Omicron در 12 کشور تأیید شده است، جهانی برای ردیابی آن رقابت می کند: 10 به روز رسانی

Omicron در 12 کشور تأیید شده است، جهانی برای ردیابی آن رقابت می کند: 10 به روز رسانی

Omicron: گونه ای که برای اولین بار با برچسب B.1.1.529 برچسب گذاری شده است، آخرین گونه ویروس کرونا است که شناسایی شده است (فایل)

دهلی نو:
جهان در حال رقابت برای رمزگشایی ژنوم سویه Omicron Covid و کشف میزان گسترش آن است. در خطر جان میلیون ها نفر و اقتصاد جهانی است که هنوز از ویرانی های ناشی از نوع دلتا در حال بهبود است.

در اینجا 10 نکته برتر در این داستان بزرگ آمده است:

  1. داده‌های موجود در این زمان نشان می‌دهد که Omicron قبل از اینکه هفته گذشته در آفریقای جنوبی پرچم‌دار شود، در گردش بوده است. موارد واقعی در هنگ کنگ، اسرائیل و بلژیک ظرف 72 ساعت پس از شناسایی نوع گزارش شده، بر این خبر (ناخواسته) تاکید می کند که ممکن است موارد بسیار بیشتری از Omicron در جهان وجود داشته باشد.

  2. از زمان شناسایی، سویه Omicron در ده‌ها کشور از جمله بریتانیا و اروپا و ژاپن گزارش شده است. این هفته آلمان اولین موارد خود را – مسافرانی از آفریقای جنوبی – و ایتالیا اولین مسافر خود از موزامبیک را تأیید کرد. این سویه ممکن است در هلند نیز وجود داشته باشد، جایی که 61 مسافر با دو پرواز از آفریقای جنوبی برای COVID-19 مثبت اعلام شده اند.

  3. ایالات متحده، هند و چین – سه کشوری که بدترین آسیب را از کل همه گیری همه گیر کرده اند – هنوز موارد Omicron را گزارش نکرده اند. فرودگاه‌های بین‌المللی در سراسر هند غربالگری و آزمایش دقیق مسافران ورودی، به‌ویژه مسافرانی را که از کشورهای در معرض خطر هستند، آغاز کرده‌اند. با این حال، یک پزشک ارشد در ICMR دولتی به NDTV گفت که احتمالا Omicron در حال حاضر در کشور حضور دارد.

  4. محققان هنوز در حال کار بر روی تعیین اینکه آیا Omicron – که به نظر می‌رسد بهتر از هر گونه دیگر می‌تواند از واکسن‌ها فرار کند – کشنده‌تر است و مهمتر از همه، آیا واکسن‌های فعلی اصلاً محافظت می‌کنند یا خیر کار می‌کنند. آنها همچنین در حال بررسی هستند که آیا Omicron از دلتا که در حال حاضر بسیار عفونی است قابل انتقال است یا خیر. WHO پیشنهاد کرده است که این مورد است. او گفت که Omicron یک ریسک جهانی “بسیار بالا” است.

  5. اگر Omicron در واقع حتی از دلتا قابل انتقال‌تر باشد، می‌تواند منجر به افزایش شدید عفونت‌ها شود که می‌تواند بر بیمارستان‌ها فشار بیاورد. و این خبر بدی برای هند است، جایی که زیرساخت های پزشکی موجود ضعیف است و به سختی قادر به مهار آسیب های ناشی از نوع دلتا بود.

  6. با وجود این، شواهد حکایتی از پزشکان در آفریقای جنوبی نشان می‌دهد که Omicron ممکن است عفونی‌تر باشد، اما علائم خفیف‌تری نسبت به دلتا ایجاد می‌کند، ممکن است همه چیز غم انگیز نباشد. آدریان پورن، سرپرست موقت مؤسسه ملی بیماری‌های واگیر آفریقای جنوبی، به رویترز گفت که چهار هفته طول می‌کشد تا کارشناسان به درک قطعی‌تری از فرار از واکسن و علائم برسند.

  7. بر اساس گزارش رویترز، اکثر آزمایش‌های PCR کنونی نمی‌توانند Omicron را از نوع دلتا، غالب و عفونی‌ترین نسخه ویروس تا کنون تشخیص دهند. برای تمایز بین آنها، آزمایش باید جهش Omicron را شناسایی کند – حذف S-gene یا شکست هدف S-gene (SGTF). با این حال، این یک معیار قطعی نیست زیرا نوع آلفا نیز دارای آن جهش است. با این حال، درک این است که چون آلفا به طور گسترده ای در گردش نیست، وجود SGTF نشان دهنده Omicron است.

  8. بنابراین، آزمایش‌های کووید موجود (PCR و سریع)، همچنان عفونت‌های کووید را شناسایی می‌کنند – همانطور که دولت هند در این هفته به ایالت‌ها و UTs گفت – اما نمی‌تواند به طور قطعی نوع آن را شناسایی کند. WHO کیت تست TaqPath ساخت ایالات متحده را توصیه کرده است، اما مشخص نیست که چند کشور در این زمینه سرمایه گذاری کرده اند.

  9. سرعتی که ویروس شناسان و دیگر دانشمندان برای ردیابی، توالی و درک سویه Omicron کار می کنند، کاملاً در تضاد با پاسخ به دلتا و انواع دیگر است. به عنوان مثال، WHO زمانی که آلفا در ژوئن سال گذشته ظهور کرد، ماه ها طول کشید تا آلفا را به عنوان یک «نوعی نگران کننده» معرفی کند، اما تنها چند روز طول کشید تا Omicron را به عنوان یک تهدید جهانی شناسایی کند.

  10. کشف نوع Omicron و موج اولیه ممنوعیت سفر – بریتانیا، ایالات متحده و سایر اقتصادهای بزرگ جزو اولین کشورهایی بودند که پروازها به و از جنوب آفریقا را به حالت تعلیق درآوردند – به آشفتگی در بازارهای مالی و نفتی جهانی در بحبوحه ابهامات در مورد این فشار منجر شد. قابلیت ها و تاثیر بالقوه

با نظرات خبرگزاری فرانسه، رویترز