Rishi Sunak “به ویژه از این غذای محلی ژاپنی در نشست G7 لذت برد”.

ریشی سوناک از این غذای محلی ژاپنی در اجلاس G7 به طور خاص لذت برد

آقای سوناک گفت که او “به ویژه از داشتن اوکونومیاکی” در طول بازدید خود “لذت می برد”.

هیروشیما، ژاپن:

پنکیک خوش طعم ژاپنی ارزان و شاد که هم احساس غرور محلی و هم رقابت عمیق را در شهر هیروشیما برمی انگیزد، جدیدترین طرفدار خود را در نخست وزیر بریتانیا ریشی سوناک پیدا کرده است.

ریشی سوناک در طی بازدید خود برای نشست سه روزه رهبران گروه هفت (G7) در هیروشیما، از اوکونومیاکی، تپه ای از خمیر، کلم، رشته فرنگی و اغلب گوشتی که در یک بشقاب داغ سرخ می شود و سپس با سس خوش طعم خیس می شود، نمونه گرفت.

نام آن به معنای پخته شدن هر طور که دوست دارید است و در ژاپن به عنوان غذای روح شناخته می شود. در بعضی رستوران ها جلوی مشتری سرخ می شود و در بعضی دیگر مشتریان خودشان آن را سرخ می کنند.

این موضوع همچنین موضوع رقابت شدید منطقه ای است، بی شباهت به بحث بر سر پوسته نازک یا پیتزای دیش دیش به سبک شیکاگو در ایالات متحده نیست.

در هیروشیما مواد قبل از پختن لایه لایه می شوند، اما در اوزاکا ابتدا آنها را با هم مخلوط می کنند. ریشی سوناک که اوکونومیاکی را با فومیو کیشیدا نخست وزیر ژاپن – که نماینده هیروشیما در پارلمان است – امتحان کرد – سبک هیروشیما را امتحان کرد.

آقای سوناک به خبرنگاران گفت که در طول دیدار خود از داشتن اوکونومیاکی “بخصوص لذت می برد”.

او در حاشیه اجلاس G7 گفت: «نخست وزیر کیشیدا به من اشاره کرد که شما چگونه این کار را انجام می‌دهید – نحوه انجام این کار در هیروشیما با نحوه انجام آن در توکیو و با اوزاکا متفاوت است.

او گفت که هیروشیما بهترین است. دلیلی برای مخالفت ندارم. خوشمزه بود.

هیروشیما، خانه بیش از 1 میلیون نفر، دارای 800 رستوران Okonomiyaki است. پیش از اجلاس سران G7، برخی از رستوران‌های محلی نسخه‌های ویژه‌ای را برای پاسخگویی به ذائقه‌های خارجی با گنجاندن مواد اولیه از کشورهای مختلف G7 عرضه کردند.

یکی با کلم ترش آلمانی و یک نسخه کانادایی با شربت افرا وجود دارد. گزینه فرانسوی دارای کلم، جوانه لوبیا، بیکن، پنیر، سس و یک تخم مرغ سرخ شده است که همگی در کرپ پیچیده شده اند.

مشخص نبود که آیا سوناک باید نسخه بریتانیایی را – که دارای ماهی و چیپس بود – امتحان کند یا حتی می‌خواست.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)