9 مرد پس از آتش گرفتن مرد در مرکز خرید آمریکا

تراژدی ناگفته: 9 مرد پس از آتش گرفتن مرد در مرکز خرید ایالات متحده

گرگ ابوت، فرماندار تگزاس، این تیراندازی را یک تراژدی غیرقابل توصیف خواند.

دالاس:

تیراندازی روز شنبه در یک مرکز خرید در شمال دالاس، تگزاس تیراندازی کرد و مقامات اورژانس تلفات را تایید کردند و گفتند حداقل 9 نفر زخمی به سرعت به بیمارستان های منطقه منتقل شدند.

سی ان ان گزارش داد که برخی از قربانیان تا پنج سال سن داشتند.

برایان هاروی، رئیس اداره پلیس آلن، تگزاس، گفت که یک افسر پلیس در یک تماس نامربوط در مرکز خرید بود که در حوالی ساعت 3:30 بعد از ظهر (2030 GMT) تیراندازی شد.

هاروی گفت: “او صدای تیراندازی شنید، به سمت تیراندازی رفت، مظنون را درگیر کرد و مظنون را خنثی کرد.” او همچنین به آمبولانس ها زنگ زد.

هاروی تایید کرد که تلفات جانی بوده است، اما از ارائه آمار تلفات خودداری کرد و گفت: “شمار دقیقی نداریم.”

جاناتان بوید، رئیس آتش نشانی آلن گفت که بخش او “9 قربانی را به مراکز تروما منطقه منتقل کرده است.”

گرگ ابوت، فرماندار تگزاس، این تیراندازی را یک تراژدی غیرقابل توصیف خواند.

سی ان ان گفت که مقامات ابتدا فکر می کردند ممکن است تیراندازی دوم در Allen Premium Outlets، یک مجتمع تجاری گسترده در شهر آلن، در 25 مایلی (40 کیلومتری) شمال دالاس وجود داشته باشد.

پلیس فروشگاه‌های موجود در مرکز خرید را بررسی کرد و عکس‌ها و ویدیوهای پهپاد از صحنه، خریداران و کارمندان فروشگاه را نشان داد که با عجله به داخل پارکینگ‌ها می‌روند.

هاروی بعداً گفت که پلیس معتقد است تیرانداز ناشناس که به گفته سی‌ان‌ان لباس تاکتیکی به تن داشت، «به تنهایی عمل کرده است».

پدری که پس از تماس دخترش که داخل آن بود به مرکز خرید رسید و در مورد تیراندازی به او گفت، همچنین به سی‌ان‌ان گفت که پلیس به او اطلاع داده است که ممکن است تیراندازی دومی نیز رخ داده باشد.

به گزارش سی ان ان، جینال پرویز گفت: “ما پلیس را بیرون در دیدیم و آنها به ما گفتند که باید برویم و آنها همچنان به دنبال این فرد هستند.”

“هیچ مکان امن دیگری وجود ندارد. نمی دانم چه کار کنم.”

با داشتن سلاح گرم بیشتر از ساکنان، ایالات متحده بالاترین نرخ مرگ و میر ناشی از اسلحه را در میان کشورهای توسعه یافته دارد – 49000 در سال 2021، در مقایسه با 45000 سال قبل.

طبق آرشیو Gun Violence، تاکنون بیش از 195 تیراندازی جمعی – که چهار نفر یا بیشتر زخمی یا کشته شده اند – در سال جاری در ایالات متحده رخ داده است.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)