2 کشته و 23 زخمی در حمله جدید روسیه به کلینیک اوکراین

2 کشته و 23 زخمی در حمله جدید روسیه به کلینیک اوکراین

وزارت دفاع اوکراین آن را جنایت جنگی جدی خواند

کیف:

یک موشک روسی روز جمعه به یک درمانگاه در شهر دنیپرو در شرق اوکراین اصابت کرد که در حمله ای که ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور این کشور آن را جنایت علیه بشریت توصیف کرد، حداقل دو نفر کشته و 23 نفر زخمی شدند.

تصاویر ویدئویی ساختمانی ویران شده را نشان می دهد که دود از آن بیرون می ریزد و نیروهای امدادی به دنبال آن هستند. قسمت اعظم طبقه بالای ساختمانی سه طبقه به شدت آسیب دیده بود. یک جسد سرپوشیده در جاده در همان حوالی خوابیده بود.

زلنسکی در توضیح خسارات وارده به یک کلینیک روانی و یک کلینیک دامپزشکی در دنیپرو در توییتر نوشت: «یک حمله موشکی دیگر (روسیه)، جنایتی دیگر علیه بشریت.

فقط یک دولت شرور می تواند با کلینیک ها مبارزه کند. هیچ هدف نظامی در این کار وجود ندارد. این ترور خالص روسیه است.

سرهی لیساک فرماندار منطقه با بیان اینکه یک مرد 69 ساله کشته شده است، افزود: او در حال عبور بود که موشک تروریست های روسی به شهر اصابت کرد.

والی گفت که جسد یک مرد دیگر از زیر آوار بیرون کشیده شده و 21 نفر از 23 مجروح به بیمارستان منتقل شده اند. او گفت که سه نفر به شدت آسیب دیده اند.

وزارت دفاع اوکراین بر اساس کنوانسیون ژنو که نحوه رفتار با سربازان و غیرنظامیان را در جنگ تعیین می کند، آن را جنایت جنگی جدی خواند.

روسیه فوراً در مورد وقایع دنیپرو، شهری بزرگ که از زمانی که مسکو 15 ماه پیش تهاجم تمام عیار خود را آغاز کرد، بارها مورد انتقاد قرار گرفته است، اظهار نظر نکرد.

مسکو اتهامات مربوط به مرتکب جنایات جنگی توسط سربازانش را رد کرده و هدف قرار دادن عمدی غیرنظامیان را رد کرده است، اگرچه حملات هوایی این کشور اغلب به زیرساخت های غیرنظامی از جمله ساختمان های مسکونی و تأسیسات پزشکی ضربه زده است.

حملات شبانه

مسکو اوایل روز جمعه اعلام کرد اوکراین دو منطقه در جنوب روسیه را با یک موشک و یک پهپاد هدف قرار داده است، اما این موشک توسط پدافند هوایی این کشور سرنگون شده است.

اوکراین اعلام کرد که پدافند هوایی این کشور 10 موشک و بیش از 20 پهپاد پرتاب شده توسط روسیه را در حملات شبانه به دنیپرو، پایتخت کیف و مناطق شرقی ساقط کرده است.

دفتر زلنسکی اعلام کرد که پس از دو بار اصابت یک انبار نفت، آتش سوزی در حومه شهر خارکف در شمال شرقی این شهر رخ داده است و تجهیزات پمپاژ محصولات نفتی آسیب دیده است.

یک مقام ارشد اطلاعات نظامی هفته گذشته گفت که روسیه پس از ماه‌ها حمله به زیرساخت‌های انرژی، تمرکز حملات موشکی خود را به تلاش برای مختل کردن آمادگی‌ها برای ضدحمله اوکراینی تغییر داده است. او گفت که حملات به طور فزاینده ای تأسیسات و تجهیزات نظامی را هدف قرار می دهند.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)