3 جسد پس از 6 مفقود شدن در بهمن نپال پیدا شد

3 جسد پس از 6 مفقود شدن در بهمن نپال پیدا شد

6 نفر هنگام چیدن گیاه گرانبهای هیمالیا که برای سرزندگی بود ناپدید شدند. (نمایندگی)

کاتماندو:

به گزارش رسانه‌ها، سه جسد روز چهارشنبه توسط پرسنل امنیتی در نپال پس از ناپدید شدن شش نفر در حین چیدن یک گیاه گرانبهای هیمالیا برای حیات، پیدا شدند، زیرا بهمن به دو منطقه کوهستانی دورافتاده این کشور اصابت کرد.

یارشاگومبا یک نیمه گیاهی و نیمی از حشره است که اعتقاد بر این است که قدرت افزایش نشاط و انرژی جنسی را دارد. این گیاه که به عنوان قارچ کاترپیلار نیز شناخته می شود، در ارتفاعات هیمالیا یافت می شود.

روزنامه MyRepublica گزارش داد که پرسنل امنیتی جسد دو زن و یک مرد را پیدا کردند که از جمله پنج نفری بودند که روز سه شنبه در اثر سقوط بهمن در منطقه کوهستانی منطقه دارچولا ناپدید شدند.

بهمن 12 نفر را که برای جمع آوری این گیاه چادر برپا کرده بودند مدفون کرد که از این تعداد 7 نفر با کمک نیروهای امنیتی و مردم محلی زنده نجات یافتند.

این گزارش به نقل از معاون ناظر پلیس (DSP) ایشواریداتا بات، گفت که اجساد مرده بیرون از برف حدود یک و نیم کیلومتر زیر محلی که ناپدید شده بودند، پیدا شدند.

وی با بیان اینکه هویت قربانیان هنوز مشخص نشده است، گفت: پس از کشف اجساد، افراد محلی، پلیس نپال و تیم ما به محل رسیدند.

پلیس گفت در یک حادثه جداگانه، یک زن 32 ساله در منطقه باجهنگ پس از اینکه بهمن او را در حال برداشتن یارشاگومبا برد، ناپدید شد.

تیم دیگری از پلیس برای انجام عملیات جستجو و نجات به منطقه اعزام شدند.

یارشاگومبا حداقل 50000 روپیه در هر کیلوگرم در بازار نپال قیمت دارد و تقاضای بالایی در بازار بین المللی دارد.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)