«Omicron» می‌تواند از برخی مصونیت‌ها اجتناب کند، نه همه، داده‌های آفریقای جنوبی را نشان می‌دهد

«Omicron» می‌تواند از برخی مصونیت‌ها اجتناب کند، نه همه، داده‌های آفریقای جنوبی را نشان می‌دهد

Omicron Covid Variant: Omicron نگرانی های جهانی را از افزایش عفونت های Covid ایجاد کرده است.

ژوهانسبورگ:

به نظر می رسد نوع Omicron قادر به دور زدن برخی از مصونیت ها باشد، اما طبق آخرین داده های آفریقای جنوبی که در آن به سرعت از دلتا سبقت می گیرد و به نوع غالب تبدیل می شود، واکسن ها همچنان باید در برابر بیماری های شدید محافظت کنند.

Omicron که نگرانی جهانی از افزایش عفونت ها را برانگیخته است، برای اولین بار هفته گذشته در جنوب آفریقا شناسایی شد و دولت ها در سراسر قاره ها را بر آن داشت تا محدودیت های سفر را اعمال کنند و اقدامات دیگری را برای مهار آن انجام دهند.

آخرین گزارش رسمی روز چهارشنبه نشان داد که نوع جدید در پنج استان از نه استان آفریقای جنوبی شناسایی شده است و احتمالاً در سراسر کشور وجود خواهد داشت.

تعداد روزانه موارد گزارش شده دو برابر شده و به 8561 نفر رسیده است. مشخص نبود که چه تعداد از آن ها Omicron هستند زیرا همه نمونه های آزمایشی در معرض توالی ژنومی نیستند، اما یک ارائه رسمی گفت که Omicron به سرعت در حال تبدیل شدن به نوع غالب است.

به گفته موسسه ملی بیماری های واگیر (NICD) که در حال جمع آوری داده ها به عنوان بخشی از شبکه ملی گسترده تر برای نظارت ژنومی است، Omicron 74 درصد از 249 ژنوم ویروس تعیین شده در آفریقای جنوبی در ماه نوامبر را تشکیل می دهد.

آفریقای جنوبی توالی یابی ژنوم را تنها بر روی بخش کوچکی از کل نمونه های جمع آوری شده هر هفته انجام می دهد. NICD تعداد کل موارد تایید شده عفونت Omicron را ارائه نکرد.

آخرین گزارش شبکه نظارت گفت: “نمایه جهش و تصویر اپیدمیولوژیک نشان می دهد که Omicron می تواند برخی از محافظت های ایمنی ما را (برای ایجاد عفونت) دور بزند، اما محافظت در برابر بیماری شدید و مرگ ناشی از واکسن ها باید کمتر تحت تأثیر قرار گیرد.” .

اولین نمونه ای که در آن واریانت شناسایی شد در 8 نوامبر در گوتنگ، پرجمعیت ترین استان آفریقای جنوبی، جایی که ژوهانسبورگ و پرتوریا در آن قرار دارند، جمع آوری شد.

از آن زمان، در کیپ شرقی، کوازولو ناتال، مپومالانگا و کیپ غربی شناسایی شده است.

پیش از این، برگزارکنندگان یک جشنواره موسیقی برای جوانان را پس از مثبت شدن آزمایش COVID-19 36 نفر در محل متوقف کردند.

جشنواره موسیقی Ballito Rage روز سه شنبه در شهر بالیتو در شمال دوربان در ساحل شرقی آفریقای جنوبی آغاز شد. از 940 نفری که در هشت ساعت اول این رویداد آزمایش کووید دادند، 32 مهمان و چهار کارمند مثبت بودند.

مشخص نیست که آیا 36 نفر به Omicron آلوده شده اند یا نوع دیگری.

نوع دلتا باعث موج سوم عفونت در آفریقای جنوبی شد که در اوایل جولای به بیش از 26000 مورد در روز رسید.

از زمان شروع همه گیری، این کشور نزدیک به 3 میلیون عفونت و بیش از 89000 مرگ و میر را گزارش کرده است که بیشترین آمار در قاره آفریقا است.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)