مشاور می گوید که Omicron می تواند ظرف چند هفته در فرانسه غالب شود

مشاور می‌گوید «Omicron» می‌تواند ظرف چند هفته در فرانسه غالب شود

طبق گزارش ها، حدود 56 کشور در حال اجرای اقدامات مسافرتی برای محافظت در برابر Omicron: WHO بودند

پاریس/واشنگتون:

مشاور علمی ارشد روز پنجشنبه گفت که Omicron می تواند تا پایان ژانویه به نوع غالب کووید-19 در فرانسه تبدیل شود، پس از اینکه هم فرانسه و هم ایالات متحده اولین موارد خود را گزارش کردند و کشورهای سراسر جهان محدودیت های خود را تشدید کردند.

اولین مورد شناخته شده ایالات متحده یک فرد کاملاً واکسینه شده در کالیفرنیا بود که در 22 نوامبر از آفریقای جنوبی به ایالات متحده بازگشت و هفت روز بعد آزمایش مثبت شد. مورد فرانسوی، در منطقه بزرگ پاریس، مسافری بود که از نیجریه وارد شد.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در حال کار بر روی یک استراتژی برای مبارزه با کووید-19 در زمستان امسال است و منابع مطلع در این زمینه به رویترز گفتند که یکی از گام‌های آن تمدید الزامات مسافران برای پوشیدن ماسک تا اواسط ماه مارس است. انتظار می رود روز پنجشنبه اعلام رسمی شود.

کاخ سفید همچنین قصد دارد آزمایش‌های سخت‌تر را برای بازدیدکنندگان بین‌المللی اعلام کند.

ژان فرانسوا دلفراسی، مشاور دولت فرانسه، به تلویزیون BFM گفت: «دشمن واقعی» در حال حاضر همچنان نوع دلتا است که در موج پنجم گسترش یافته است.

او گفت: “ما باید شاهد افزایش تدریجی نوع Omicron باشیم که احتمالاً تا پایان ژانویه از دلتا خواهد گرفت.”

او گفت: «کریسمس در خطر نیست اگر مردم و تصمیم‌گیرندگان همه محتاط باشند،» و بار دیگر تأکید کرد که فاصله‌گذاری اجتماعی و سومین تزریق واکسن‌ها کلیدی است.

عفونت فرانسوی Omicron به دنبال یک مورد کشف شده در جزیره لا ریونیون فرانسه در اقیانوس هند در ماه گذشته رخ داد.

بر اساس نامه‌ای که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده توسط رویترز مشاهده شد، به خطوط هوایی در ایالات متحده گفته شد که اسامی مسافرانی را که از بخش‌هایی از جنوب آفریقا وارد می‌شوند، تحویل دهند.

در مورد Omicron که برای اولین بار در 8 نوامبر در آفریقای جنوبی یافت شد و به حداقل دوجین کشور گسترش یافت، چیزهای زیادی ناشناخته باقی مانده است، درست زمانی که بخش‌هایی از اروپا با شروع فصل زمستان دچار افزایش عفونت‌های نوع دلتا می‌شدند.

آنتونی فائوچی، کارشناس ارشد بیماری‌های عفونی ایالات متحده، روز چهارشنبه گفت که ممکن است دو هفته یا بیشتر طول بکشد تا بینشی در مورد چگونگی انتشار این نوع، شدت بیماری ناشی از آن و اینکه آیا می‌تواند از واکسن‌های موجود در حال حاضر فرار کند، دو هفته یا بیشتر طول بکشد.

موسسه ملی بیماری های واگیر آفریقای جنوبی (NICD) گفت داده های اپیدمیولوژیک اولیه نشان می دهد که Omicron می تواند از برخی مصونیت ها فرار کند، اما واکسن های موجود همچنان باید در برابر بیماری های شدید و مرگ محافظت کنند.

