آتش سوزی گسترده در مرکز خرید محبوب بنگلادش

آتش سوزی گسترده در مرکز خرید محبوب بنگلادش

این آتش سوزی قبل از باز شدن مغازه ها در آن روز شروع شد.

داکا:

آتش سوزی گسترده قبل از طلوع صبح، هزاران مغازه را در یک مرکز خرید در داکا در روز شنبه نابود کرد و سازمان آتش نشانی را مجبور کرد برای خاموش کردن آتش از ارتش، شبه نظامی و پلیس کمک بگیرد، دومین حادثه مشابه در پایتخت بنگلادش در ماه جاری. .

آتش سوزی که چند روز پس از تخریب جزئی یک بازار پوشاک محبوب، در طبقه دوم نیو سوپرمارکت، یک مرکز خرید بین نیومارکت محبوب و کالج داکا، حدود ساعت 5:45 صبح شروع شد و به سرعت به طبقات دیگر، ایستگاه پلیس نیومارکت گسترش یافت. به نقل از پورتال خبری bdnews24.com، رئیس شفیق غنی صبو.

مقامات خدمات آتش نشانی گفتند که هیچ گزارشی مبنی بر مرگ و میر در این فاجعه گزارش نشده است زیرا آتش سوزی قبل از باز شدن مغازه ها در روز شروع شد.

به گفته مقامات، 34 نفر از جمله 15 آتش نشان و امدادگر در کنار صاحبان مغازه ها به دلیل استنشاق دود سیاه در حالی که عملیات امداد و نجات در جریان بود، بیمار شدند.

مجروحان به سرعت به موسسه تخصصی سوختگی شیخ حسینه و بیمارستان کالج پزشکی داکا منتقل شدند، جایی که پزشکان وضعیت حداقل دو نفر از آنها را “وخیم” اعلام کردند.

“آتش سوزی تا حد زیادی ظرف سه ساعت پس از وقوع آن کنترل شده است…

سرتیپ محمد معین الدین، رئیس سازمان آتش نشانی گفت: ما در حال انجام عملیات نجات هستیم… اولویت ما نجات هر چه بیشتر مغازه ها است.

با این حال آقای معین الدین خاطرنشان کرد که در برخی از مغازه ها اشیای قابل اشتعال به عنوان اقلام مصرفی وجود داشت که باعث گسترش آتش در بازار سه طبقه شد و بیش از 100 مغازه را نابود کرد.

وی با بیان اینکه علت آتش‌سوزی بلافاصله مشخص نیست، اما احتمال خرابکاری را رد نکرد و از پلیس و سازمان‌های اطلاعاتی خواست بررسی کنند که آیا مجموعه‌ای از حوادث آتش‌سوزی اخیر نتیجه یک نقشه سازمان‌یافته بوده است یا خیر.

در همین حال، نخست وزیر شیخ حسینه دستور داد تا تحقیقات کاملی انجام شود تا مشخص شود آیا نقشه ای برای ایجاد ناآرامی در آستانه انتخابات اوایل سال آینده طراحی شده است یا خیر.

آتش‌سوزی ساختمان‌ها و انفجارهای ناشی از نشت سیلندرهای گاز، معیوب بودن سیستم تهویه مطبوع و سیم‌کشی‌های الکتریکی بد در بنگلادش بسیار زیاد است.

آتش سوزی روز شنبه تنها 11 روز پس از وقوع یک آتش سوزی قبل از طلوع آفتاب به روشی تقریباً یکسان رخ داد و هزاران مغازه را در بازار پوشاک بانگابازار در داکای قدیمی سوزاند.

آتش سوزی بانگبازار حدود 5000 مغازه را هفته ها قبل از عید مسلمانان ویران کرد زیرا تلاش های صدها آتش نشان و پرسنل ارتش نتوانست برای نجات وسایل آنها کمک کند زیرا جهنم بازار پوشاک را شکافت و آنها را به تلی از خاکستر تبدیل کرد.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)