78 کشته در گردبادهای ایالات متحده تایید شده است، 105 نفر هنوز در کنتاکی نامشخص هستند

78 کشته در گردبادهای ایالات متحده تایید شده است، 105 نفر هنوز در کنتاکی نامشخص هستند

فرماندار کنتاکی هنگام تأمل در مورد فاجعه ای که ده ها کشته برجای گذاشته اشک هایش را خفه کرد.

میفیلد:

فرماندار این ایالت روز دوشنبه گفت که حداقل 64 نفر در کنتاکی بر اثر گردبادهای ویرانگر که ردپایی از ویرانگری را در سراسر ایالت ایالات متحده بر جای گذاشت، جان باختند و 14 نفر در ایالت های دیگر کشته شدند.

دو روز پس از وقوع گردبادها، مقامات همچنان در تلاش برای تعیین تلفات هستند زیرا امدادگران اورژانس از میان آوار هزاران خانه و ساختمان آسیب دیده یا ویران شده عبور می کنند.

اندی بشیر فرماندار کنتاکی گفت: “بدون شک تعداد بیشتری (مردگان) وجود خواهد داشت.

هزاران نفر در اثر آنچه بشیر به عنوان بدترین طوفان تاریخ این ایالت توصیف کرده است، بی خانمان شده اند.

او گفت که حدود 105 نفر در کنتاکی هنوز نامشخص هستند و “شاید هفته ها طول بکشد تا شمارش نهایی هم در مورد مرگ و هم سطح تخریب داشته باشیم.”

فرماندار در حال تأمل در مورد فاجعه ای که بخش هایی از قلب آمریکا را با خاک یکسان کرد، اشک هایش را خفه کرد.

اما او همچنین گفت که “نور امید” اطراف یک کارخانه شمع فروریخته در شهر ویران شده میفیلد وجود دارد، جایی که حدود 110 کارمند در اواخر روز جمعه در حال کار بودند تا با عجله تعطیلات روبرو شوند که گردباد ساختمان را تکه تکه کرد.

بشیر گفت: صاحبان کارخانه از 8 کشته و 8 مفقود در این ریزش خبر دادند و گفت: “94 زنده هستند و احتساب احوال شده اند.”

او افزود: “ما خیلی خیلی بدتر می ترسیدیم. و دوباره دعا می کنم که دقیق باشد.”

بشیر گفت که کوه های آوار در چندین شهر و شهرک پراکنده شده اند و بسیاری از دام ها تلف شده اند.

جوامع همچنین در حال حفاری در پنج ایالت دیگر بودند که در آن گردبادها جمعه شب تا شنبه به وقوع پیوستند، چیزی که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، آن را “یکی از بزرگترین” طوفان های تاریخ آمریکا توصیف کرد.

“بازیابی و بازسازی”

گردبادها حداقل 14 نفر را در خارج از کنتاکی کشتند، از جمله شش نفر در یک انبار آمازون در شهر ادواردسویل در جنوب ایلینوی، جایی که آنها در شیفت شب سفارشات را قبل از کریسمس پردازش می کردند.

بایدن فاجعه بزرگی را در کنتاکی اعلام کرد و اجازه داد کمک‌های فدرال بیشتر به تلاش‌های بازیابی هدایت شود، و دولت تلاش کرد به جوامع آسیب‌دیده اطمینان دهد که کمک‌ها در راه است.

الخاندرو مایورکاس، وزیر امنیت داخلی ایالات متحده، به سی ان ان گفت: «ما در سراسر جهان آنجا خواهیم بود تا مردم را قادر به بازیابی و بازسازی کنیم.

با توجه به تلاش‌های گسترده برای بهبودی، نگرانی‌های فوری برای ایمنی و رفاه ساکنان در کانون توجه قرار گرفت زیرا هوای سرد در شهرهایی که شبیه مناطق جنگی بودند شروع به گزش کرد.

مقامات گفتند 28500 مشتری کنتاکی روز دوشنبه بدون برق باقی ماندند.

کشیش استفان بویکن از وزارتخانه های خانه اش گفت که یک کلیسای غیر مذهبی در میفیلد در حال توزیع غذا و لباس به بازماندگان طوفان بود و در عین حال فضایی را برای پزشکی قانونی منطقه برای انجام کارهایش فراهم می کرد.

او به خبرگزاری فرانسه گفت: مردم “با عکس‌ها، خال‌های مادرزادی می‌آیند — آنها اکنون در مورد استفاده از نمونه‌های DNA برای شناسایی افرادی که گم شده‌اند صحبت می‌کنند.”

‘بر فراز دود’

قدرت سیستم طوفان آن را در یک شرکت تاریخی قرار داد.

ردیاب‌های طوفان گفتند که زباله‌ها را به ارتفاع 30000 فوت (9100 متر) در هوا پرتاب کرده است و به نظر می‌رسد که می‌فیلد می‌فیلد یک رکورد تقریباً صد ساله را شکسته و بیش از 200 مایل (320 کیلومتر) را روی زمین ردیابی کرده است.

می‌فیلد، شهری با حدود 10000 نفر در نزدیکی غربی‌ترین نقطه کنتاکی، شاید بیشترین آسیب را دیده است: بلوک‌های شهر با خاک یکسان شدند، خانه‌ها و ساختمان‌های تاریخی تا ورقه‌هایشان شکسته شدند، شاخه‌های تنه درختان برداشته شد و ماشین‌ها واژگون شدند. در زمینه ها

رندی گنل، یک بازنشسته 79 ساله، قبل از اینکه در کلیسایی در شمال میفیلد پناه بگیرد، دو روز به همراه همسر بیمارش در خانه ویران شده خود زنده ماند.

او با هق هق خفه گفت: “ما سالها برای همه اینها کار کرده ایم و دود شده است.” ما نه خانه داریم، نه ماشین، نه هیچ چیز.»

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)