Omicron حداقل خطر ابتلا به عفونت را در هواپیما دو برابر می کند

Omicron حداقل خطر ابتلا به عفونت را در هواپیما دو برابر می کند

Omicron به سرعت در حال گسترش است همانطور که مسافران بیشتری برای تعطیلات پایان سال به آسمان می روند.

به گفته مشاور ارشد پزشکی خطوط هوایی جهان، مسافران هواپیما از زمان ظهور نوع omicron دو یا حتی سه برابر بیشتر در معرض ابتلا به کووید-19 در طول پرواز هستند.

سویه جدید بسیار قابل انتقال است و در عرض چند هفته غالب شده است و بیش از 70 درصد موارد جدید را تنها در ایالات متحده تشکیل می دهد. در حالی که فیلترهای هوای درجه بیمارستان در جت‌های مسافربری مدرن خطر ابتلا به عفونت را در هواپیماها بسیار کمتر از مکان‌های شلوغ روی زمین مانند مراکز خرید می‌کنند، Omicron به سرعت در حال گسترش است درست در حالی که مسافران بیشتری برای تعطیلات آخر سال و خانواده به آسمان می‌روند. اتحاد مجدد

دیوید پاول، پزشک و مشاور پزشکی انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی که نماینده تقریباً 300 شرکت حمل و نقل در سراسر جهان است، گفت: کلاس تجاری ممکن است ایمن تر از کابین های اقتصادی پرتراکم تر باشد. وی خاطرنشان کرد: مانند گذشته، مسافران از تماس چهره به چهره و سطوحی که مکرر لمس می شوند خودداری کنند و افرادی که نزدیک به یکدیگر می نشینند سعی کنند در هنگام صرف غذا همزمان نقاب نقاب نزنند.

پاول، افسر ارشد سابق پزشکی در Air New Zealand Ltd.، روز سه شنبه با بلومبرگ نیوز در مورد پرواز در طول همه گیری همه گیر صحبت کرد. در اینجا یک متن ویرایش شده است.

خطرات عفونت در طول پرواز چیست؟

ریسک دلتا هر چه بود، باید فرض کنیم که خطر با omicron دو تا سه برابر بیشتر است، همانطور که در محیط های دیگر دیده ایم. این ریسک پایین هر چه باشد – ما نمی دانیم چیست – در هواپیما، باید به همان میزان افزایش یابد.

مسافران برای به حداقل رساندن خطرات چه باید بکنند؟

اجتناب از سطوح با لمس معمولی، بهداشت دست تا حد امکان، ماسک، فاصله گذاری، روش های کنترل شده سوار شدن به هواپیما، سعی کنید از تماس چهره به چهره با سایر مشتریان خودداری کنید، سعی کنید از بازکردن نقاب در پرواز، برای خدمات غذا و نوشیدنی، جدا از زمانی که واقعا لازمه توصیه هم همین است، فقط احتمالاً ریسک نسبی افزایش یافته است، همانطور که خطر نسبی رفتن به سوپرمارکت یا گرفتن اتوبوس با omicron افزایش یافته است.

ماسک در زمان غذا چطور؟

برای یک پرواز دو ساعته، بسیار آسان است که بگویید، “فقط ماسک خود را در تمام مدت نگه دارید.” اما اگر یک پرواز 10 ساعته باشد، خیلی غیرمنطقی می شود که از مردم بخواهید چیزی نخورند و ننوشند. کاری که بیشتر خطوط هوایی انجام داده‌اند، تشویق و اصرار بر مشتریانی است که سعی می‌کنند دوره‌های ماسک کردن خود را کمی تزلزل دهند.

به عبارت ساده، دو نفر که ماسک شده اند کمترین انتقال را از یکی به دیگری دارند. اگر یکی از شما ماسک خود را بردارید، آن شخص در معرض خطر بیشتری برای انتقال و در معرض خطر کمی بیشتر برای دریافت قرار دارد. اما اگر هر دوی شما حذف کنید، بدیهی است که هیچ مانعی در آنجا وجود ندارد و می توانید آزادانه یکی را به دیگری منتقل کنید.

آیا اصلاً پرواز نکردن ایمن تر است؟

بزرگترین محافظتی که می توانید از خود انجام دهید این است که واکسینه شوید و تقویت شوید. محافظتی که از خود در برابر یک ماسک اضافی یا نوع دیگری از ماسک می‌کنید یا اصلاً پرواز نمی‌کنید، رک و پوست کنده، احتمالاً کمتر از مزایایی است که فقط با تقویت کامل به دست می‌آورید. یک قاعده کلی وجود دارد که در حال ظاهر شدن است، که اساساً omicron یک دوز از مزایای واکسن را از دست می دهد. بنابراین، دو دوز در برابر omicron در مورد محافظت مشابه با یک دوز در برابر دلتا است. این در علم سخت ثابت نشده است، اما به نظر می رسد تقریباً با آنچه در مطالعات بیرون می آید ارتباط دارد.

