جمعه سیاه برای آمازون یک روز واقعا سیاه است – اخبار RT World

کارگران آمازون در حال آماده شدن برای مختل کردن فعالیت بزرگترین خرده فروش آنلاین جهان در جمعه سیاه با اعتصاب های برنامه ریزی شده در بیش از 30 کشور هستند.

هدف گروه ائتلاف جهانی کارگران با نام “Make Amazon Pay” این است که غول خرده فروشی را مجبور به افزایش دستمزدها، پرداخت سهم منصفانه در مالیات و کاهش آن کند.تاثیر بر روی سیاره،همانطور که وب سایت اعتصاب کنندگان بیان می کند. انتظار می‌رود اعتراض کارمندان در 26 نوامبر بر انبارها، مراکز داده، دفاتر و کارخانه‌های وابسته به آمازون در کشورهایی مانند ایالات متحده، آلمان، هند و آفریقای جنوبی تأثیر بگذارد.


اپل و آمازون به دلیل معامله مخفیانه جریمه شدند

مجموعه گسترده 70 اتحادیه کارگری و گروهی مانند صلح سبز و آکسفام در فهرست مطالبات خود مدعی هستند:همه‌گیری نشان داده است که چگونه آمازون سود را بر کارگران، جامعه و سیاره ما ترجیح می‌دهد.گلایه های خود را اینگونه خلاصه می کند:آمازون خیلی زیاد می گیرد و خیلی کم پس می دهد.

این خرده‌فروش آنلاین و موسس آن، جف بزوس، در دوران اوج همه‌گیری، درآمدهای بی‌سابقه‌ای به دست آوردند و آمازون را به یک شرکت تریلیون دلاری تبدیل کردند و ارزش خالص بزوس را به 214 میلیارد دلار رساندند.

با این حال، کارگران رده‌بندی این شرکت می‌گویند که زندگی آن‌ها به مراتب کمتر خوش‌حال است و ساعات کاری طاقت‌فرسا، استراحت‌های جزئی، دستمزد ناکافی و شرایط کاری ناایمن از جمله شکایات رایج است. در طول سال گذشته، کارکنان ناامید شده اعتراضات متعددی را در مکان‌های مختلف برگزار کرده‌اند، از جمله اعتصاب جهانی مشابه در جمعه سیاه سال 2020. علاوه بر نارضایتی کارکنان، آمازون همچنین با تحقیقات ضد انحصاری متعددی مواجه شده است که توسط قانون‌گذاران در ایالات متحده، اتحادیه اروپا راه‌اندازی شده است. و کانادا

کلی نانتل، سخنگوی آمازون در اظهار نظر در مورد اعتصابات آتی، اصرار داشت که در حالی که این شرکت نیست.در هر زمینه ای عالی است، اگر به طور عینی به آنچه آمازون در هر یک از این زمینه ها انجام می دهد نگاه کنید، خواهید دید که ما نقش و تأثیر خود را بسیار جدی می گیریم.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید