WHO نهمین واکسن کووید-19 را تأیید کرد – RT World News

سازمان بهداشت جهانی (WHO) تاییدیه استفاده اضطراری را برای واکسن کووید-19 ساخته شده توسط موسسه سرم هند تحت مجوز شرکت بیوتکنولوژی ایالات متحده Novavax صادر کرده است. جب نهمین مورد تایید شده توسط بدنه است.

در یک بیانیه مطبوعاتی در روز جمعه، WHO اعلام کرد که اعطای فهرست استفاده اضطراری (EUL) به واکسن، به نام Covovax، گامی بزرگ به جلو در تلاش‌های مداوم برای واکسینه کردن افراد بیشتر در کشورهای کم‌درآمد بود.

ادامه مطلب


دولت ولز هشدار داد که

این شات توسط موسسه سرم هند تحت مجوز Novavax تولید شده است و ابتکار اشتراک واکسن Covax قبلاً حدود 350 میلیون دوز سفارش داده است.

هدف این فهرست افزایش دسترسی به‌ویژه در کشورهای کم‌درآمد است که 41 مورد از آنها هنوز نتوانسته‌اند 10 درصد جمعیت خود را واکسینه کنند، در حالی که 98 کشور به 40 درصد نرسیده‌اند.» دکتر ماریانجلا سیمائو، دستیار مدیر کل سازمان جهانی بهداشت برای دسترسی به داروها و محصولات بهداشتی در بیانیه ای گفت.

واکسن Novavax، یک واکسن پروتئینی که از فناوری استفاده می‌کند که برای دهه‌ها برای محافظت از افراد در برابر هپاتیت، زونا و سایر عفونت‌های ویروسی استفاده شده است، در آزمایش‌ها سطوح بالایی از اثربخشی (۸۹.۷ درصد محافظت) را در برابر کووید-۱۹ نشان داده است. به دو دوز نیاز دارد و در دمای یخچال بین دو تا هشت درجه سانتیگراد پایدار است.

نسخه واکسن تولید شده توسط خود Novavax در حال بررسی در بریتانیا و اتحادیه اروپا است.

این شات نهمین مورد تایید شده توسط WHO است. واکسن هایی که قبلاً توسط سازمان بهداشت سازمان ملل روشن شده اند شامل واکسن های Oxford/AstraZeneca، Pfizer/BioNTech و Moderna هستند.