FBI احضاریه در مورد پرونده فساد بایدن – RT World News

بالاترین سازمان مجری قانون ایالات متحده از ارائه اسناد به کنگره درباره جزئیات ادعاهای طرح رشوه خواری خودداری کرده است.

اف‌بی‌آی بار دیگر از ارائه اسناد احضار شده توسط کنگره در رابطه با اتهامات مربوط به طرح رشوه‌گیری توسط جو بایدن، معاون رئیس‌جمهور وقت آمریکا، خودداری کرد، و این موضوع باعث تشدید اختلاف با جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان بر سر رسیدگی به پرونده توسط آژانس شد.

آخرین امتناع از اجرای این احضاریه در جریان جلسه توجیهی FBI در کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا در روز دوشنبه صورت گرفت. مورد بحث، فرمی به اصطلاح FD-1023 است که جزئیات اتهاماتی مبنی بر اینکه پرزیدنت بایدن در زمانی که معاون رئیس جمهور باراک اوباما بود، رشوه خارجی را در ازای امتیازات سیاسی دریافت کرده است، است.

مقامات FBI قبلاً ضرب الاجل 10 می را برای ارائه مطالب درخواستی به کنگره از دست داده بودند. در آن زمان، آژانس ادعا کرد که اتهامات علیه بایدن تأیید نشده است و FD-1023 باید برای محافظت از خبرچینان FBI خصوصی نگه داشته شود. از قضا، تحقیقات چهار ساله توسط جان دورهام، بازرس ویژه ایالات متحده نشان داد که FBI به طور نادرست تحقیقاتی را در مورد کمپین انتخابات ریاست جمهوری 2016 دونالد ترامپ بر اساس ادعاهای تایید نشده ای که توسط نامزد رقیب هیلاری کلینتون به آژانس ارسال شده بود، آغاز کرد.


رابرت اف کندی جونیور

این ادعا مدت ها پیش اتفاق افتاده است و اف بی آی هیچ کاری انجام نداده است. جیمز کومر، رئیس کمیته نظارت مجلس نمایندگان روز دوشنبه در مصاحبه با فاکس نیوز گفت. ما می خواهیم دقیقا بدانیم که آنها چه کردند. ما نه تنها پرونده را می خواهیم، ​​بلکه می خواهیم بدانیم آنها چه اقدامی انجام داده اند.»

کامر گفت که اعضای جمهوریخواه کمیته به دلیل این اتهامات بسیار نگران این پرونده هستند “براساس یک الگو” بایدن، معاون رئیس‌جمهور وقت، به کشورهایی مانند رومانی پرواز می‌کند، نقش غیرمعمول فعالی در تصمیم‌گیری‌های سیاست خارجی ایالات‌متحده دارد، سپس حواله‌های سیمی را از آن کشورها به حساب‌های بانکی مرتبط با خانواده‌اش دریافت می‌کند.

این یکی از جدی‌ترین اتهاماتی است که من فکر می‌کنم در تاریخ کشور ما علیه هیچ رهبر سیاسی مطرح شده است.» کامر گفت. و برای اینکه اف‌بی‌آی اینگونه عمل کند، «خب، ما نمی‌دانیم، نمی‌توانیم در این مورد با شما صحبت کنیم. فقط به ما اعتماد کن . . . دریافت سیم از اتباع خارجی برای رئیس جمهور فرزندان و نوه ها و خواهرزاده ها و خواهرزاده ها و برادرزاده های ایالات متحده امری عادی نیست.


اف‌بی‌آی قانون‌گذاران را به دلیل طرح ادعایی رشوه‌گیری بایدن به چالش می‌کشد

کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، یک جمهوری‌خواه کالیفرنیا، روز یکشنبه گفت که با کریستوفر رای، رئیس اف‌بی‌آی، روز جمعه تماس گرفت تا پرونده بایدن را مطالبه کند. “من معتقدم پس از این تماس، ما این سند را دریافت خواهیم کرد.” او گفت.

کامر گفت که رسانه‌های آمریکایی گزارش‌هایی را درباره این پرونده آغاز کرده‌اند، زیرا مردم آمریکا علی‌رغم تلاش‌هایشان برای نادیده گرفتن یا کم اهمیت جلوه دادن اتهامات علیه بایدن، آن را از نزدیک دنبال می‌کنند. مردم آمریکا نمی خواهند فساد عمومی را ببینند. او گفت. آنها از کنگره انتظار دارند که درباره فساد عمومی تحقیق کند.

بر اساس مقاله نیویورک تایمز که روز دوشنبه منتشر شد، وزارت دادگستری ایالات متحده به طور رسمی تحقیقات درباره بنیاد خانواده کلینتون را در آگوست 2021، هفت ماه پس از روی کار آمدن بایدن به عنوان رئیس جمهور، تعطیل کرد و FBI تمام مدارک جمع آوری شده در طول تحقیقات را از بین برد. .

بیشتر بخوانید:
رسانه های ایالات متحده از عمومی – نظرسنجی قطع شد