Omicron خطر جهانی بسیار بالایی دارد، داده ها در مورد شدت محدود است: WHO

Omicron خطر جهانی

سازمان بهداشت جهانی به شواهدی اشاره کرد که نشان می‌دهد تعداد افرادی که مجدداً به این ویروس مبتلا می‌شوند در آفریقای جنوبی افزایش یافته است

ژنو:

سازمان جهانی بهداشت می‌گوید نوع ویروس کرونا Omicron که در بیش از 60 کشور گزارش شده است، خطر جهانی «بسیار بالا» دارد، با برخی شواهد مبنی بر اینکه از حفاظت واکسن دوری می‌کند، اما اطلاعات بالینی در مورد شدت آن محدود است.

سازمان جهانی بهداشت در گزارشی فنی که روز یکشنبه منتشر شد، اعلام کرد که ابهامات قابل توجهی پیرامون Omicron که اولین بار در ماه گذشته در آفریقای جنوبی و هنگ کنگ شناسایی شد، که جهش‌های آن ممکن است منجر به انتقال بیشتر و موارد بیشتر بیماری کووید-19 شود، احاطه شده است.

این موسسه با تکرار اولین ارزیابی خود در 29 نوامبر گفت: “خطر کلی مربوط به نوع جدید نگرانی Omicron به دلایلی بسیار بالا است.”

WHO با اشاره به توانایی بالقوه ویروس برای فرار از مصونیت ایجاد شده توسط آنتی بادی ها گفت: “و دوم، شواهد اولیه نشان می دهد که بالقوه فرار ایمنی هومورال در برابر عفونت و نرخ انتقال بالا، که می تواند منجر به افزایش بیشتر با عواقب شدید شود.”

سازمان جهانی بهداشت به برخی شواهد اولیه اشاره کرد مبنی بر اینکه تعداد افرادی که مجدداً به این ویروس آلوده می شوند در آفریقای جنوبی افزایش یافته است.

در حالی که یافته های اولیه از آفریقای جنوبی نشان می دهد که Omicron ممکن است شدت کمتری نسبت به نوع دلتا داشته باشد – در حال حاضر در سراسر جهان غالب است – و همه موارد گزارش شده در منطقه اروپا خفیف یا بدون علامت بوده اند، هنوز مشخص نیست که Omicron تا چه حد ممکن است ذاتاً بدخیم تر باشد. گفت.

در این بیانیه آمده است: «برای درک نمایه شدت به داده های بیشتری نیاز است.

حتی اگر شدت آن به طور بالقوه کمتر از نوع دلتا باشد، انتظار می‌رود که در نتیجه افزایش انتقال، بستری شدن در بیمارستان افزایش یابد.

با توجه به فاصله زمانی بین عفونت ها و پیامدها، انتظار می رود اطلاعات بیشتری در هفته های آینده ارائه شود.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)