PM فلیپ فلاپ در سفر Omicron پس از هیاهوی تعطیلات – اخبار RT World

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، که هفته گذشته از مردم خواسته بود به دلیل ابتلا به ویروس Omicron از سفر خودداری کنند، پس از اینکه اعلام شد همسر و فرزندانش به تعطیلات خارجی می روند، در آب گرم است.

“من در حال حاضر پرواز به خارج از کشور را در میان سطحی از عدم اطمینان مانند این توصیه نمی کنم.” بنت جمعه گذشته گفت که کشف سویه جدید “سوپر جهش یافته” کووید-19، Omicron، در آفریقای جنوبی باعث وحشت و ممنوعیت سفر در سراسر جهان شد.

“در حال حاضر، ما باید مسئولیت خاصی را از خود نشان دهیم – ما به عنوان یک دولت و شما به عنوان شهروندان. کنار هم بایستیم، مسئولیت یکدیگر را بپذیریم، مراقب باشیم.» او پافشاری کرد.

به همین دلیل است که مخالفان و حتی برخی از ائتلاف حاکم پس از اینکه روز چهارشنبه اعلام شد که گیلات همسر بنت و چهار فرزندشان همچنان به تعطیلات در خارج از کشور خواهند رفت، با عصبانیت واکنش نشان دادند.

وقتی دروغ‌های سیاسی به یک هنجار تبدیل می‌شود و نمونه شخصی به طور عمومی پایمال می‌شود، این چنین است.» اسرائیل کاتز، نماینده حزب لیکود بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر سابق، در توییتر نوشت.

ادامه مطلب


اسرائیل شدیدترین ممنوعیت های جهان را برای مهار سویه Omicron معرفی می کند

پخش عمومی کان گزارش داد که برخی از وزرای کابینه نیز از این سفر ناراضی بودند و اصرار داشتند که این سفر فقط اسرائیلی‌ها را وادار می‌کند که توصیه‌های دولت را نادیده بگیرند و نخست‌وزیر را به دلیل عدم الگوبرداری مورد انتقاد قرار داد.

کانال 12 اسرائیل گزارش داد که حداقل یکی از مقامات دفتر بنت تلاش کرده بود تا از انجام این سفر بحث برانگیز غیبت کند، اما او از لغو این سفر خودداری کرد.

بنت در پستی در فیس بوک از انتخاب همسرش برای تعطیلات دفاع کرد و استدلال کرد که از روز جمعه ما چیزهای بیشتری در مورد نوع و در کدام کشورها در حال گسترش است آموخته ایم و کابینه تصمیماتی در مورد اینکه به کدام کشورها و تحت چه شرایطی مجاز است سفر کند.”

کابینه اسرائیل در مورد ویروس کرونا روز شنبه تشکیل جلسه داد و این کشور را برای ورود خارجی‌ها از طریق نوع Omicron تعطیل کرد، اما به شهروندان اسرائیلی اجازه داد به داخل و خارج پرواز کنند. دولت یهود پیش از این بیشتر آفریقا را نه فقط جنوب، به عنوان “منطقه قرمز” تعیین کرده بود.

نخست وزیر گفت که مقصد اولیه خانواده اش تحت محدودیت ها قرار گرفته است و آنها باید فوراً به دنبال گزینه دیگری باشند. طبق گزارش رسانه ها، گیلات و بچه ها قصد داشتند به موریس بروند. مقصد جدید آنها اعلام نشده است.

همسر و فرزندان او در طول سفر از تمام دستورالعمل های کووید-19 پیروی می کنند “البته، در صورت لزوم در قرنطینه خواهد بود.” بنت اطمینان داد.

موضع اصلاح شده او در مورد نوع Omicron این بود که در حال حاضر آن را تضمین نمی کند “هرمتیک” بستن مرزهای هوایی اسرائیل