گزارش: پلیس پاکستان برای دستگیری “تروریست ها” در خانه نخست وزیر سابق عمران خان در لاهور

گزارش: پلیس پاکستان در خانه عمران خان نخست وزیر سابق لاهور برای دستگیری

دستگیری عمران خان در 9 می در دادگاه عالی اسلام آباد باعث ناآرامی در پاکستان شد.

لاهور:

به گزارش رسانه ها، پلیس پنجاب روز جمعه وارد محل اقامت پارک زمان عمران خان، نخست وزیر سابق پاکستان شد تا عملیات جستجو برای یافتن “تروریست هایی” را که بنا بر گزارش ها در آنجا پنهان شده بودند، انجام دهد.

به گزارش روزنامه داون، این هیئت متشکل از محمد علی رندهوا، کمیسر لاهور، رفیه حیدر معاون کمیسر لاهور، صدیق دوگر عملیات DIG و عملیات SSP صهیب است.

در این گزارش آمده است که تیم با خان ملاقات کرده و با او مذاکره خواهد کرد.

این اقدام ساعاتی پس از آن صورت می‌گیرد که پلیس پنجاب حکم‌هایی را برای انجام بازرسی دقیق در اقامتگاه خان به دست آورد.

روزنامه داون گزارش داد که امیر میر وزیر اطلاعات پنجاب گفت که صدها پلیس عملیات جستجو را انجام خواهند داد.

روزنامه داون گزارش داد، طبق این بیانیه، جست و جو شامل بررسی کامل هر دو نقطه ورودی و خروجی محل سکونت خواهد بود و هدف اصلی آن یافتن “تروریست ها” پنهان شده در محل است.

روز چهارشنبه، دولت پنجاب مدعی شد که “30 تا 40 تروریست در داخل اقامتگاه خان مخفی شده اند” و به حزب وی اولتیماتوم 24 ساعته داد تا آنها را تحویل دهد.

با این حال، پس از پایان مهلت در روز پنجشنبه، هیچ اقدامی انجام نشد.

جیو تی وی گزارش داد که میر گفت که مجریان قانون پس از اجازه وی و در مقابل دوربین ها برای دستگیری “تروریست ها” عملیات تفتیش را در اقامتگاه خان انجام خواهند داد.

“ما [the interim government] در این گزارش به نقل از میر، تصمیم گرفته اند که به جای برخورد رودررو، هیئتی را زیر نظر کمیسر لاهور به خان سحاب بفرستیم.

«از او خواهند پرسید [Khan] تا به آنها اجازه انجام عملیات جستجو را بدهد. او گفت که یک گروه پلیس – متشکل از 400 پرسنل – هیئت را همراهی می کند زیرا گزارشی از حضور تروریست ها وجود دارد.”

در همین حال، بلال صدیق کامیانا افسر پلیس شهر لاهور (CCPO) مدعی شد که شش “تروریست” دیگر را که قصد فرار از محل اقامت پارک زمان خان را داشتند، دستگیر کرده است.

روز جمعه، دادگاه ضد تروریسم در اینجا با وثیقه پیش از بازداشت تا 2 ژوئن برای خان در سه پرونده تروریسمی که علیه نخست وزیر سابق پاکستان در پی خشونت هایی که پس از دستگیری وی در 9 می آغاز شد، موافقت کرد.

خان 70 ساله در یک آدرس ویدئویی از محل اقامت خود در پارک زمان در اینجا در روز چهارشنبه گفت که پاکستان به سمت یک فاجعه قریب الوقوع پیش می رود و ممکن است با تجزیه مواجه شود.

دستگیری خان در 9 می توسط تکاوران شبه نظامی پاکستان در ساختمان دادگاه عالی اسلام آباد باعث ناآرامی در پاکستان شد.

برای اولین بار در تاریخ پاکستان، معترضان وارد مقر ارتش (GHQ) در راولپندی شدند و همچنین خانه یک فرمانده سپاه در لاهور را به آتش کشیدند.

پلیس تعداد کشته‌شدگان درگیری‌های خشونت‌آمیز را به 10 نفر رساند، در حالی که حزب خان ادعا می‌کند که 40 نفر از کارگرانش در تیراندازی توسط پرسنل امنیتی جان خود را از دست دادند.

روز دوشنبه، مقامات ارشد ارتش وعده دادند که آتش افروزان را که به تأسیسات نظامی و نظامی حمله کردند، از طریق محاکمه بر اساس قوانین مربوطه کشور، از جمله قانون ارتش پاکستان و قانون اسرار رسمی، به دست عدالت بسپارند.

سازمان های مجری قانون بیش از 7000 کارگر PTI را در سراسر پاکستان دستگیر کرده اند که 4000 نفر از آنها اهل پنجاب هستند.

در همین حال، پلیس لاهور مدعی شد که 14 “تروریست” را که قصد فرار از محل اقامت پارک زمان خان را داشتند، دستگیر کرده است.

خان، بازیکن کریکت که تبدیل به سیاستمدار شده بود، در آوریل سال گذشته پس از از دست دادن رای عدم اعتماد به رهبری خود از قدرت برکنار شد، که به گفته او بخشی از توطئه ایالات متحده بود که او را به دلیل تصمیمات مستقل سیاست خارجی خود در مورد روسیه هدف قرار داده بود. ، چین و افغانستان.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)