NPR پس از برچسب “وابسته به دولت” از توییتر خارج شد

NPR پس از برچسب

ایلان ماسک روز سه‌شنبه در مصاحبه‌ای با بی‌بی‌سی اعلام کرد که این تصمیم برای برچسب اشتباه بوده است

سانفرانسیسکو:

شبکه رادیویی ایالات متحده NPR روز چهارشنبه اعلام کرد که در حال خروج از توییتر است، این اولین انصراف قابل توجه توسط یک رسانه خبری مهم پس از تسلط پر سر و صدا بر این پلتفرم توسط ایلان ماسک است.

این خروج یک منازعه یک هفته‌ای را بر سر تصمیم توییتر برای برچسب زدن رادیو عمومی ملی به عنوان “رسانه وابسته به دولت” به پایان می‌رساند و آن را مانند رسانه‌های اصلی کشورهای مستبد مانند روسیه یا چین معرفی می‌کند.

NPR که در ایالات متحده بسیار محترم است، قبلاً توییت‌ها را از حساب اصلی خود به حالت تعلیق درآورده بود، زیرا منتظر بود توییتر مسیر خود را تغییر دهد، که تنها با تغییر برچسب خود برای NPR به “رسانه‌های با بودجه دولت” انجام داد، برچسبی که در بریتانیا نیز اعمال شد. بی بی سی

NPR در بیانیه‌ای کوتاه گفت: تمام حساب‌های سازمانی آن «دیگر در توییتر فعال نخواهند بود، زیرا این پلتفرم اقداماتی را انجام می‌دهد که اعتبار ما را با القای نادرست این که ما از نظر سردبیری مستقل نیستیم، تضعیف می‌کند».

این نشریه اضافه کرد که «راه‌های زیادی برای در ارتباط ماندن و همگام شدن با اخبار، موسیقی و محتوای فرهنگی NPR وجود دارد» و کاربران را به پلتفرم‌های دیگر تشویق می‌کند که در آخرین توییت به آن‌ها لینک داده است.

ایلان ماسک سال‌ها است که نسبت به رسانه‌های خبری ابراز انزجار کرده و اخیراً پاسخ خودکار یک شکلک مدفوع را به پرسش‌های ایمیلی از روزنامه‌نگاران نصب کرده است.

اما علی‌رغم این، سازمان‌های خبری تلاش کرده‌اند خود را از این پلتفرم، که تبادل اصلی ارتباطی برای افراد مشهور، سیاستمداران و صاحب نظران است، کنار بگذارند.

سخنگوی NPR به خبرگزاری فرانسه گفت که روزنامه نگاران آن و همچنین ایستگاه های رادیویی وابسته به آن “می توانند خودشان تصمیم بگیرند که آیا می خواهند در سکو بمانند.”

خروج NPR ساعاتی پس از آن صورت گرفت که ایلان ماسک در مصاحبه ای با بی بی سی در روز سه شنبه اعلام کرد که تصمیم برچسب اشتباه بوده و او تغییر آن را به “با بودجه عمومی” در نظر خواهد گرفت.

او همچنین به اقدام جنجالی توییتر مبنی بر حذف علامت تأیید شده آبی نیویورک تایمز پس از اینکه این شرکت از پرداخت هزینه برای حفظ آن امتناع کرد، پرداخت.

از 20 آوریل، هر حساب تایید شده قدیمی در توییتر – که به عنوان معتبر تحت مالکیت قدیمی این شرکت ایجاد شده است – باید برای اشتراک در Twitter Blue هزینه پرداخت کند.

ایلان ماسک گفت یکی از دلایل این امر این بود که او نمی‌خواهد توییتر «برخی از روزنامه‌نگاران مسح‌شده» را تقویت کند که تعیین می‌کنند خبر چیست.

– ‘ترن هوایی’ –
ایلان ماسک در این مصاحبه گفت که اداره این شبکه رسانه‌های اجتماعی «کاملاً یک ترن هوایی» بوده است و شش ماه پس از خرید شرکت به قیمت 44 میلیارد دلار، «خطاهای زیادی» در این مسیر را تصدیق کرد.

ایلان ماسک، در ارزیابی دوران مسئولیت خود، گفت که این “یک وضعیت استرس زا در چند ماه گذشته” بوده است.

او گفت: “آیا در این مسیر اشتباهات زیادی صورت گرفت؟ البته.” “اما همه چیز خوب است که به خوبی تمام می شود. من احساس می کنم که ما به یک مکان خوب می رویم.”

او گفت که این شرکت در حال حاضر “تقریباً در حال شکستن” است تا حدی به لطف دور کوبنده اخراج ها که حقوق و دستمزد را از 7000 کارمند قبل از فروش به 1500 نفر کاهش داد.

با این حال، او گزارش‌ها و مطالعاتی را که نشان می‌داد اطلاعات نادرست و محتوای نفرت‌انگیز از زمان تصاحب او در سایت تجدید حیات می‌کرد، عقب نشینی کرد.

ماسک گفت: «شما گفتید که محتوای نفرت‌انگیز بیشتری می‌بینید، اما نمی‌توانید حتی یک مورد را نام ببرید. “تو فقط دروغ گفتی!”

ماسک با حفظ وجهه خود به عنوان یک معتاد به کار سخت که زندگی شخصی خود را فدای شغلش می کند، گفت که او اغلب روی یک مبل در دفتر مرکزی توییتر می خوابید.

هنگامی که پس از اینکه او متعهد شد کسی را پیدا کند تا نقش را ایفا کند، به عنوان مدیر عامل جدید توییتر تحت فشار قرار گرفتند، او نام سگ خود را فلوکی گذاشت.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)