رئیس سازمان جهانی بهداشت هشدار تعطیلات مرگ یا زندگی را ارائه می دهد – RT World News

رئیس سازمان جهانی بهداشت هشدار داده است که تجمعات تعطیلات می تواند منجر به افزایش کووید-19 شود، با اشاره به نوع Omicron که به سرعت در حال گسترش است، در حالی که پیشنهاد می کند جشن ها باید به تعویق بیفتند یا کاملاً لغو شوند.

تدروس آدهانوم گبریسوس، رئیس سازمان جهانی بهداشت، روز دوشنبه در یک نشست خبری در ژنو گفت: “تصمیمات دشوار” باید ساخته شود “از خود و دیگران محافظت کنیم” از این ویروس، از کسانی که قصد برگزاری گردهمایی تعطیلات را دارند می‌خواهد در بحبوحه بحران بهداشتی در حال انجام تجدید نظر کنند.

«همه ما از این بیماری همه گیر خسته شده ایم. همه ما می خواهیم زمانی را با دوستان و خانواده بگذرانیم. همه ما می خواهیم به حالت عادی برگردیم.» وی به خبرنگاران گفت که برای انجام این کار، “این به معنای لغو یا به تاخیر انداختن رویدادها خواهد بود.”

یک رویداد لغو شده بهتر از یک زندگی لغو شده است. بهتره الان کنسل کنی و دیرتر جشن بگیری تا اینکه الان جشن بگیری و بعدا غصه بخوری.

در حالی که داده‌های اولیه از آفریقای جنوبی نشان می‌دهد که Omicron – آخرین «نوع نگرانی» Covid-19 که توسط WHO تعیین شده است – می‌تواند علائم خفیف‌تری نسبت به سایر سویه‌ها داشته باشد، تدروس گفت: “شواهد ثابت” که جهش جدید گسترش می یابد “به طور قابل توجهی سریعتر” نسبت به نوع دلتا که قبلاً کشف شده بود، و Omicron می‌تواند در برابر واکسن‌های موجود مقاوم باشد.

سومیا سوامیناتان، دانشمند ارشد سازمان جهانی بهداشت نیز به خبرنگاران گفت که این “بی خرد” برای به دست آوردن هر گونه نتیجه گیری جامع از داده های امیدوارکننده تر از آفریقای جنوبی، با تدروس اضافه می کند که حتی اگر نوع کمتر شدید باشد، “تعداد زیاد موارد” می تواند سیستم های بهداشتی در سراسر جهان را تحت تأثیر قرار دهد.

علیرغم این هشدارها، برخی از مقامات WHO در جلسه توجیهی روز پنجشنبه خوش‌بینی بیشتری ارائه کردند و مایک رایان، کارشناس ارشد اورژانس آژانس ابراز امیدواری کرد که کووید-19 در نهایت ارائه شود. “یک بیماری نسبتا خفیف” با تولید داروها و واکسن های جدید، پیشگیری و درمان آن آسان است. عبدی محمود، یکی دیگر از کارشناسان سازمان جهانی بهداشت، همچنین خاطرنشان کرد که در حالی که کاهش عمومی در سطح آنتی بادی در بحبوحه گسترش Omicron مشاهده شده است، یافته های اولیه نشان داده است که شکل دیگری از مصونیت ایجاد شده توسط سلول های T باقی مانده است. “سالم،” اضافه كردن “این چیزی است که ما واقعا به آن نیاز داریم” برای محافظت قوی

بیشتر بخوانید: Omicron به نوع غالب Covid در ایالات متحده تبدیل می شود