47 جسد از اعضای مظنون فرقه در کنیا پیدا شد: پلیس

47 جسد از اعضای مظنون فرقه در کنیا پیدا شد: پلیس

اعتقاد بر این است که پیروان فرقه خود را از گرسنگی مرده اند. (نمایندگی)

نایروبی، کنیا:

پلیس کنیا روز یکشنبه اعلام کرد که اجساد 26 نفر دیگر را که گمان می رود اعضای یک فرقه هستند را کشف کند و تعداد اجساد مرتبط با جنبش را که در سه روز کشف شده به 47 نفر رساند.

چارلز کامائو، رئیس تحقیقات جنایی در مالیندی، شرق کنیا، گفت: «امروز ما 26 جسد دیگر را نبش قبر کردیم و این تعداد کل اجساد از آن مکان را به 47 نفر رساند.

منابع پلیس روز شنبه گفتند که 21 جسد در کنیا در تحقیقات مربوط به فرقه ای که گمان می رود پیروان آن از گرسنگی جان خود را از دست داده اند، بیرون آورده شده است.

مقامات پیش از این از کشته شدن هفت نفر در ارتباط با تحقیقات در شرق کنیا در پی دستگیری مکنزی نتنگه خبر داده بودند که بنا بر گزارش ها به پیروان خود گفته بود برای “ملاقات عیسی” خود را از گرسنگی بکشند.

Nthenge، رهبر کلیسای بین المللی Good News، ماه گذشته خود را به پلیس تسلیم کرد و به گفته رسانه های محلی، پس از اینکه دو کودک در حبس والدین خود از گرسنگی جان باختند، متهم شد.

او بعداً با وثیقه 100000 شیلینگ کنیا (700 دلار) آزاد شد.

پلیس در 15 آوریل پس از کشف اجساد چهار تن از پیروان Nthenge، دستگیری او را گزارش کرد. پلیس کنیا روز جمعه گفت که سه جسد دیگر را نبش قبر کرده است.

یازده تن دیگر از پیروان کلیسا – جوانترین آنها فقط 17 سال داشت – پس از نجات در 14 آوریل به بیمارستان منتقل شدند که حال سه نفر از آنها وخیم بود.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)