Omicron چهار برابر بیشتر از دلتا قابل انتقال در مطالعه جدید است

در مطالعه جدید Omicron چهار برابر بیشتر از دلتا قابل انتقال است

یک مطالعه نشان داد که نوع Omicron کووید-19 در مراحل اولیه آن 4.2 برابر بیشتر قابل انتقال است.

بر اساس مطالعه یک دانشمند ژاپنی که به وزارت بهداشت این کشور مشاوره می دهد، نوع omicron کووید-19 در مراحل اولیه آن 4.2 برابر بیشتر از دلتا قابل انتقال است، یافته ای که احتمالاً ترس از مسری بودن سویه جدید را تأیید می کند.

هیروشی نیشیورا، استاد علوم بهداشت و محیط زیست در دانشگاه کیوتو که متخصص در مدل‌سازی ریاضی بیماری‌های عفونی است، داده‌های ژنوم موجود تا 26 نوامبر در آفریقای جنوبی در استان گوتنگ را تجزیه و تحلیل کرد.

نیشیورا در یافته‌های خود که در جلسه پانل مشاوره وزارت بهداشت در روز چهارشنبه ارائه شد، گفت: “نوع omicron بیشتر منتقل می‌کند و از مصونیت ساخته شده به طور طبیعی و از طریق واکسن‌ها بیشتر فرار می‌کند.”

نگرانی‌ها در سطح جهانی در حال چرخش است که omicron می‌تواند ضربه‌ای بزرگ‌تر از دلتا به جهان وارد کند، و سازمان بهداشت جهانی هشدار داده است که می‌تواند به افزایش‌ها با «عواقب شدید» دامن بزند. اما جهش موارد در آفریقای جنوبی در پی ظهور نوع آن هنوز بیمارستان‌ها را تحت تأثیر قرار نداده است و به نوعی خوش‌بینی منجر می‌شود که ممکن است فقط باعث بیماری‌های خفیف شود. Pfizer Inc و BioNTech SE نیز این هفته گفتند که دوز تقویت کننده واکسن آنها می تواند محافظت در برابر سویه را تقویت کند.

مطالعه نیشیورا توسط همتایان بررسی و در یک مجله علمی منتشر نشده است. تجزیه و تحلیل جدید با استفاده از همان روشی انجام شد که او در مطالعه جولای که توسط مجله پزشکی Eurosurveillance در مورد تسلط پیش‌بینی‌شده دلتا قبل از المپیک توکیو منتشر شد، انجام شد.

صدها محقق در سرتاسر جهان در حال رقابت برای درک نوع جدید هستند، که متمایزترین گونه است که تاکنون در میان پنج نوع نگران کننده شناسایی شده توسط WHO از زمان شروع همه گیر شدن.

موارد در آفریقای جنوبی از زمانی که این کشور برای اولین بار کشف Omicron را در دو هفته پیش گزارش داد، به سرعت به نزدیک به 20000 در روز افزایش یافته است. بر اساس گزارش واکسن ردیاب بلومبرگ، علیرغم اینکه تنها 26 درصد از جمعیت به طور کامل واکسینه شده بودند، تعداد موارد کووید در این کشور در هفته های قبل کم بود.

فایزر تا پایان سال از اثربخشی شات در برابر Omicron مطلع خواهد شد

نیشیورا گفت: «نرخ واکسیناسیون کمتر از 30 درصد بود و بسیاری از مردم احتمالاً به طور طبیعی آلوده شده بودند. ما باید به روندهای آینده توجه کنیم تا ببینیم آیا همین اتفاق در کشورهایی که واکسن‌های mRNA با نرخ بالایی استفاده می‌شوند، رخ خواهد داد یا خیر.»

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)