مذاکرات آمریکا و طالبان هفته آینده در قطر از سر گرفته می شود

مذاکرات آمریکا و طالبان هفته آینده در قطر از سر گرفته می شود

اولین نشست آمریکا و طالبان از 9 تا 10 اکتبر در قطر برگزار شد. (فایل)

واشنگتن:

ایالات متحده گفتگوهای خود را با طالبان هفته آینده در قطر از سر می گیرد و در میان دیگر موضوعات مبارزه با تروریسم و ​​بحران انسانی در افغانستان را مورد بررسی قرار می دهد.

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز سه شنبه گفت که هیئت آمریکایی توسط تام وست نماینده ویژه ایالات متحده برای افغانستان برای گفتگوهای برنامه ریزی شده دو هفته ای رهبری خواهد شد.

دو طرف درباره “منافع ملی حیاتی ما” که شامل عملیات ضد تروریستی علیه گروه داعش و القاعده، کمک های بشردوستانه، اقتصاد ویران شده افغانستان، و عبور امن از افغانستان برای شهروندان آمریکایی و افغان هایی است که در طول این مدت برای ایالات متحده کار کرده اند، گفتگو خواهند کرد. جنگ 20 ساله

دو هفته پیش در پاکستان، غرب با نمایندگان جنبش اسلامگرای تندرو که در ماه اوت با تکمیل خروج نیروهای آمریکایی قدرت را به دست گرفتند، ملاقات کرد.

اولین نشست بین دو طرف در 9 تا 10 اکتبر در دوحه پایتخت قطر برگزار شد، جایی که دیپلمات های آمریکایی که بر روابط با افغانستان نظارت می کردند پس از تسلط طالبان به آنجا منتقل شدند.

وست روز جمعه شروط ایالات متحده را برای طالبان برای دریافت حمایت مالی و دیپلماتیک ایالات متحده تکرار کرد: مبارزه با تروریسم، ایجاد یک دولت فراگیر، احترام به حقوق اقلیت ها، زنان و دختران، و ایجاد دسترسی برابر به آموزش و اشتغال.

وی گفت که ایالات متحده به گفت وگو با طالبان ادامه خواهد داد و در حال حاضر فقط کمک های بشردوستانه ارائه می کند.

امیرخان متقی، وزیر خارجه دولت طالبان که جامعه جهانی آن را به رسمیت نمی شناسد، هفته گذشته در نامه ای سرگشاده به کنگره آمریکا خواستار آزادی دارایی های مسدود شده افغانستان توسط ایالات متحده شد.