2 زخمی بر اثر شلیک گلوله به اعتراضات کووید در هلند – RT World News

دست‌کم دو نفر بر اثر تیراندازی پلیس در شهر روتردام هلند زخمی شدند، پس از آن که تظاهرات اعتراضی به محدودیت‌های جدید کووید-19 به یک شورش خشونت‌آمیز تبدیل شد و تظاهرکنندگان را دیدند که یک خودروی گروهی را به آتش کشیدند و با افسران درگیر شدند.

جمعیت زیادی از معترضان عصر جمعه در خیابان نمادین کولسینگل روتردام حاضر شدند تا دور جدیدی از اقدامات همه‌گیر را محکوم کنند، از جمله قرنطینه نسبی مداوم، ممنوعیت نمایش آتش‌بازی در شب سال نو، و همچنین ترس از اعمال «2G» توسط دولت. سیستم عبور که فقط به افراد واکسینه شده و کسانی که اخیراً از ویروس بهبود یافته اند اجازه می دهد وارد لیست طولانی مکان های عمومی شوند.

یک سخنگوی پلیس محلی به رویترز گفت که در جریان تظاهرات دست کم دو نفر زخمی شدند و زخمی شدند “شاید” به دلیل افسران “شل های هشدار دهنده” بلکه با توجه به اینکه “تیراندازی مستقیم به این دلیل شلیک شد که وضعیت تهدید کننده زندگی بود” به مجریان قانون

فیلمی از تظاهرات داغ در فضای مجازی پخش شد، برخی از کلیپ‌ها نشان می‌دهند که یک خودروی پلیس پس از اینکه ظاهراً توسط آشوبگران به آتش کشیده شد، کاملاً در آتش سوخت.

تظاهرکنندگان همچنین در حال پرتاب آتش بازی به سمت پلیس بودند، که به نظر می رسید با مقادیر زیادی گاز اشک آور پاسخ داده و در یک نقطه منطقه را پوشانده است.

مجری قانون محلی گفت که افسران یک واحد سیار کنترل شورش را در کولسینگل مستقر کردند و به معترضانی که حاضر به پاکسازی خیابان‌ها نبودند، ماشین‌های آب پاش پرتاب کردند، همچنین خاطرنشان کردند که پس از صدور دستور اضطراری برای محاصره منطقه، تعدادی دستگیر شدند.

دولت هلند اوایل روز جمعه ممنوعیت آتش بازی را اعلام کرد و گفت که قصد دارد “تا حد امکان از فشار اضافی بر مراقبت های بهداشتی، اجرای قانون و اولین واکنش دهنده ها جلوگیری کنید.” با این حال، در حالی که نمایش خصوصی ممنوع است، مقامات گفتند که دولت‌های محلی ممکن است تا زمانی که محدودیت‌های کووید-19 اجازه دهد، نمایش‌های آتش‌بازی برگزار کنند.

هلند در حال حاضر یک قانون «3G» دارد که به افراد واکسینه شده، بهبود یافته‌های اخیر و همچنین کسانی که آزمایش ویروس را منفی می‌کنند اجازه می‌دهد وارد بیشتر فضاهای عمومی شوند. اما از آنجایی که کشور تحت یک قرنطینه نسبی سه هفته‌ای برای مهار عفونت‌های فزاینده قرار دارد، مقامات اکنون در حال بررسی طرح سخت‌گیرانه‌تر «2G» هستند که باعث تظاهرات شدید جمعه شب شد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید