Google Temp، اخراج به دلیل Ungoogley بودن، پرونده شکایت

Google Temp، اخراج به دلیل

گوگل به نمایندگی از کارمندان فعالی که شرکت اخراج کرده است با یک پرونده NLRB اضافی مواجه است.

سه‌شنبه کارن فقط به مدت 9 روز در مرکز داده گوگل کار می‌کرد تا اینکه گفته می‌شود به دلیل “غیرگوگل بودن” اخراج شد.

اکنون این کارگر موقت در مرکز شکایت جدیدی با هیئت ملی روابط کار علیه کارفرمایش، مودیس، و شرکت آلفابت، گوگل قرار دارد، که یکی دیگر از اختلافات محل کار برای سومین شرکت بزرگ جهان از نظر ارزش بازار است.

کارن 29 ساله برای نگهداری تجهیزات در یکی از سایت های گوگل در کارولینای جنوبی کار می کرد. گوگل بسیاری از این نقش ها را با شرکت های قراردادی مانند Modis، یکی از واحدهای Adecco Group AG ایفا می کند.

در دومین هفته کار، کارن گفت که در یک جلسه معمولی شرکت کرده است که در آن مدیران برنامه های آینده را مورد بحث قرار می دهند. به او گفته شد، کارمندانی که در شیفت تعطیلات استفاده می کردند، مستحق دریافت حقوق دو برابری بودند، اما تنها در صورتی که حداقل شش ماه قبل در آنجا کار کرده باشند. کارنه که از این سیاست آگاه نبود، در این باره صحبت کرد. او به یاد می آورد: “من اساساً گفتم: “اینها گاوهای نر هستند.”

بعد از ظهر همان شب، او ایمیلی از یکی از مدیران Modis دریافت کرد که رفتار او را در جلسه “غیرقابل قبول و “غیرگوگل” خوانده بود، بر اساس یک نسخه از پیام مشاهده شده توسط Bloomberg News. او اخراج شد.

کارن به سرعت با اتحادیه کارگران الفبا، یک گروه مدافع کارگری ارتباط برقرار کرد. در ماه مارس، گوگل یک شکایت کارگری متفاوت از AWU مربوط به همان مرکز کارولینای جنوبی را حل و فصل کرد و موافقت کرد که کارگرانی را که در مورد حقوق بحث می کنند ساکت نکند. شانون ویت، کارمند اخراج شده مودیس از آن پرونده، دوباره به کار خود بازگردانده شد.

در شکایت جدید از AWU، گروه کارگری اعلام کرد که کارن در جلسه نوامبر از سخنرانی محافظت شده قانونی استفاده می کرد.

نمایندگان مودیس و گوگل بلافاصله به درخواست‌ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

AWU، وابسته به کارگران ارتباطات آمریکا، بر نیروی کار قراردادی گسترده غول فناوری تمرکز کرده است. این کارگران معمولاً حقوق بسیار کمتری دارند و مزایای کمتری نسبت به کارکنان مستقیم Google دارند. کارن گفت که او در نقش مودیس ساعتی 16.50 دلار به همراه پاداش 200 دلاری که در طول همه‌گیری، زمانی که از کارمندان مرکز داده خواسته شده بود به طور منظم وارد شوند، دستمزد می‌گرفت.

راشل ساویر، مباشر AWU، معتقد است افرادی مانند Carne عملاً کارگران ضروری گوگل هستند. او گفت: «اگر اتفاقی برای مرکز داده بیفتد، گوگل اصلاً نمی‌تواند کار کند.

در هفته‌های اخیر، AWU پس از تهدید آژانس کارکنان به دریافت پاداش برای کارکنان مرکز داده که شرایط حضور و غیاب را برآورده می‌کنند، درگیر شد. مودیس در نهایت پرداخت ها را حفظ کرد.

کارن که اخیرا برای ایفای این نقش از میشیگان نقل مکان کرده است، گفت: “من فقط می خواهم شغلم را برگردانم.” احساس می‌کردم بادها از بادبان‌هایم خارج شده‌اند.»

در سال 2020، اکثریت جمهوری خواه NLRB در آن زمان از پرونده ای در مورد شرکت جنرال موتورز استفاده کرد تا سابقه جدیدی را برای شرکت ها ایجاد کند تا کارمندانی را که در حالی که از حقوق قانونی خود برای اعتراض به شرایط کاری استفاده می کنند یا کارهای توهین آمیز می گویند یا انجام می دهند، مجازات کنند. اما جنیفر آبروزو، مشاور کل هیئت کارگری منصوب شده توسط بایدن، نشان داده است که می‌خواهد پرونده‌هایی را دنبال کند که سابقه دوران ترامپ را به چالش می‌کشد و دموکرات‌ها – که اکنون اکثریت را در NLRB دارند – می‌توانند از پرونده‌ای مانند پرونده کارن برای براندازی استفاده کنند. آی تی.

گوگل به نمایندگی از کارمندان فعالی که شرکت اخراج کرده است با یک پرونده NLRB اضافی مواجه است. روز سه‌شنبه، یک قاضی دستور داد که گوگل باید اسنادی را درباره تلاش‌ها برای سرکوب تلاش‌های اتحادیه‌سازی تحویل دهد.

– با کمک جاش ایدلسون.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)