Omicron زودتر از آنچه قبلاً تصور می شد در اروپا پیدا شد – RT World News

بر اساس داده های جدید ارائه شده توسط سازمان دیده بان سلامت این کشور، نوع Omicron Covid-19 قبل از گزارش اولیه به سازمان بهداشت جهانی (WHO) وارد هلند شد.

موسسه ملی بهداشت این کشور (RIVM) روز سه شنبه گفت که سویه جدید بیش از یک هفته قبل از تایید اولین موارد آن توسط مقامات بهداشتی هلند در هلند وجود داشت.

RIVM در بیانیه ای اعلام کرد که رد سویه Omicron در دو نمونه آزمایشی که توسط خدمات بهداشت شهری هلند در 19 و 23 نوامبر گرفته شده بود، یافت شد. نمونه ها نشان می دهد که سویه جدید حداقل 10 روز قبل از 28 نوامبر وارد هلند شده است، زمانی که سازمان دیده بان بهداشت 13 مورد از این نوع را برای اولین بار تایید کرد.

ادامه مطلب


موارد Omicron در ورود اتحادیه اروپا از آفریقا تایید شد

همچنین قبل از این بود که دانشمندان آفریقای جنوبی سویه جدید را در 24 نوامبر به WHO گزارش کنند. سازمان ملل گفت که اولین عفونت شناخته شده Omicron در جنوب آفریقا بر اساس نمونه جمع آوری شده در 9 نوامبر تایید شد.

“هنوز مشخص نیست که آیا افراد مورد نظر به جنوب آفریقا نیز رفته اند یا خیر.” RIVM گفت. تمام 13 مورد تایید شده قبلی در مسافرانی که از آفریقای جنوبی وارد شده بودند کشف شد. یک مورد دیگر مرتبط با سفر نیز از 28 نوامبر شناسایی شده است.

نمونه ها شامل “انواع متفاوت” از نوع Omicron، سازمان دیده بان بهداشت گفت که این به معنای مردم است “به احتمال زیاد” به طور جداگانه آلوده شد و با منابع مختلف عفونت تماس گرفت.

سرویس های بهداشتی و درمانی شهرداری در حال حاضر با افراد ذینفع تماس می گیرند، زیرا تحقیقات در مورد این موضوع را آغاز کرده اند و به دنبال ردیابی منبع عفونت و تماس با افراد آسیب دیده هستند.

سویه Omicron که توسط سازمان بهداشت جهانی به عنوان یک “نوعی نگرانی” به دلیل تعداد زیاد جهش و قابلیت انتقال بالقوه بالا، اولین بار در جنوب آفریقا کشف شد. از آن زمان به خارج از منطقه گسترش یافته و موارد ابتلا در چندین کشور اروپایی از جمله بلژیک، آلمان و بریتانیا تایید شده است. مقامات هلندی اکنون از همه افرادی که از کشورهای جنوب آفریقا می‌آیند می‌خواهند آزمایش شوند و تا زمان مشخص شدن نتایج قرنطینه شوند، حتی اگر واکسینه شده باشند.