G-7 ابزاری برای حفظ هژمونی ایالات متحده است – کره شمالی – RT World News

پیونگ یانگ از انتقاد از برنامه هسته ای خود عقب نشینی کرده و گفته است که این یک “واقعیت تلخ” است که از بین نمی رود.

دیپلمات ارشد کره شمالی به محکومیت آزمایش موشکی اخیر G-7 با نادیده گرفتن این گروه به عنوان ابزار سیاسی تسلط آمریکا بر جهان و قول اینکه پیونگ یانگ از برنامه تسلیحات هسته ای خود دست نخواهد کشید، پاسخ داد.

G-7، یک گروه بسته از تعداد انگشت شماری از کشورهای خودخواه، جامعه بین المللی عادل را نمایندگی نمی کند، بلکه به عنوان ابزاری سیاسی برای تضمین هژمونی ایالات متحده عمل می کند. چو سون هوی، وزیر امور خارجه کره شمالی در بیانیه ای که روز جمعه توسط رسانه های دولتی کره شمالی منتشر شد، گفت.

چو سه روز پس از انتشار بیانیه ای از سوی گروه هفت دموکراسی ثروتمند در محکومیت پرتاب موشک های اخیر کره شمالی و درخواست “ترک کامل، قابل تایید و غیر قابل برگشت” سلاح های هسته ای و موشک های بالستیک آن. او G-7 را متهم کرد “تهمت زشت” کره شمالی «اعمال مشروع حاکمیت».


کره شمالی به نوع جدیدی از سلاح می بالد

پیونگ یانگ هفته گذشته موشک بالستیک قاره پیمای هواسونگ-18 (ICBM) تازه توسعه یافته خود را آزمایش کرد و هشدارهای حمله هوایی در کشور همسایه ژاپن را به دنبال داشت. کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی مدعی شد که موشک جدید این کشور را تا حد زیادی تقویت خواهد کرد “وضعیت ضد حمله هسته ای” و اعتصاب “ناراحتی و وحشت شدید” در دشمنان کشور

کره شمالی در بحبوحه تشدید تنش ها با سئول، دست کم 9 آزمایش موشکی در سال جاری انجام داده است. مانورهای نظامی مشترک کره جنوبی با ایالات متحده، شبه جزیره را به سمت شمال سوق داده است “در آستانه یک جنگ هسته ای” دولت کیم اوایل این ماه هشدار داد. کیم روز چهارشنبه دستور پرتاب اولین ماهواره جاسوسی کره شمالی را صادر کرد و این امر موجب هشدار آمریکا مبنی بر استفاده از این پروژه برای پیشبرد برنامه موشکی بالستیک این کشور شد.

چوئه اصرار داشت که تسلیحات استراتژیک کره شمالی برای جلوگیری از تهدیدات و مقابله با محیط امنیتی ناپایدار مورد نیاز است. اقدامات نظامی بی پروا و تحریک آمیز ایالات متحده و نیروهای متحدش. او آن را صدا زد “دخالت غیرقانونی و مضحک” در امور داخلی کشور برای G-7 اعلام شود که کره شمالی نمی تواند یک کشور دارای سلاح هسته ای باشد.

بیشتر بخوانید:
هشدار آمریکا نسبت به پرتاب ماهواره کره شمالی – رسانه ها

موضع ما به عنوان یک کشور هسته ای یک واقعیت غیرقابل انکار و آشکار باقی خواهد ماند، حتی اگر ایالات متحده و غرب آن را به رسمیت نشناسند. او گفت. این یک ایده نابهنگام است که فکر کنیم فقط واشنگتن حق و توانایی حمله با سلاح های هسته ای را دارد.

پیونگ یانگ پاسخ خواهد داد “مقابله قدرتمند” چو گفت: اگر کشورهای G-7 هر گونه تلاشی برای تجاوز به منافع اساسی خود انجام دهند. ما هرگز به دنبال شناسایی یا تایید کسی نخواهیم بود. آمریکا و غرب حق ندارند در مورد موضع ما به عنوان یک کشور هسته ای این و آن صحبت کنند و هر چه می گویند موضع ما هرگز تغییر نخواهد کرد.

بیشتر بخوانید:
مدودف – روسیه می تواند کره شمالی را مسلح کند اگر جنوب به اوکراین تسلیحات بفرستد