Omicron در ایالات متحده، استرالیا با اولین موارد منتقل شده از طریق محلی گسترش می یابد

Omicron در ایالات متحده، استرالیا با اولین موارد منتقل شده از طریق محلی گسترش می یابد

ده مورد از Omicron تاکنون در ایالات متحده تایید شده است.

واشنگتن، ایالات متحده:

ایالات متحده و استرالیا اولین موارد انتقال محلی خود از نوع Omicron را اعلام کردند زیرا مقامات در سراسر جهان روز جمعه برای جلوگیری از گسترش سویه به شدت جهش یافته کووید-19 عجله کردند.

سازمان بهداشت جهانی گفته است که تعیین اینکه آیا Omicron قابل انتقال تر است یا خیر و باعث عفونت های شدیدتر می شود – و همچنین اینکه درمان ها و واکسن های فعلی تا چه حد بر علیه آن موثر هستند، ممکن است هفته ها طول بکشد.

اما نوع جدید که برای اولین بار توسط آفریقای جنوبی گزارش شد، قبلاً بهبودی جهان را زیر سوال برده است، با هشدار آژانس بهداشت اتحادیه اروپا که می تواند باعث بیش از نیمی از موارد کووید در اروپا در چند ماه آینده شود.

بیش از دوجین دولت در حال حاضر مواردی از این نوع را شناسایی کرده‌اند – از جمله هند، یکی از کشورهایی که از زمان ظهور آن تقریباً دو سال پیش، بیشترین آسیب را از همه‌گیری کرونا دیده است.

یک مطالعه اولیه توسط محققان آفریقای جنوبی نشان می دهد که این سویه سه برابر بیشتر از سویه های دلتا یا بتا باعث ایجاد عفونت مجدد می شود.

مایکل هد، دانشمند دانشگاه ساوتهمپتون، این تحقیق را که هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است، “بسیار نگران کننده” توصیف شد.

تاکنون ده مورد در ایالات متحده تایید شده است، از جمله پنج مورد در نیویورک که پنجشنبه اعلام شد، یک مورد در شهرستان لس آنجلس و یک مورد در هاوایی.

پرونده هاوایی و موردی در مینه‌سوتا هر دو شامل ساکنانی بود که هیچ سابقه سفر بین‌المللی اخیری نداشتند – نشان می‌داد که این فشار در داخل کشور در حال پخش است.

اداره بهداشت هاوایی گفت: “این یک مورد گسترش جامعه است.”

این موارد زمانی گزارش شد که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، برنامه های خود را برای مبارزه با کووید-19 در طول زمستان، با الزامات آزمایشی جدید برای مسافران و افزایش تلاش ها برای واکسیناسیون، تشریح کرد.

او گفت: «این طرحی است که به نظر من باید ما را متحد کند.

همه مسافران ورودی باید ظرف یک روز قبل از پروازهای خود تست آنها منفی باشد و آزمایشات سریع که در حال حاضر 25 دلار هزینه دارد، تحت پوشش بیمه قرار می گیرد و به صورت رایگان بین افراد فاقد بیمه توزیع می شود.

استرالیا نیز روز جمعه گزارش داد که یک دانش آموز بدون سابقه سفر خارجی برای این نوع آزمایش مثبت بوده است.

این مورد که در بزرگترین شهر سیدنی این کشور شناسایی شد، علیرغم ممنوعیت گسترده ورود افراد غیرشهروندی به این کشور و محدودیت پروازها از جنوب آفریقا صورت گرفت.

و تنها یک روز پس از گزارش سنگاپور دو مورد از سویه، کشور همسایه مالزی روز جمعه اولین عفونت خود را با این نوع گزارش کرد.

خیری جمال الدین وزیر بهداشت گفت که این مورد در یک دانشجوی خارجی که از آفریقای جنوبی سفر کرده بود، شناسایی شد که در 19 نوامبر وارد مالزی شده بود.

او گفت که این مورد تنها در 2 دسامبر پس از آن که مقامات توالی یابی ژنوم برخی از نمونه های گرفته شده از ورودی های اخیر به فرودگاه کوالالامپور را انجام دادند، تایید شد.

سریلانکا همچنین اولین مورد Omicron خود را اعلام کرد، شهروندی که از آفریقای جنوبی بازگشته است.

– محدودیت ها دوباره اعمال شد –
شناسایی و گسترش این نوع، چالش بزرگی برای تلاش‌ها برای پایان دادن به همه‌گیری است، زیرا چندین کشور از قبل محدودیت‌هایی را اعمال کرده‌اند که بسیاری امیدوار بودند مربوط به گذشته باشد.

در آلمان، آنگلا مرکل، صدراعظم مستعفی آلمان، پیش از رای‌گیری پارلمان این کشور درباره واکسیناسیون اجباری، گفت بخش‌های زیادی از زندگی عمومی «فقط به روی کسانی باز است که از کووید-19 واکسینه شده یا بهبود یافته‌اند».

هنوز مشخص نیست که آخرین اقدامات چه زمانی اجرایی خواهد شد، اما طبق سندی که توسط رهبران این کشور امضا شده است، برنامه‌ها شامل ممنوعیت کلی ورود به کافه‌ها، رستوران‌ها و سینماها برای افرادی است که واکسینه نشده یا از کووید بهبود نیافته‌اند. 16 ایالت این کشور

این توافقنامه همچنین شامل محدودیت‌های جدید برای تجمعات بزرگ و تعطیلی کلوپ‌های شبانه در مناطقی با نرخ شیوع هفتگی بالای 350 عفونت در هر 100000 نفر است.

به گفته هندریک ووست، نخست‌وزیر ایالت نوردراین-وستفالن، آتش‌بازی در شب سال نو برای جلوگیری از تجمع جمعیت بزرگ ممنوع خواهد بود.

افزایش عفونت‌های نوع دلتا قبلاً دولت‌های اروپایی را مجبور کرده بود که پوشیدن اجباری ماسک، اقدامات فاصله‌گذاری اجتماعی، مقررات منع آمد و شد یا قرنطینه را در تلاشی ناامیدکننده برای محدود کردن بستری‌ها در بیمارستان، مجدداً معرفی کنند و کسب‌وکارها را در ترس از کریسمس تلخ دیگر قرار دهند.

هند هنوز ممنوعیت های سفر بین المللی جدیدی را اعمال نکرده است، اما وزارت بهداشت این کشور در اوایل این هفته به همه مسافران ورودی از “کشورهای در معرض خطر” دستور داد تا آزمایش کووید اجباری پس از ورود را همراه با آزمایش تصادفی سایر مسافران بین المللی انجام دهند.

تدروس آدهانوم گبریسوس، رئیس سازمان جهانی بهداشت، نسبت به “ترکیب سمی” از نرخ پایین واکسیناسیون و آزمایش هشدار داده است که “دستور العملی برای پرورش و تقویت انواع مختلف” ایجاد می کند.

و سازمان ملل روز پنجشنبه گفت که این همه‌گیری ده‌ها میلیون نفر دیگر را به سمت فقر سوق داده است و تخمین می‌زند که 274 میلیون نفر در سال آینده به کمک‌های اضطراری نیاز دارند زیرا اقتصادها از محدودیت‌های کووید-19 رنج می‌برند.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)