ماریا ون کرخوف، اپیدمیولوژیست سازمان جهانی بهداشت (WHO) در یک نشست توجیهی گفت که داده‌ها باید «در عرض چند روز» در مورد مسری بودن Omicron در دسترس باشد.

مدیرعامل BioNTech گفت واکسنی که با همکاری فایزر تولید می‌کند احتمالاً محافظت قوی در برابر بیماری شدید Omicron ارائه می‌کند.

و GlaxoSmithKline گفت که تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی درمان مبتنی بر آنتی بادی COVID-19 که با شریک آمریکایی Vir در حال توسعه است نشان داده است که این دارو در برابر نوع Omicron موثر است.

این در تضاد با مطالعه Regeneron بر روی داروی آنتی‌بادی COVID-19 است که می‌گوید می‌تواند در برابر Omicron کمتر مؤثر باشد و بر ترس از اثربخشی درمان‌های موجود افزوده است. رئیس ارشد مدرنا نگرانی های مشابهی را در مورد واکسن این شرکت مطرح کرد.

نشانه هایی که نشان می دهد Omicron ممکن است به طور قابل توجهی مسری تر از نسخه های قبلی باشد، بازارهای مالی را متزلزل کرده است، بیم آن می رود که محدودیت های جدید بتواند بهبودی آزمایشی از تأثیر اقتصادی همه گیری را خفه کند.

شاخص‌های سهام اروپا در روز پنجشنبه با کاهش قیمت شروع به کار کردند، زیرا کمبود اطلاعات در مورد Omicron باعث نوسان بازارها شد.

هیتوشی سوزوکی، عضو هیئت مدیره بانک مرکزی ژاپن، گفت که بهبود اقتصادی ژاپن ممکن است انتظارات را از دست بدهد، اگر گسترش نوع Omicron مصرف را محدود کند یا تنگناهای عرضه ادامه یابد.

محدودیت های سفر

سازمان جهانی بهداشت گفت که طبق گزارش ها، حدود 56 کشور از 28 نوامبر در حال اجرای اقدامات مسافرتی برای محافظت در برابر Omicron بودند.

ایالات متحده تقریباً همه خارجی هایی را که در یکی از هشت کشور جنوب آفریقا بوده اند ممنوع کرده است.

ژاپن ممنوعیت رزرو پروازهای ورودی جدید را لغو کرد و سردرگمی بین سازمان‌های دولتی و مردم را در مورد استراتژی این کشور برای کووید-19 آشکار کرد.

اتحادیه اروپا شروع عرضه واکسن خود را برای کودکان 5 تا 11 ساله تا 13 دسامبر به جلو آورد، زیرا رئیس هیئت اجرایی اتحادیه اروپا گفت که “مسابقه ای با زمان” برای جلوگیری از واکسن جدید وجود دارد.

بریتانیا و ایالات متحده هر دو برنامه‌های تقویتی خود را در پاسخ به نوع جدید گسترش داده‌اند، اگرچه WHO می‌گوید کشورهای ثروتمند باید واکسن‌های بیشتری را با افراد آسیب‌پذیر در کشورهای فقیرتر به اشتراک بگذارند که تا زمانی که نرخ تلقیح کم است، احتمال ظهور واکسن‌ها بیشتر است.

در همین حال مقامات بهداشتی هلند اعلام کردند که بیش از نیمی از مسافرانی که پس از مثبت شدن آزمایش کووید-19 پس از پرواز از آفریقای جنوبی در 26 نوامبر در قرنطینه به سر می‌برند، پس از منفی شدن آزمایش، روز پنجشنبه اجازه خروج خواهند داشت.

و دادگاه عالی اسرائیل درخواست گروه‌های حقوق بشری را که به دنبال لغو اقدامات موقتی بودند که به آژانس اطلاعات داخلی اجازه می‌داد از ردیابی تلفن همراه برای جلوگیری از گسترش نوع جدید کووید-۱۹ استفاده کند، رد کرد.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)