Omicron فشار برای شات های کووید نسل دوم را تسریع می کند

Omicron فشار برای شات های کووید نسل دوم را تسریع می کند

Moderna Chief گفت که تعداد شگفت انگیز جهش در omicron نشان می دهد که عکس های جدیدی مورد نیاز است

پیگیری واکسن‌های نسل دوم کووید، از جمله واکسن‌هایی که می‌توانند حفاظت گسترده‌تری در برابر طیف وسیعی از انواع ویروس‌های در حال ظهور ارائه دهند، در مواجهه با تهدید Omicron تشدید می‌شود.

ریچارد هچت، مدیر اجرایی آن، گفت: ائتلاف برای نوآوری‌های آمادگی اپیدمی، گروهی که برای تحریک توسعه واکسن کار می‌کند، انتظار دارد به زودی بودجه بیشتری را برای محققانی که بر روی واکسن‌های آینده کووید متمرکز هستند، اختصاص دهد. CEPI، که در سال 2017 با حمایت بنیاد بیل و ملیندا گیتس و دیگران راه اندازی شد، ماه گذشته اولین بودجه را در اختیار توسعه دهندگان نماهای بالقوه “مقاوم در برابر انواع” تحت برنامه ای 200 میلیون دلاری قرار داد.

به گفته هاچت، مشاور سابق کاخ سفید، صرف نظر از اینکه واکسن‌های فعلی اثربخشی خود را در برابر omicron حفظ می‌کنند یا نه، سرمایه‌گذاری روی روش‌های مختلف، از جمله تلقیح‌هایی که می‌توانند نسخه‌های متعددی از پاتوژن را در یک شات درمانی هدف قرار دهند، بسیار مهم است. این کار همچنین فراتر از برنامه هایی است که بر پروتئین مشخصی که ویروس کرونا برای حمله به سلول های انسان استفاده می کند، تمرکز می کند.

او گفت: “ما نمی دانیم که مرزهای آن تا چه حد می تواند تکامل یابد و آیا می تواند از زیر واکسن های ما تکامل یابد یا نه، و سرمایه گذاری نکردن در واکسن ها برای محافظت از ما در برابر این احتمال، بی احتیاطی است.” این فوق‌العاده است که ما این مجموعه از واکسن‌ها را داریم، اما باید از طریق تحقیق و توسعه به دنبال بهبود آنها باشیم.»

دانشمندان باید به یک سوال مهم پاسخ دهند که واکسن‌های کووید چقدر در برابر نوع omicron کار می‌کنند. یکی از مدیران اجرایی گفته است که شرکت Pfizer انتظار دارد که گلوله خود در برابر فشار مقاومت کند و داده ها باید ظرف دو تا سه هفته در دسترس باشند. در همین حال، Stephane Bancel، مدیر اجرایی شرکت Moderna، گفته است که تعداد شگفت‌انگیز جهش‌ها در omicron نشان می‌دهد که برای جلوگیری از عفونت‌ها به تزریق‌های جدید نیاز است.

هچت گفت: “اگرچه ممکن است omicron به آن اندازه تهدید نباشد، شاید تهدید بعدی باشد.” ما باید از این تجربه دنیای واقعی استفاده کنیم تا ببینیم چقدر و با چه سرعتی می توانیم این کار را انجام دهیم.”

واکسن‌های چند ظرفیتی آنفولانزا که سه یا چهار نسخه از پاتوژن را هدف قرار می‌دهند، محافظت در برابر گونه‌های متعددی را که در سراسر جهان می‌چرخند، ایجاد کرده‌اند. GlaxoSmithKline Plc و CureVac با تکیه بر فناوری mRNA در صدد توسعه محصولی هستند که انواع مختلفی را در یک واکسن کووید نشان دهد.

CEPI قبلاً موافقت کرده بود که MigVax Ltd. اسرائیل را برای حمایت از توسعه اولیه یک واکسن خوراکی، و سازمان واکسن و بیماری‌های عفونی دانشگاه ساسکاچوان برای تقویت کار خود بر روی یک واکسن به اصطلاح زیر واحد پروتئینی حمایت کند. این سازمان همچنین از محققانی که به دنبال توسعه تلقیح در برابر ویروس‌های مختلف کرونا هستند، حمایت می‌کند.

محققان کانادایی بر روی توسعه واکسنی متمرکز شده‌اند که می‌تواند در کشورهای با درآمد پایین‌تر و متوسط ​​که دولت‌های ثروتمند در دسترسی به واکسن عقب مانده‌اند، استفاده شود. فولکر گردتس، مدیر سازمان واکسن، گفت: آنها در حال شروع مطالعات میانی در آفریقا بر روی افراد واکسینه نشده و برنامه ریزی یک مطالعه تقویتی در کانادا در اوایل سال آینده هستند.

او گفت: “این نوع جدید نمونه دیگری از نگرانی همه ما است.” هر چه افراد بیشتری داشته باشیم که واکسینه نشده‌اند، بستر بیشتری برای ظهور این گونه‌های جدید وجود دارد.»

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)