4 کشته و 15 زخمی در انفجار بمب در کویته پاکستان

4 کشته و 15 زخمی در انفجار بمب در کویته پاکستان

ارتش آزادیبخش بلوچستان، یک گروه جدایی طلب، مسئولیت این انفجار را بر عهده گرفت.

کویته، پاکستان:

به گفته مقامات پاکستانی، روز دوشنبه انفجار بمب در ایالت بلوچستان در جنوب غربی پاکستان دست کم چهار کشته و 15 زخمی بر جای گذاشت.

این بمب یک خودروی پلیس را در یک بازار شلوغ در کویته، پایتخت بلوچستان، که محل استقرار شورشیان جدایی‌طلب و چندین گروه مسلح اسلام‌گرا است، هدف قرار داد.

ازفر محصار، یکی از مقامات پلیس به خبرگزاری فرانسه گفت: «تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که انفجار ناشی از یک دستگاه انفجاری دست‌ساز بر روی یک موتورسیکلت بوده و با کنترل از راه دور منفجر شده است».

وی افزود: «حداقل چهار نفر در این رویداد کشته شدند که شامل دو پلیس و دو غیرنظامی بود.

ارتش آزادیبخش بلوچستان (BLA)، یک گروه جدایی طلب، مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.

وسیم بیگ، سخنگوی شفاخانه استانی سندمان در کویته، شمار تلفات را تایید کرد و افزود که تلفات غیرنظامی شامل یک دختر پنج ساله است.

BLA در ادعای خود هیچ اشاره ای به مرگ غیرنظامیان نکرد و تنها گفت که دو افسر پلیس به دلیل دست داشتن در “رفتار غیرانسانی با غیرنظامیان بلوچ به بهانه تحقیقات” کشته شدند.

پاکستان با شورش سالیان متمادی توسط ستیزه جویان در بلوچستان که خواهان سهم بیشتری از ثروت این استان هستند و همچنین حملات تحریک طالبان پاکستان که به طالبان پاکستانی نیز معروف است، می جنگد.

تنش ها در این استان به دلیل سیل سرمایه گذاری چینی تحت طرح کمربند و جاده پکن افزایش یافته است که به گفته مردم محلی برای آنها سودی نداشته است.

چین در حال سرمایه گذاری در این منطقه تحت یک پروژه 54 میلیارد دلاری به نام کریدور اقتصادی چین-پاکستان است که زیرساخت ها، برق و ارتباطات حمل و نقل بین منطقه سین کیانگ در غرب این کشور و بندر گوادر پاکستان را ارتقا می دهد.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)