31 میلیاردر بیشتر از خزانه داری ایالات متحده ارزش دارند – RT World News

در حالی که کنگره بر سر افزایش سقف استقراض دولت اختلاف دارد، واشنگتن در حال تمام شدن پول نقد است

سی و یک میلیاردر در حال حاضر ثروتمندتر از خزانه داری ایالات متحده هستند که در پایان کار روز جمعه فقط 38.8 میلیارد دلار پول نقد در اختیار داشت. جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا هشدار داده است که اگر سقف استقراض تا 5 ژوئن افزایش نیابد، این کشور برای اولین بار در تاریخ بدهی های خود را نکول خواهد کرد و موجی از شوک به اقتصاد جهان وارد می کند.

بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، 18 آمریکایی در واقع ثروتمندتر از کشوری هستند که آنها را خانه می نامند، از جمله ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، جف بزوس بنیانگذار آمازون، بیل گیتس بنیانگذار مایکروسافت و لری الیسون از بنیانگذاران اوراکل. لری پیج و سرگئی برین گوگل نیز می توانند خود را ثروتمندتر از کشورشان بدانند، همانطور که خانواده والتون پشت وال مارت نیز می توانند خود را ثروتمندتر بدانند.

برنارد آرنو، مدیر عامل فرانسوی شرکت لوکس LVMH، ماسک را پس از خرید 44 میلیارد دلاری توئیتر توسط ماسک از رتبه اول حذف کرد، اما او اعتراف کرد که چنین نبود. “از نظر مالی هوشمند.”


ثروت ثروتمندترین های جهان کاهش می یابد - فوربس

در حالی که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده و کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان، به توافقی آزمایشی برای افزایش سقف بدهی در آخر هفته دست یافتند، متن آن در روز یکشنبه و پیش از رای گیری در روز چهارشنبه در مجلس نمایندگان منتشر شد، بسیاری از هر دو حزب به این توافق رسیده اند. به برخی از بخش‌های توافق اعتراض کرد.

اگر سقف بدهی تا 5 ژوئن افزایش نیابد، خزانه‌داری نمی‌تواند 92 میلیارد دلار تعهدات هزینه‌ای که برای آن هفته برنامه‌ریزی شده است را انجام دهد، و مجبور می‌شود تعهدات خود را انتخاب کند. کارشناسان اقتصادی انتظار دارند که پرداخت بهره برای بدهی عظیم 31.8 تریلیون دلاری خود را در اولویت قرار دهد، به این معنی که هرگونه پرداخت بدون بهره – مزایایی مانند تامین اجتماعی یا Medicaid – احتمالاً خشک می شود.

آژانس های رتبه بندی اعتباری در حال حاضر آماده سازی برای پیش فرض احتمالی را آغاز کرده اند. فیچ و مورنینگ استار رتبه بندی AAA این کشور را در دست بررسی قرار داده اند. S&P Global از این روش پیروی نکرده است، اگرچه آن آژانس از زمان تنزل رتبه قبلی در سال 2011 که هرگز معکوس نشد، به ایالات متحده AA+ رتبه داده است.

شما می توانید این داستان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید: