanis که در کترینگ کار می کند، اضافه کرد: “این بسیار ترسناک است.” “ما امیدوار بودیم که بهتر شود.”

گسترش سریع و شگفت‌انگیز نوع کووید-۱۹ Omicron باعث نگرانی شدید در سراسر ایالات متحده شده است.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه برای افرادی که واکسینه نشده بودند، “زمستانی پر از بیماری و مرگ” را پیش بینی کرد.

تعداد موارد جدید روزانه در سراسر کشور در 1 دسامبر به 86000 رسید. تا 14 دسامبر، به 117000 افزایش یافت که در عرض دو هفته 36 درصد افزایش داشت.

ایالات متحده در حال حاضر در بدترین آمار در جهان پیشتاز است. بر اساس داده های جمع آوری شده توسط دانشگاه جان هاپکینز، روز سه شنبه از 800000 مرگ و میر ناشی از کووید فراتر رفت.

“امیکرون اتفاق افتاد”

علت افزایش چه چیزی است؟

بیل دی بلازیو، شهردار نیویورک اخیرا در CNN گفت: “Omicron اتفاق افتاد.”

او تنها چند هفته قبل از کناره گیری برای ایجاد راه برای جانشین منتخب خود، اریک آدامز، افزود: “و ما باید در مورد این واقعیت که بسیار سریع حرکت می کند و ما باید سریعتر حرکت کنیم صادق باشیم.”

دی بلازیو واکسیناسیون را برای همه کارمندان شهر و از 27 دسامبر برای 184000 شرکت و کسب و کار در بخش خصوصی بزرگ شهر اجباری کرده است. با این حال، مشخص نیست که آیا آدامز پس از به دست گرفتن قدرت، این الزام را اجرا خواهد کرد یا خیر.

در این فصل تعطیلات معمولاً جشن، زمانی که نیویورک به طور سنتی از هجوم گردشگران – و پول آنها استقبال می کند – احساس وحشت تئاترها و سالن های موسیقی نمادین برادوی را فراگرفته است زیرا موارد مثبت در بین اجراکنندگان و کارگران پشت صحنه بیشتر و بیشتر را مجبور کرده است. لغو

وحشت در برادوی

تالار موسیقی رادیو سیتی اواخر روز جمعه اعلام کرد که چهار نمایش باقیمانده کریسمس با بازی رقصندگان مشهور “راکت” خود را به دلیل “چالش های فزاینده ناشی از همه گیری” لغو می کند.

در مورد موزیکال “همیلتون” که چندین جایزه را برنده شده بود، پنج شنبه شب بدون هشدار لغو شد.

مایرون آبستون که به همراه همسرش دارا آبستون از میشیگان سفر کرده بود، گفت: «ما به معنای واقعی کلمه فقط برای دیدن «همیلتون» فقط یک روز پرواز کردیم.

او با ناراحتی به خبرگزاری فرانسه گفت: «امروز صبح زود به اینجا رسیدیم و نمایش لغو شد.

در بروکلین، تجارت خواربار و پذیرایی ادوارد مسیح لبنان در حال حاضر باز است.

اما او گفت بیم آن دارد که ورود اومیکرون باعث مهاجرت جدیدی از نیویورکی‌های مرفه‌تر به حومه‌های شیک شمال شهر شود، درست همانطور که در سال 2020 اتفاق افتاد – ترک منهتن، دوباره با احساس یک شهر ارواح.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)