آیا اگر کیس اومیکرون در هواپیما بنشیند برای مسافران سالم بی خطر است؟

این یک فضای بسته است، اما یک جعبه نشتی است، و ما با قرار دادن یک جریان هوای عظیم در یک سر آن، و سپس خروج یک سوپاپ خروجی از انتهای دیگر، آن را تحت فشار قرار می دهیم. بنابراین شما در محیطی با جریان هوای بسیار بالا نشسته اید. این یک فضای بسته است، اما برای من فریاد “خطر” نیست. یک میخانه ایرلندی با یک طرفدار در گوشه ای برای من فریاد می زند “خطر”، یا یک سالن بدنسازی با جمعیت زیادی که فریاد می زنند، غرغر می کنند و عرق می کنند. اما هر پروازی که انجام می‌دهید شامل فرودگاه‌ها نیز می‌شود که کنترل آن‌ها کمی کمتر است. بنابراین، خطر وجود دارد. چه کاری می توانی انجام بدهی؟ واکسیناسیون، آزمایش، پوشیدن ماسک، فاصله گذاری. آیا ماسک های جراحی بهتر از ماسک های پارچه ای هستند؟ بله، احتمالا. به طور متوسط، شاید 10-20٪.

بیشتر موارد ثبت شده انتشار در پرواز مربوط به مارس 2020 است – قبل از اینکه آزمایش انجام دهیم، قبل از اینکه ماسک داشته باشیم، قبل از اینکه مراحل پرواز را سازماندهی کنیم، قبل از اینکه درجات بالایی از آگاهی در مورد عدم پرواز در صورت ناخوشی وجود داشته باشد. .

در مورد خالی گذاشتن صندلی های میانی در ردیف ها چطور؟

این فوق العاده جذاب است، به طور شهودی. فاصله فیزیکی بیشتری بین شما و فرد بعدی ایجاد می کند. اما ما ندیده‌ایم که واقعاً سود زیادی به همراه داشته باشد. اما اگر مقداری جریان هوای متقاطع از راهرو به پنجره یا پنجره به راهرو وجود داشته باشد و فرد را از صندلی وسط خارج کنید، به فردی که می‌توانست روی صندلی وسط باشد کمک کرده‌اید. احتمالاً به شخصی که در صندلی بعدی نشسته است کمک زیادی نکرده اید، زیرا احتمالاً بدون مانع شدن آن شخص اول، در سراسر صندلی حرکت می کند.

آیا خدمه کابین باید از لباس‌های محافظ کامل مانند لباس‌های بدن و محافظ صورت استفاده کنند؟

احتمالا نه. در سراسر کووید، انتقال زیادی از مسافر به خدمه وجود نداشته است. تعدادی وجود داشته است، اما تعداد آنها بسیار بسیار کم است. معمولاً مسافر به مسافر یا خدمه به خدمه است. و دوباره، تعداد بسیار کمی از خدمه به مسافر. بیایید فقط در مورد اقداماتی که قبلاً وجود دارد سختگیر باشیم و صبر کنیم تا اطلاعات کمی در مورد omicron داشته باشیم.

خطرات عفونت در فرودگاه چیست؟

الزامات مربوط به جریان هوا در هواپیما بسیار سخت گیرانه تر از شرایط کلی ساختمان های فرودگاه است. محافظ‌های کابین خطوط هوایی عبارتند از: همه در یک جهت نشسته می‌مانند، این موانع فیزیکی وجود دارد که سر راه هستند، جریان هوای شما از سقف تا زمین بسیار زیاد است، حداقل جابجایی در طول هواپیما وجود دارد. رانش کمی بیشتر در هواپیما. تقریباً 50٪ از جریان هوا تازه از بیرون است، 50٪ آن در گردش است، اما زمانی که دوباره گردش می شود، فیلتر HEPA است، بنابراین تمیز است. اکثر آنها در مرحله فرودگاه حضور ندارند. شما حرکات تصادفی بسیار بیشتری دارید، پتانسیل بسیار بیشتری برای تماس چهره به چهره دارید، به طور کلی جریان هوا کاهش می یابد. نرخ‌های تهویه فرودگاه، شاید دهمین میزانی است که در هواپیما وجود دارد.

بچه ها در پرواز چطور؟ خانواده ها چگونه باید آنها را مدیریت کنند؟

خطر بیماری شدید برای خود کودکان کوچک در سفر کم است، فقط به این دلیل که خطر ابتلا به کووید شدید برای کودکان بسیار کم است. این یکی از سوالات بی پاسخ با omicron است. خطر برای آنها زیاد نیست. خطر این است که آنها ممکن است به طور خفیف آلوده شوند، آن را ندانند، و به طور بالقوه در حین سفر در حال گسترش باشند. و بنابراین این یک خطر است. واداشتن آنها به نگه داشتن ماسک سخت است. هر چه کوچکتر باشند، کار سخت تر خواهد بود.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)