5 در جستجوی ویاگرای هیمالیا که پس از بهمن در نپال گم شده است

5 در جستجوی

مردم در طول فصل برداشت سالانه یارساگومبا هفته‌ها از کوه‌های پوشیده از برف بالا می‌روند

کاتماندو:

مقامات تایید کردند که حداقل 5 نفر در جستجوی ویاگرای هیمالیا یا یارساگومبا مشکوک به مدفون شدن در بهمن در منطقه دارچولا در غرب دوردست هستند.

به گفته مقامات، حدود ساعت 3 بعدازظهر (به وقت محلی) روز سه شنبه، یک بهمن به شورای روستای بیانس – 01، بولین رسید. ناپدید شدن پنج نفر تایید شده است و تیم جستجو در محل در حال انجام عملیات جستجو و نجات هستند.

پرادیپ سینگ دهمی معاون رئیس منطقه در تماس تلفنی با ANI گفت: “افراد مفقود شامل 4 زن و یک مرد هستند. وضعیت آب و هوا نیز خوب نیست.”

پرادیپ سینگ دهمی، معاون رئیس منطقه دارچولا گفت که 80 تیم از نیروی پلیس مسلح به همراه پلیس نپال در محل مستقر شده اند.

کاروانی از مردم برای هفته‌ها در طول فصل برداشت سالانه یارساگومبا از کوه‌های پوشیده از برف بالا می‌روند. امسال برداشت محصول در هیمالیاهای نپال آغاز می شود که بعداً با قیمت بالاتری فروخته می شود.

که یک گیاه دارویی در نظر گرفته می شود – Yarsagumba، یک آمیختگی منحصر به فرد کاترپیلار و قارچ زمانی رخ می دهد که اسپور قارچ انگلی (Ophiocordyceps sinensis) یک لارو شب پره را که در خاک زندگی می کند، آلوده و مومیایی می کند.

دانشمندان دریافته اند که یک قارچ دوکی از سر میزبان کاترپیلار مرده جوانه می زند. این قارچ به طول دو تا شش سانتی‌متر در بالای خاک رشد می‌کند و به‌عنوان پرچم کوچک و انگشتی شکل برای دروگرها عمل می‌کند.

در ارتفاعات بین 3000 تا 5000 متر در نپال، هند و بوتان یافت می شود. Yarsagumba همچنین به عنوان ویاگرا هیمالیا شناخته می شود که فقط در فلات تبت یافت می شود.

دارچولا یکی از مناطق کوهستانی دور غرب نپال است که از غرب با اوتاراکند هند و از شمال به تبت هم مرز است، در ارتفاعی بین 518 تا 7132 متر از سطح دریا واقع شده است.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)