NYT افشاگر ادعایی پنتاگون – RT World News

پس از شکار با کمک Bellingcat، این رسانه ادعا می کند که منبع اسناد طبقه بندی شده را شناسایی کرده است.

نیویورک تایمز روز پنجشنبه گزارش داد که گزارش های محرمانه ارتش ایالات متحده در مورد اوکراین و سایر مکان ها ظاهراً توسط یکی از اعضای جوان گارد ملی هوایی ماساچوست دریافت شده است، اما فراتر از یک گروه آنلاین بسته توسط یک نوجوان ناشناس به اشتراک گذاشته شده است.

این نشریه از فاش کننده ادعایی جک تکسیرا نام برد. «یک عضو 21 ساله از [the 102nd] شاخه اطلاعاتی گارد ملی هوایی ماساچوست.” این نتیجه جستجو در پست های رسانه های اجتماعی و سوابق نظامی و همچنین گفتگو با اعضای نوجوان گروه بود. “Thug Shaker Central” در Discord، یک پلتفرم پیام‌رسان محبوب بین بازی‌بازان ویدیویی.

این گروه به عنوان مکانی توصیف شد که در آن حدود 20 تا 30 نفر، اکثراً مردان جوان و نوجوان، به دلیل عشق مشترک به اسلحه، الگوهای رفتاری نژادپرستانه آنلاین و بازی های ویدیویی گرد هم آمدند.

هیچ یک از چهار عضو گروهی که خبرنگاران تایمز با آنها صحبت کردند، نام مردی را که فقط با آنها تماس گرفتند، نگفتند “OG” اما رسانه ادعا می کند که او را شناسایی کرده است “ردپایی از شواهد دیجیتال.”

تایمز همچنین خانه Teixeira در ماساچوست را ردیابی کرد و با مادرش صحبت کرد. او عضویت او در گارد ملی هوایی را تایید کرد اما بیش از این نگفت.

در حالی که این رسانه، خلبان را برای ارسال اسناد طبقه بندی شده در چت Discord مقصر می داند، اعضای گروه می گویند که Teixeira مسئول خروج آنها نبود. آنها گفتند که یکی دیگر از اعضای گروه، یک نوجوان، آنها را در یک انجمن عمومی پست کرده بود.


وزارت دادگستری ایالات متحده تحقیقات درز نشت پنتاگون را آغاز کرد

“این مرد یک مسیحی و ضد جنگ بود، فقط می خواست به برخی از دوستانش در مورد آنچه در جریان است اطلاع دهد.” یکی دیگر از اعضای این گروه که تنها 17 ساله فارغ التحصیل دبیرستان است، گفت. ما در گروه خود افرادی را داریم که در اوکراین هستند. ما بازی های جنگی را دوست داریم، ما بازی های جنگی را دوست داریم.

وجود گروه و “و” این شخصیت در اوایل روز توسط واشنگتن پست گزارش شد. در حالی که مقاله پست دارای دو خط فرعی بود، تایمز دارای هشت خط فرعی بود – به همراه چهار مشارکت کننده دیگر که در پایان به آنها اعتبار داده شد. نام اصلی آریک تولر، کارمند بلینگکت بود.

بحث برانگیز “هوش منبع باز” تجهیزاتی که در جریان درگیری‌های سوریه برای پیشبرد روایت‌های طرفدار غرب به وجود آمد، از چندین دولت غربی کمک مالی دریافت کرد و تابستان گذشته در حال کار با دولت اوکراین برای سرقت یک جت جنگنده دستگیر شد.

اسنادی که در اختیار مردم قرار گرفت، ارزیابی های اطلاعاتی داخلی از وضعیت اوکراین را نشان می داد. مقامات متعدد، آمریکایی و خارجی، برخی از ادعاهای موجود در اسناد را به عنوان نادرست یا دقیق رد کرده اند. پنتاگون رسماً این پرونده ها را به رسمیت نشناخته است، اما سرکوب توزیع اطلاعاتی را آغاز کرده و قول داده است که فاش کننده را تعقیب کند. کاخ سفید از رسانه‌های آمریکایی خواسته است که هیچ یک از افشاگری‌ها را منتشر نکنند، چرا که این افشاگری‌ها در مالکیت عمومی نیستند. رسانه‌ها به‌طور وظیفه‌شناسانه رعایت کردند و به جای آن بر خروج از منبع تمرکز کردند.

شما می توانید این داستان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید: