WHO Novavax را به عنوان دهمین برنامه مجاز Covid Jab تایید کرد

WHO Novavax را به عنوان دهمین برنامه مجاز Covid Jab تایید کرد

آژانس دارویی اروپا روز دوشنبه Nuvaxovid را ارزیابی و تایید کرده بود.

ژنو، سوئیس:

سازمان جهانی بهداشت روز سه‌شنبه واکسن کووید را که توسط غول داروسازی ایالات متحده Novavax ساخته شده بود، برای استفاده اضطراری تایید کرد، پس از اینکه قانون‌گذار داروهای اتحادیه اروپا چراغ سبز نشان داد.

آژانس دارویی اروپا روز دوشنبه Nuvaxovid را ارزیابی و تایید کرده بود.

این از یک فناوری مرسوم‌تر از سایر فناوری‌هایی که قبلاً تأیید شده‌اند ساخته شده است، که باعث شده است مقامات در بروکسل ابراز امیدواری کنند که این امر به متقاعد کردن کسانی که در مورد واکسیناسیون مردد هستند کمک کند تا جلو بیایند.

این تزریق از یک فناوری سنتی استفاده می‌کند که شامل پروتئین‌های موجود در پروتئین‌های اسپایک ویروس کرونا می‌شود که پاسخ ایمنی را تحریک می‌کند.

این یک رویکرد آزمایش شده و آزمایش شده است که برای چندین دهه برای واکسینه کردن افراد در برابر بیماری هایی از جمله هپاتیت B و سیاه سرفه استفاده می شود.

فهرست به اصطلاح استفاده اضطراری (EUL) توسط WHO راه را برای کشورهای سراسر جهان برای تایید و واردات سریع واکسن برای توزیع هموار می کند.

همچنین راه را برای ورود آنها به طرح اشتراک واکسن جهانی Covax باز می کند که برای دسترسی عادلانه به دوز در سراسر جهان و به ویژه در کشورهای فقیرتر راه اندازی شده است.

دو شات نوواکسووید jab دهمین واکسنی است که توسط آژانس بهداشت سازمان ملل متحد صادر شده است.

در میان واکسن‌هایی که قبلاً تأیید شده‌اند، واکسن Covovax، نسخه‌ای از واکسن Novavax است که توسط مؤسسه سرم هند و تحت مجوز این شرکت مستقر در ایالات متحده ساخته شده است.

در 17 دسامبر مجاز شد.

90 درصد موثره

همچنین واکسن‌های mRNA تولید شده توسط BioNTech/Pfizer و Moderna، Johnson&Johnson، AstraZeneca (که دو بار برای نسخه‌های ساخته شده در اروپا و هند محاسبه می‌شود)، Covaxin ساخت هند و Sinopharm و Sinovac ساخت چین هستند.

در دو مطالعه بزرگ بالینی، یکی در بریتانیا و دیگری در ایالات متحده و مکزیک، که بیش از 45000 نفر در آن شرکت داشتند، نوواکسووید در کاهش موارد علامت‌دار کووید-19 حدود 90 درصد مؤثر بود.

در یک سند جداگانه، گروه مشاوره استراتژیک کارشناسان سازمان بهداشت جهانی در زمینه ایمن سازی، واکسن جدید را برای استفاده در افراد بالای 18 سال با فاصله سه تا چهار هفته بین دو دوز توصیه کرد.

این واکسن نباید با فاصله کمتر از سه هفته تزریق شود.

می توان آن را در دمای یخچال بین 2 تا 8 درجه سانتیگراد نگهداری کرد که به آن مزیت لجستیکی در مناطق با دسترسی دشوار نسبت به واکسن های mRNA می دهد که باید در دماهای بسیار پایین نگهداری شوند.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)