540 تن از رهبران و کارگران حزب عمران خان در پاکستان دستگیر شدند

540 تن از رهبران و کارگران حزب عمران خان در پاکستان دستگیر شدند

پس از دستگیری عمران خان، نخست‌وزیر سابق پاکستان، تظاهرات خشونت‌آمیز در سراسر پاکستان آغاز شد. (فایل)

لاهور، پاکستان:

در پرونده هایی که بر اساس قانون ضد تروریسم در سراسر استان به دلیل انجام حملات به خانه فرماندهی سپاه در لاهور، ساختمان های عمومی و خصوصی علیه آنها تشکیل شده است، پلیس پنجاب 540 نفر از رهبران و اعضای تحریک پاکستان تحت رهبری عمران خان را دستگیر کرد. انصاف (PTI) روز جمعه، دان گزارش داد.

از 9 می، پلیس پنجاب 205 پرونده علیه مقامات و کارمندان حزب در سراسر استان تشکیل داده است.

درگیری کوتاهی بین افسران پلیس و کارمندان حزب تحریک انصاف پنجشنبه شب رخ داد. داون گزارش داد که پلیس به دفتر PTI در جاده زندان یورش برد تا اعضای حزب را که در مواردی که به چندین ایستگاه پلیس گزارش شده بودند، به عنوان مظنون دستگیر کنند.

بنا بر گزارش ها، اعضای حزب به سمت پلیس سنگ پرتاب کردند اما زمانی که از افسران بیشتری درخواست کمک شد، عقب نشینی کردند.

به دنبال گزارش‌هایی مبنی بر اینکه کارگران به تعداد زیادی برای استقبال از عمران خان، رئیس حزب تحریک انصاف، پس از معافیت دادگاه، حضور پلیس در اطراف عمارت زمان پارک وی در عصر جمعه افزایش یافت.

دکتر عثمان انور، رئیس پلیس پنجاب، در بیانیه‌ای که روز جمعه در اینجا منتشر شد، گفت که مجرمانی که مسئول حملات به تیم‌های پلیس، زیرساخت‌های حیاتی و اموال عمومی و خصوصی هستند، شایسته ترحم نیستند.

به گزارش داون، وی گفت: این اشرار از طریق فیلم های دوربین های مداربسته، فیلم های ضبط شده و پست های شبکه های اجتماعی شناسایی و ردیابی می شوند. پلیس پنجاب گفت که پس از دستگیری های روز جمعه، تعداد رهبران و حامیان بازداشت شده به 2790 نفر افزایش یافته است.

عمران خان از دادگاه به دلیل “حمایت از قانون اساسی” ابراز قدردانی کرد، زیرا دادگاه عالی اسلام آباد (IHC) مقامات را از بازداشت عمران خان رئیس حزب تحریک انصاف در هر مورد – حتی مواردی که فاش نشده است – تا روز دوشنبه (مه) در سراسر کشور منع کرد. 15).

به گزارش ژئو نیوز، عمران خان در ساعات اولیه روز شنبه پس از دو روز بازداشت به محل سکونت خود در پارک زمان لاهور بازگشت.

او در تمام مسیر تا لاهور مورد استقبال طرفداران حزب تحریک انصاف قرار گرفت. عمران برای رسیدن به اقامتگاه خود در لاهور، مسیری جاده ای را طی کرد و پس از یک دوره پرفراز و نشیب بازگشتش را رقم زد.

دستگیری عمران خان در IHC در 9 می باعث اعتراضات خشونت آمیز در سراسر کشور شد. با این وجود، دادگاه عالی وارد عمل شد، بازداشت او را باطل کرد و دستور آزادی او را صادر کرد.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)