Google به کارکنان آتش نشانی که از واکسن اجتناب می کنند، پرداخت خواهد کرد: گزارش

Google به کارکنان آتش نشانی که از واکسن اجتناب می کنند، پرداخت خواهد کرد: گزارش

گوگل که بیش از 150000 نفر در این کشور استخدام می کند، گفت که قصد دارد از دستور بایدن پیروی کند.

CNBC با استناد به اسناد داخلی گزارش داد، گوگل تهدید کرده است که حقوق کارکنانی را که از سیاست های داخلی در مورد واکسیناسیون کووید 19 پیروی نمی کنند، کاهش می دهد یا حتی اخراج می کند.

واحد Alphabet Inc. به کارمندان هشدار داد که تا 3 دسامبر فرصت دارند وضعیت واکسیناسیون خود را اعلام و اثبات کنند یا برای معافیت درخواست دهند. CNBC گفت، افرادی که تا 18 ژانویه رعایت نکرده بودند، به مدت 30 روز در “مرخصی اداری با حقوق” قرار خواهند گرفت. آن‌ها می‌توانند پس از آن تا شش ماه در مرخصی بدون حقوق قرار گیرند تا در نهایت اخراج شوند.

مانند بسیاری از ایالات متحده، سیلیکون ولی با ظهور مجدد کووید 19 و نوع جدید omicron مقابله می کند و شرکت ها را مجبور می کند تا برنامه های خود را برای بازگشت کارکنان به دفاتر مورد ارزیابی مجدد قرار دهند. دولت بایدن واکسیناسیون را برای پیمانکاران فدرال در سراسر کشور اجباری کرده است، اما چندین شرکت بزرگ آمریکایی تلاش‌های خود را برای رعایت این قانون در میان چالش‌هایی که از سوی ایالت‌هایی که می‌گویند رئیس‌جمهور در الزام به واکسن‌های کووید-۱۹ تجاوز کرده است، متوقف کرده‌اند.

گوگل که بیش از 150000 نفر در این کشور استخدام می کند، گفت که قصد دارد از دستور بایدن پیروی کند. در ماه ژوئیه، غول جستجو اعلام کرد که تمام کارگرانی که به سر کار باز می گردند را ملزم می کند تا واکسینه شوند. نمایندگان این شرکت بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ ندادند.

سی‌ان‌بی‌سی با استناد به یادداشت گوگل گزارش داد: «ما انتظار داریم که تقریباً همه نقش‌ها در گوگل در ایالات متحده در محدوده فرمان اجرایی قرار گیرد». این شرکت گفت: «هرکسی که وارد ساختمان گوگل می‌شود باید کاملاً واکسینه شده باشد یا محل اقامت تأیید شده‌ای داشته باشد که به آنها اجازه کار یا حضور در محل را می‌دهد» و افزود که «تست مکرر جایگزین معتبری برای واکسیناسیون نیست».

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)