MoMa عاشق نقل قول جعلی فریدا کالو – RT World News

موزه هنرهای مدرن در نیویورک پذیرفته است که به اشتباه نقل قولی را به هنرمند مشهور سورئالیست فریدا کالو نسبت داده است. گفته می شود که اظهار نظر اولیه توسط یک دختر 15 ساله در سال 2008 انجام شده است.

روز دوشنبه، موزه هنر مدرن (MoMA) توییت کرد یک عکس سلفی در سال 1940 توسط فریدا کالو همراه با آنچه آنها ادعا می کردند نقل قولی از خود هنرمند مکزیکی است.

قبلا فکر می‌کردم عجیب‌ترین آدم دنیا هستم، اما بعد فکر کردم آدم‌های زیادی در دنیا وجود دارند، حتماً یکی مثل من وجود دارد که به همان روش‌هایی که من احساس می‌کنم، احساس عجیبی و نقص داشته باشد. فریدا کالو

با این حال، سه روز بعد، موزه مستقر در نیویورک اعتراف کرد که بدون ارائه اطلاعات بیشتر، این نقل قول را “به اشتباه” نسبت داده است.

بر اساس یک حقیقت‌سنجی آنلاین، ‘quoteinvestigator.com’، اولین ظاهر این نقل قول در مارس 2008 در وب‌سایت پروژه هنر پست الکترونیکی «PostSecret» بود. طبق گزارش‌ها بر روی یک کارت پستال چاپ شده و برای فرانک وارن، بنیانگذار PostSecret. وارن گفت که او یک پروژه هنری اجتماعی را اجرا کرد که در آن مردم را تشویق می کرد تا اسرار شخصی را روی کارت پستال های خانگی بنویسند. برخی در وب سایت او نمایش داده شد.

در پاسخ به موزه در توییتر، یک نفر ادعا کرد دخترشان ربکا بود که در سن 15 سالگی کارت پستال و یادداشت مخفی را نوشته بود. شخص دیگری نیز نسبت داده نقل قول به یک دوست، “بکیبا توجه به داستان پس‌زمینه PostSecret.

در حالی که برخی از مردم از MoMA خواستند که توییت اصلی را حذف کند، برخی دیگر موزه را به سخره گرفتند.
“این واقعا شرم آور است که پست های رسانه های اجتماعی خود را بررسی نمی کنید.” یک نفر نوشت و تصویری از کارت پستال اصلی را به اشتراک گذاشت.

شخص دیگری ممی با نقل قول جعلی آبراهام لینکلن به اشتراک گذاشت که در آن رئیس جمهور سابق ایالات متحده اعلام می کند: “مشکل نقل قول های موجود در اینترنت این است که آنها اغلب درست نیستند.”

کالو، یکی از برجسته‌ترین هنرمندان قرن بیستم، بیشتر به خاطر خودنگاره‌های متعددش شهرت داشت. آثار مکزیکی اغلب از طبیعت الهام گرفته شده و به موضوعاتی از جمله هویت، بدن انسان و مرگ می پردازد.

اگر این داستان را دوست دارید، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!