17 نفر با مسلسل، AK-47 در جریان تیراندازی گوردوارا در کالیفرنیا دستگیر شدند

17 نفر با مسلسل، AK-47 در جریان تیراندازی گوردوارا در کالیفرنیا دستگیر شدند

در جریان تحقیقات، نیروهای انتظامی توانستند از وقوع دو تیراندازی اضافی جلوگیری کنند.

واشنگتن:

پلیس کالیفرنیا 17 نفر را در ارتباط با یک سری تیراندازی در گوردواراس در استاکتون، ساکرامنتو و سایر مکان‌ها دستگیر کرده و سلاح‌هایی مانند AK 47، اسلحه‌های دستی و حداقل یک مسلسل را در مجموعه‌ای از یورش‌هایی که در بیش از 20 مکان انجام شده، کشف و ضبط کرده است. دادستان کل ایالت روز دوشنبه گفت.

طبق اعلام راب بونتا، دادستان کل کالیفرنیا، رئیس پلیس شهر یوبا، 17 دستگیری جنایتکارانه، عمدتاً اعضای جامعه محلی سیک، طی یک عملیات گسترده با مأموران در 20 مکان در شمال کالیفرنیا در روز یکشنبه انجام شد. برایان بیکر، و جنیفر دوپره، دادستان ناحیه ساتر

دوپره در یک کنفرانس خبری گفت، دو نفر از افراد دستگیر شده اعضای مافیایی هستند که در هند تحت تعقیب تعدادی قتل هستند.

دادستان کل کالیفرنیا گفت که اعضای دستگیر شده بخشی از سندیکاهای جنایتکار رقیب هستند که گفته می شود مسئول جنایات خشونت آمیز و تیراندازی های متعدد از جمله پنج اقدام به قتل در شهرستان های ساتر، ساکرامنتو، سن خواکین، سولانو، یولو و مرسدس هستند.

اعضای این گروه ها ظاهراً در تیراندازی دسته جمعی در معبد سیک های استوکتون که در 27 اوت 2022 رخ داد و تیراندازی در معبد سیک های ساکرامنتو در 23 مارس 2023 دست داشتند.

در بیانیه مطبوعاتی آمده است که در جریان تحقیقات، مجریان قانون توانستند از وقوع دو تیراندازی دیگر جلوگیری کنند.

راب بونتا، دادستان کل کالیفرنیا، گفت: «امروز کالیفرنیا به لطف همکاری، عزم و اقدام سریع ماموران وزارت دادگستری و شرکای مجری قانون ما در شهرستان ساتر ایمن تر است.

“هیچ خانواده ای نباید نگران تیراندازی از طریق ماشین یا سایر اشکال خشونت با اسلحه در محله هایی که فرزندانشان در آن زندگی می کنند و بازی می کنند. اعضای باند و همکارانشان در پشت میله‌های زندان.»

جنیفر دوپره، دادستان کل منطقه ساتر، گفت: «تحقیق در این بزرگی به زمان و تلاش بسیار و به ویژه پرسنل زیادی نیاز دارد.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)