TikTok قول داده اسرار را به اوراکل فاش کند – بلومبرگ – RT World News

غول رسانه های اجتماعی ظاهرا به شریک آمریکایی خود دسترسی کامل به کد منبع، الگوریتم ها و داده های تعدیل می دهد.

پلتفرم رسانه اجتماعی متعلق به چین، TikTok، این کار را انجام خواهد داد “به زودی” این شرکت در بیانیه‌ای که روز دوشنبه توسط بلومبرگ مشاهده شد، پس از گزارشی مبنی بر اینکه از قول‌های خود برای حذف داده‌های کاربران آمریکایی عقب مانده است، به شریک آمریکایی خود، Oracle Corp اجازه دسترسی کامل به کد منبع، الگوریتم‌ها و داده‌های تعدیل محتوا را بدهد. ایالات متحده آمریکا.

اوراکل به زودی نظارت بر دسترسی به آن را آغاز خواهد کرد “محیط امن” در این بیانیه آمده است که روی سرورهای خود برای میزبانی از داده های ایالات متحده TikTok نیز راه اندازی شده است. اقدامات پیش بینی شده بخشی از استراتژی غول رسانه های اجتماعی برای تقسیم عملیات خود در ایالات متحده تحت کنترل ایالات متحده به منظور خنثی کردن اتهامات جاسوسی چینی ها از میلیون ها کاربر آمریکایی است، طرحی که به عنوان پروژه تگزاس شناخته می شود.

“بسیاری از اجزای اصلی پروژه تگزاس در حال حاضر عملیاتی شده اند و ما در هفته ها و ماه های آینده به ارائه بخش های بیشتری از ابتکار به صورت آنلاین ادامه خواهیم داد.” TikTok قول داد و اصرار کرد تیم‌های ما روی همه نرم‌افزارهای TikTok که اوراکل در نهایت آن‌ها را بازرسی و نظارت می‌کند با هم کار کرده‌اند، در حالی که اطمینان می‌دهند کاربران آمریکایی تجربه‌ای بی‌وقفه دارند.» هر دو شرکت همچنین در ارتباط منظم با دولت ایالات متحده هستند.


لیست سیاه کلمه کلیدی ByteDance فاش شد - Forbes

اوراکل از ژانویه برخی از بخش‌های کد منبع پلتفرم را در یک به اصطلاح «مرکز شفافیت اختصاصی» بازرسی کرده است، اتاقی ویژه در مرکز شفافیت و پاسخگویی TikTok در لس‌آنجلس. با این حال، بلومبرگ هفته گذشته گزارش داد که غول فناوری ایالات متحده هنوز به آن دست نیافته است “دسترسی بی سابقه به الگوریتم ها و مدل های داده مرتبط” مدیر عامل شرکت Shou Zi Chew قبل از کنگره در ماه مارس وعده داده بود.

به نقل از یک منبع داخلی که ادعا کرد پروژه تگزاس بوده است «عمدتاً در بلاتکلیفی» این گزارش ادعا می کرد که به غیر از بررسی کد اولیه، هیچ موردی وجود نداشته است “نظارت مداوم یا در مقیاس بزرگ” از عملیات TikTok

همانطور که در ابتدا توسط مدیریت TikTok پیشنهاد شد، پروژه تگزاس قصد دارد تمام داده‌های کاربران ایالات متحده TikTok را در سرورهای اوراکل قرار دهد و عملکرد درونی آن را با غول نرم‌افزاری ایالات متحده به اشتراک بگذارد و به اوراکل اجازه می‌دهد کد منبع خود را بررسی کند و به‌روزرسانی‌های برنامه خود را بررسی کند.

بیانیه TikTok در همان روزی منتشر شد که این شرکت از ایالت مونتانا به دنبال تصویب قانونی توسط فرماندار Greg Gianforte مبنی بر منع فعالیت آن شکایت کرد. “در حوزه قضایی مونتانا،” که از نظر تئوری فروشگاه های اپلیکیشن موبایل را مجبور می کند تا مشتریان را از دانلود اپلیکیشن در ایالت منع کنند.

بروک اوبروتر سخنگوی TikTok را محکوم کرد «ممنوعیت غیرقانونی TikTok در مونتانا،» متهم کردن دولت ایالتی به نقض متمم اول و استدلال تنها دولت فدرال اختیار اعمال چنین ممنوعیتی را به دلایل امنیت ملی دارد. پس از شکایت هفته گذشته گروهی از سازندگان TikTok به دلیل اصلاحیه اول، این شکایت دومین شکایتی است که علیه ایالت مطرح شده است.

شما می توانید این داستان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید: