BioNTech روی پاسخ خود به نوع جدید کووید – RT World News کار می کند

شرکت بیوتکنولوژی آلمانی BioNTech گفته است که کار روی یک واکسن تغییریافته برای مبارزه با نوع Omicron کووید-19 را آغاز کرده است، که دارای جهش‌های قابل توجهی است که ممکن است به آن اجازه دهد حفاظت ارائه شده توسط تزریق‌های فعلی را دور بزند.

در بیانیه ای در روز دوشنبه، BioNTech اعلام کرد که مشخص نیست که آیا نیاز به تولید نسخه تغییر یافته واکسن کووید-19 موجود خود برای مقابله با نوع Omicron دارد یا خیر، اما کار روی ساخت واکسن خود را در برابر جهش یافته آغاز کرده است یا خیر. نژاد.

ادامه مطلب


Omicron: آنچه در مورد نوع جدید Covid می دانیم

اولین قدم‌های توسعه یک واکسن جدید بالقوه با تحقیقات لازم برای ارزیابی اینکه آیا واکسن جدید مورد نیاز است همپوشانی دارد. به گزارش رویترز، این شرکت اعلام کرد. این شرکت بیوتکنولوژی گفت که ایجاد واکسن های سازگار بخشی از یک روش استاندارد برای انواع جدید است.

روز جمعه، BioNTech گفته بود که انتظار می‌رود داده‌های آزمایشگاهی بیشتری در هفته‌های آینده به آن‌ها کمک کند تا تشخیص دهند که آیا نیاز به تولید واکسن مخصوص Omicron دارند یا خیر.

مدیر عامل فایزر، آلبرت بورلا، روز دوشنبه به CNBC گفت که این شرکت که واکسن خود را در کنار BioNTech توسعه داده است، الگوی جدیدی برای توسعه واکسن جدید برای Omicron ساخته است.

بورلا گفت که فایزر ظرفیت تولید نزدیک به چهار میلیارد دوز از آن را در سال آینده دارد.

مدرنا، که واکسن mRNA را نیز تولید می‌کند، گفت که با گسترش نوع Omicron، طراحی مجدد واکسن کووید-19 خود را نیز آغاز کرده است – اگرچه مدیر عامل آن، استفان بانسل، به CNBC گفت ممکن است ماه‌ها طول بکشد تا ارسال واکسن جدید آغاز شود.

ورود نوع Omicron، که برای اولین بار هفته گذشته در بوتسوانا شناسایی شد، ترس از موج مرگبار دیگری از عفونت را در سراسر جهان ایجاد کرده است که اسرائیل، ژاپن و مراکش همگی مرزهای خود را به روی خارجی ها بسته اند.

تحقیقات در بیمارستان Bambino Gesu در رم نشان داده است که Omicron دارای 43 جهش پروتئینی است که بسیار بیشتر از 18 جهش در نوع دلتا است. دانشمندان می گویند جهش ها می توانند به این سویه اجازه دهند از ایمنی ناشی از واکسن و مصونیت ناشی از عفونت قبلی فرار کنند.