گزارش: چین حمله تایوان را در دومین روز از رزمایش نظامی شبیه سازی می کند

گزارش: چین حمله تایوان را در دومین روز از رزمایش نظامی شبیه سازی می کند

رئیس جمهور تایوان تسای اینگ ون بلافاصله این رزمایش را محکوم کرد

تایپه:

جت‌های جنگنده و کشتی‌های جنگی چین حملاتی را به تایوان شبیه‌سازی کردند که در دومین روز متوالی مانورهای نظامی که در پاسخ به دیدار رئیس‌جمهور با رئیس مجلس نمایندگان آمریکا آغاز شد، جزیره را محاصره کردند.

این مانورها باعث محکومیت تایپه و درخواست برای خویشتن داری از سوی واشنگتن شد که گفت “از نزدیک اقدامات پکن را زیر نظر دارد”.

فرماندهی تئاتر شرق ارتش آزادیبخش خلق (PLA) گفت که این عملیات سه روزه که “شمشیر مشترک” نام دارد – که شامل تمرین محاصره تایوان است – تا دوشنبه ادامه خواهد داشت.

دونالد هو 73 ساله که صبح روز یکشنبه در پارکی در تایپه ورزش می کرد، گفت: “من کمی نگران هستم؛ اگر بگویم که نیستم، به شما دروغ می گویم.” -جزیره حاکم

او به خبرگزاری فرانسه گفت: «من هنوز نگران هستم زیرا اگر جنگی رخ دهد، هر دو طرف آسیب زیادی خواهند دید.

ارتش چین هنگام آغاز تمرینات مهندسی شده گفت: در بازی های جنگی چین هواپیماها، کشتی ها و پرسنل به “مناطق دریایی و فضای هوایی تنگه تایوان، در سواحل شمالی و جنوبی جزیره و به سمت شرق جزیره اعزام شدند.” تا عضلات نظامی پکن را در مقابل تایوان و جهان منعطف کند.

گزارشی از تلویزیون دولتی CCTV در روز یکشنبه گفت که رزمایش‌ها “حملات دقیق مشترک علیه اهداف کلیدی در جزیره تایوان و آب‌های اطراف آن را شبیه‌سازی کردند” و افزود که نیروها “به حفظ وضعیت محاصره نزدیک جزیره ادامه می‌دهند.”

در ادامه این نوشته آمده است که نیروی هوایی ده‌ها هواپیما را برای «پرواز در حریم هوایی هدف» مستقر کرده است و نیروهای زمینی تمرین‌هایی را برای «حملات دقیق چند هدفه» انجام داده‌اند.

تسای اینگ ون، رئیس جمهور تایوان، بلافاصله این رزمایش را که پس از دیدار او با کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در کالیفرنیا انجام شد، محکوم کرد.

او متعهد شد که با “ایالات متحده و سایر کشورهای همفکر” در مواجهه با “توسعه طلبی مستبدانه مستمر” همکاری کند.

در واشنگتن، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت که ایالات متحده “به طور مداوم خواستار خویشتن داری و عدم تغییر در وضعیت موجود شده است”، اما خاطرنشان کرد که منابع کافی برای انجام تعهدات امنیتی خود در آسیا دارد.

ایالات متحده عمداً در مورد اینکه آیا از تایوان دفاع نظامی خواهد کرد یا خیر، ابهام داشت، اگرچه برای چندین دهه به تایپه سلاح می فروخت تا از دفاع از خود اطمینان حاصل کند.

– تمرینات آتش زنده –

تمرینات روز دوشنبه شامل مانورهای آتش واقعی در سواحل صخره ای استان فوجیان چین، در حدود 80 کیلومتری (50 مایلی) جنوب جزایر ماتسو تایوان و 186 کیلومتری تایپه خواهد بود.

شی یین، سخنگوی PLA گفت: «این عملیات ها به عنوان هشداری جدی در برابر تبانی بین نیروهای جدایی طلب به دنبال «استقلال تایوان» و نیروهای خارجی و علیه فعالیت های تحریک آمیز آنها است.

این عملیات برای حفاظت از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی چین ضروری است.»

خبرگزاری فرانسه هیچ نشانه‌ای از افزایش مانورهای نظامی در سواحل شمالی پینگتان، جزیره‌ای چینی در سراسر تنگه تایوان، جایی که تمرینات مهمات جنگی روز دوشنبه آغاز می‌شود، مشاهده نکرد.

در حالی که قایق‌های ماهیگیری در اسکله آن سوی اسکله غوطه‌ور می‌شدند، تعداد کمی از گردشگران صبح یکشنبه روی شن‌های طلایی سرگردان بودند.

چین تایوان دموکراتیک و خودمختار را بخشی از قلمرو خود می‌داند و قول داده است که در صورت لزوم روزی آن را به زور تصرف کند.

وزارت دفاع تایوان روز یکشنبه اعلام کرد که 9 کشتی جنگی چینی و 58 هواپیما را در اطراف جزیره شناسایی کرده است. روز شنبه همین تعداد کشتی به همراه بیش از 70 هواپیما ردیابی شدند.

این وزارتخانه گفت که “تحرکات ارتش چین را از طریق (الف) سیستم نظارت و شناسایی مشترک اطلاعاتی زیر نظر دارد و افزود که هواپیماهای جنگی شناسایی شده تا ساعت 12 بعد از ظهر به وقت محلی (0400 GMT) شامل ترکیبی از جت های جنگنده و بمب افکن بودند.

بر اساس داده های جمع آوری شده توسط خبرگزاری فرانسه، تعداد عبور هواپیماها به منطقه شناسایی دفاع هوایی جنوب غربی تایوان (ADIZ) در روز شنبه بالاترین رقم ثبت شده در یک روز در سال جاری بود.

وزارت دفاع چین گفت: «ح‌ک‌چ (حزب کمونیست چین) به انجام تمرین‌های نظامی در اطراف تنگه تایوان ادامه داده است و از صبح امروز به‌طور متوالی تعداد زیادی هواپیما و همچنین تعدادی کشتی در این منطقه اعزام کرده است». یکشنبه.

در ادامه این بیانیه آمده است: «ارتش از نزدیک وضعیت را برای تحولات مربوطه رصد کرده و هواپیماها، کشتی‌ها و سامانه‌های موشکی زمینی را موظف به پاسخگویی مناسب کرده است».

این رزمایش ساعاتی پس از خروج امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه از پکن برگزار شد که در چین به سر می برد تا از همتای خود شی جین پینگ بخواهد به پایان دادن به جنگ در اوکراین کمک کند.

در آگوست سال گذشته، چین کشتی‌های جنگی، موشک‌ها و جت‌های جنگنده را در بزرگترین نمایش قدرت خود در سال‌های اخیر پس از سفر نانسی پلوسی، سلف مک کارتی به این جزیره، در اطراف تایوان مستقر کرد.

تسای روز جمعه پس از بازدید از گروه رو به کاهش متحدان دیپلماتیک رسمی جزیره خود در آمریکای لاتین، با دو توقف در ایالات متحده که شامل دیدار با مک کارتی و سایر قانونگذاران بود، به تایوان بازگشت.

رسانه های دولتی چین روز یکشنبه گزارش دادند که رزمایش های نظامی چین “حملات دقیق مشترک علیه اهداف کلیدی در جزیره تایوان و آب های اطراف آن” را شبیه سازی کرده است.

تلویزیون دولتی CCTV چین گفت که نیروی هوایی ده ها هواپیما را برای “پرواز در حریم هوایی هدف” مستقر کرد و نیروهای زمینی تمریناتی را برای “حملات دقیق چند هدفه” انجام دادند.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)