4 نفر مرده در جنگل کنیا پیدا شدند که در حال روزه گرفتن برای ملاقات با عیسی بودند.

4 نفر در جنگل کنیا مرده پیدا شدند که روزه داشتند تا با عیسی ملاقات کنند.

این گروه توسط رهبر کلیسای بین المللی اخبار خوب شستشوی مغزی داده شده بود

چهار نفر که مظنون به عضویت در یک فرقه بحث برانگیز بودند، پس از دریافت دستور از واعظ خود مبنی بر گرسنگی دادن به خود در تلاش برای “ملاقات با عیسی”، مرده پیدا شدند و نزدیک به 12 نفر دیگر در شهرستان ساحلی کیلیفی کنیا بستری شدند.

مطابق با نیوزویک، چهار عبادت کننده کلیسای بین المللی خبر خوب پس از چند روز بدون آب و غذا در روستای شاکاهولا در حوزه انتخابیه ماگارینی جان باختند. به گفته پلیس، پس از اینکه یک واعظ محلی به آنها گفته بود در حالی که “منتظر ملاقات عیسی بودند” روزه بگیرند، این گروه را در جنگلی پیدا کردند که چندین روز در آن زندگی می کردند.

پلیس پس از دریافت اطلاعاتی در مورد جلسه دعا به جنگل رسید. آنها 15 نفر را پیدا کردند که در مراسم روزه داری شرکت می کردند، اما تنها 11 نفر زنده به بیمارستان رسیدند.

پلیس گفته است که این گروه توسط رهبر کلیسای بین المللی Good News، Makenzie Nthenge، که به نام Paul Makenzie Nthenge نیز شناخته می شود، شستشوی مغزی داده شده است. پیروان او گفتند که به آنها گفته شده است که روزه بگیرند تا از “لعنت آخرالزمانی” دوری کنند. او همچنین به پیروان خود توصیه کرد که گرسنگی بکشند تا سریعتر وارد بهشت ​​شوند و با عیسی ملاقات کنند.

مقامات همچنین گمان می کنند که یک گور دسته جمعی در جنگل وجود دارد که سایر اعضای فرقه در آن دفن شده اند.

«شهروندان نادان به بهانه ملاقات با عیسی پس از شستشوی مغزی توسط یک مظنون، یکی از پل مکنزی نتنگه، کشیش کلیسای بین المللی خبر خوب، از گرسنگی می میرند. در گزارش پلیس آمده است که پلیس قادر به انجام هیچ گونه فعالیت دیگری در گور دسته جمعی نبود زیرا ساکنان متخاصم در جنگل که گمان می رود پیروان مظنون باشند.

کشیش در حال حاضر پس از اینکه ماه گذشته به دلیل مرگ دو کودک که والدین آنها از پیروان او هستند، با وثیقه پلیس آزاد شده است. طبق گزارش TUKO News، آقای Nthenge ظاهراً به والدین گفته است که این کار آنها را به «قهرمانان» تبدیل می‌کند و پس از آن دو نوزاد را در یک قبر کم عمق دفن کرد.

بر اساس گزارش ۲۰۲۱ آزادی مذهبی بین‌المللی، دین غالب در کنیا مسیحیت است و در سال ۲۰۱۹ تقریباً ۸۵.۵ درصد از جمعیت این دین را پیروی می‌کردند.