56 ساکن گجرات نجات یافته از سودان به احمدآباد رسیدند، تشکر از دولت

56 ساکن گجرات نجات یافته از سودان به احمدآباد رسیدند، تشکر از دولت

اکثر این افراد تخلیه شده از منطقه راجکوت می آیند.

احمدآباد:

حدود 56 نفر از ساکنان گجرات که تحت “عملیات کاوری” مرکز از سودان تخلیه شده بودند، در ساعات اولیه روز جمعه پس از فرود در بمبئی به احمدآباد رسیدند و از مقامات دولتی برای بازگرداندن سالم آنها از کشور آفریقایی که درگیر درگیری شده بودند تشکر کردند.

در بیانیه رسمی آمده است که از این 56 ساکن گجرات که در فرودگاه بمبئی فرود آمدند، 12 نفر به تنهایی به احمدآباد رسیدند، در حالی که 44 نفر با دو اتوبوس مستقر توسط دولت گجرات به احمدآباد آورده شدند.

آنها در میان 246 هندی بودند که از سودان تخلیه شدند و بعد از ظهر پنجشنبه توسط یک هواپیمای نیروی هوایی هند (IAF) از جده در عربستان سعودی به بمبئی آورده شدند. مقامات فرودگاه بمبئی گفتند که این افراد تخلیه شده از 18 ایالت از جمله بیهار، ماهاراشترا، گجرات، اوتار پرادش، تامیل نادو و تلانگانا بودند.

عودت کنندگان گجرات، از جمله چند فرد مسن، صبح روز جمعه در بدو ورود به خانه مدار احمدآباد مورد استقبال هارش سنگاوی، وزیر امور داخله قرار گرفتند.

در این بیانیه آمده است که از احمدآباد، آنها با اتوبوس های حمل و نقل دولتی که توسط دولت ترتیب داده شده است، به مقصد مربوطه خود در سراسر گجرات فرستاده خواهند شد.

این گزارش افزود که اکثریت این افراد تخلیه شده از منطقه راجکوت هستند، در حالی که بقیه متعلق به گاندیناگر، آناند و وادودارا هستند.

به همین مناسبت، آقای سنگاوی، که بخش غیرمقیم گجراتیس (NRG) دولت را نیز مدیریت می کند، گفت که ایالت دائماً با وزارت امور خارجه در تماس است تا بومیان گجرات را که در سودان سرگردان هستند شناسایی و تخلیه کند.

پس از رسیدن به احمدآباد، این افراد تخلیه شده از مرکز و همچنین دولت گجرات برای نجات آنها از کشور آسیب دیده از خشونت تشکر کردند.

“زندگی در سودان به دلیل درگیری بین نیروهای رقیب آنها که منجر به کمبود آب و غذا شد بسیار دشوار شد. حوادث دزدی، قتل و غارت نیز در حال وقوع بود. ما از مرکز و همچنین دولت ایالتی برای تخلیه تشکر می کنیم. ما با خیال راحت.» یکی از عودت کنندگان گفت.

تحت “عملیات کاوری”، هند شهروندان خود را با اتوبوس از مناطق درگیری خارطوم و سایر مناطق آشفته به بندر سودان می برد و از آنجا با هواپیماهای حمل و نقل سنگین نیروی دریایی ارتش و کشتی های نیروی دریایی هند به شهر جده عربستان سعودی منتقل می شوند. .

سودان شاهد درگیری‌های مرگبار بین ارتش این کشور و یک گروه شبه‌نظامی بوده که بر اساس گزارش‌ها حدود 400 کشته برجای گذاشته است.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)