5 هندی در میان 538 مهاجر توسط فرانسه از سودان: گزارش

5 هندی در میان 538 مهاجر توسط فرانسه از سودان: گزارش

پل هوایی به لطف توانایی های عملیاتی نیروهای مسلح فرانسه امکان پذیر شد.

دهلی نو:

به گفته منابع دیپلماتیک فرانسه، فرانسه 538 نفر را از طریق هوایی از سودان خارج کرده است که از این تعداد 209 نفر فرانسوی و 329 تبعه 41 کشور دیگر از جمله 5 هندی بودند.

پس از آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر توافق آتش‌بس سه روزه، بریتانیا، فرانسه، کره جنوبی و بسیاری از کشورهای دیگر تأیید کردند که اتباع خود را بیرون می‌کشند.

منابع دیپلماتیک فرانسوی در ادامه به تشریح مشکلات در عملیات تخلیه پرداختند. آنها گفتند که تخلیه پیچیده است زیرا وضعیت امنیتی روی زمین ناامن است.

تصمیم برای شامل کردن اتباع بسیاری از کشورهای دیگر و این واقعیت که تمام گزینه‌های تخلیه (زمینی و هوایی) در مرحله برنامه‌ریزی تا آخرین لحظه که پل هوایی انتخاب شد، باز نگه داشته شد، پیچیدگی‌های عملیات را به درستی توصیف می‌کند. منابع دیپلماتیک

این عملیات شامل دارایی های نظامی فرانسه در آفریقا، به ویژه نیروهای فرانسوی مستقر در جیبوتی بود. از نزدیک با متحدان، شرکا و مقامات جیبوتی که همکاری آنها تعیین کننده بوده است، هماهنگ شد.

این منابع دیپلماتیک فرانسوی افزودند که پل هوایی به لطف قابلیت‌های عملیاتی نیروهای مسلح فرانسه و تلاش‌های دیپلماتیک، از جمله تماس‌های طرفین سودانی برای اطمینان از شرایط امنیتی برای تخلیه امکان‌پذیر شد.

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه و کاترین کولونا، وزیر امور خارجه او، با عبدالفتاح البرهان، رئیس ارتش سودان، و معاون سابق او، محمد «همدی» حمدان داگلو، پیش از اعزام 150 نیروی فرانسوی به عملیات قبل از آغاز عملیات «کمان»، به رقیب سابق او، تماس گرفتند. نجات جسورانه اتباع خارجی از سودان.

نیروهای مسلح فرانسه ابتدا یک ماموریت شناسایی بین فرودگاه (20 کیلومتری خارطوم) و نقاط تجمع برای اطمینان از امکان سنجی برنامه سفر انجام دادند. به گفته منابع دیپلماتیک فرانسوی، پل هوایی سپس در ساعت 6 صبح روز یکشنبه راه اندازی شد و از آن زمان تاکنون چندین چرخش هوایی انجام شده است که هر کدام حدود 100 مسافر را حمل می کند.

در برخی موارد، نیروهای فرانسوی مجبور بودند اتباع فرانسوی را که در خارطوم گیر افتاده بودند و نمی توانستند به نقاط تجمع بپیوندند را به طور جداگانه جمع آوری کنند.

این عملیات فرانسوی در را برای سایر کشورها برای ارسال پرواز به این فرودگاه و تخلیه اتباع خود نیز باز کرده است. فرانسه از هماهنگی با نیروهای نظامی سودان برای مدیریت فرود هواپیماهای کشورهای دیگر اطمینان حاصل کرد.

روز سه شنبه، فرانسه همچنین ناوچه لورن نیروی دریایی فرانسه را برای کمک به تخلیه کاروان 1700 نفری سازمان ملل در بندر سودان مستقر کرد.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)