ریشی سوناک بریتانیا از تاجگذاری چند دینی به عنوان “لحظه غرور ملی” استقبال کرد

ریشی سوناک بریتانیا از تاجگذاری چند دینی به عنوان

ریشی سوناک گفت تاجگذاری پادشاه چارلز سوم و ملکه کامیلا لحظه غرور ملی خواهد بود.

لندن:

ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا، پیامی ویژه در جشن تاجگذاری پادشاه چارلز سوم دارد و بر نقش محوری که همه ادیان در مراسم مذهبی بیش از هزار سال قدمت دارند، تأکید می کند.

رهبر هندی الاصل و اولین هندو در تاریخ 10 داونینگ استریت، خود نقشی فعال در مراسم روز شنبه در کلیسای وست مینستر ایفا می کند، زمانی که از کتاب مقدس کولسیان مطابق با سنت اخیر نخست وزیران بریتانیا می خواند. خواندن در مناسبت های ایالتی

او و همسرش آکشاتا مورتی، دختر نارایانا مورتی، بنیانگذار اینفوسیس، نیز در رأس صفی از حاملان پرچم حضور خواهند داشت، زیرا پرچم بریتانیا توسط یک کادت عالی رتبه نیروی هوایی سلطنتی (RAF) به ابی منتقل می شود. .

سوناک در بیانیه‌ای در آستانه این رویداد تاریخی گفت: «در صومعه‌ای که تقریباً هزار سال است پادشاهان تاجگذاری می‌کردند، نمایندگان هر مذهبی برای اولین بار نقش اصلی را ایفا خواهند کرد.

“تاج گذاری پادشاه چارلز سوم و ملکه کامیلا لحظه غرور ملی خارق العاده ای خواهد بود. ما همراه با دوستانی از سراسر کشورهای مشترک المنافع و فراتر از آن، ماهیت پایدار سلطنت بزرگ خود را جشن خواهیم گرفت: پایداری، تعهد به وظیفه و خدمت به آن. هیچ کشور دیگری نمی تواند چنین نمایش خیره کننده ای را به نمایش بگذارد – راهپیمایی ها، مراسم مجلل، مراسم و مهمانی های خیابانی.”

با این حال، او تاکید کرد که تاجگذاری – اولین بار در 70 سال از زمان تاجگذاری ملکه الیزابت دوم در ژوئن 1953 – نه تنها یک منظره بلکه بیان غرورآفرین تاریخ، فرهنگ و سنتها است.

وی خاطرنشان کرد: “نمایش واضحی از شخصیت مدرن کشور ما. و آیینی گرامی که از طریق آن عصر جدیدی متولد می شود… و در ادای احترام مناسب به روح خدمت که عصر کارولین را تعریف می کند، مردم در سراسر کشور ما کمک خواهند کرد. جوامع خود را با هزاران عمل محبت آمیز.

“پس بیایید این آخر هفته را با افتخار به اینکه چه کسی هستیم و برای چه چیزی هستیم جشن بگیریم. بیایید با امید و خوش بینی به آینده نگاه کنیم. و بیایید خاطرات جدیدی بسازیم تا بتوانیم به نوه های خود از روزی که برای آواز خواندن دور هم جمع شدیم بگوییم: ” خدا پادشاه را حفظ کند’.”

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)